Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міносвіти скоротило кількість варіантів завдань підсумкових контрольних робіт
Міносвіти скоротило кількість варіантів завдань підсумкових контрольних робіт

Через низку помилок у завданнях, Міністерством освіти значно скорочений перелік варіантів завдань підсумкових контрольних робіт для учнів 5-8-х класів з української та російської мов, а також історії України

Міносвіти скоротило кількість варіантів завдань підсумкових контрольних робіт

Освітнім відомством на адреси регіональних управлінь освіти і науки розіслані нові варіанти завдань, що мають використовувати загальноосвітні навчальні заклади при проведенні підсумкових контрольних робіт у 5-8-х класах.

Зокрема, кількість варіантів, надісланих міністерством завдань з української та російської мов, а також історії України зазнали істотного скорочення у всіх класах, в яких мають бути проведені підсумкові контрольні роботи.

Так, кількість варіантів завдань контрольних робіт з української мови для учнів 5, 6, 7 і 8-х класів скоротилась на 18 ‑ із 38, раніше запропонованих міністерством, залишилося 20 варіантів для кожного класу.

З російської мови кількість варіантів завдань для всіх класів скоротилася з 38 до 10 варіантів.

Більш за все вражає зменшення з історії України. Кількість варіантів контрольних робіт із цього навчального предмета в 7-х і 8-х класах скоротилася з 38 до 15.

Контрольне оцінювання учнів 6-х класів з інтегрованого курсу історії України та всесвітньої історії буде проведено за 10 варіантами, замість раніше запропонованих 38. Рекордсменом цього показника став навчальний предмет для учнів 5-х класів "Вступ до історії України". Відтепер учителям загальноосвітніх шкіл запропоновано провести контрольні роботи за 7 варіантами з 38 запропонованих раніше.

Кількість варіантів завдань з іноземних мов, зокрема англійської, німецької та французької, а також із математики у всіх класах залишилася без змін.

Необхідно зазначити, що скорочення варіантів контрольних робіт відбулось у межах збірників завдань, рекомендованих раніше міністерством для проведення підсумкових контрольних робіт у 2010/11 навчальному році, тобто міністерство не змінило самі завдання, а лише скоротило кількість запропонованих варіантів із зазначених предметів.

Зазначимо, що місцеві управління освіти і науки, відповідно до листа МОНмолодьспорт №1/9-324 від 29.04.2011 р., вже отримали "нові" тексти варіантів завдань із підсумкових контрольних робіт у 2010/11 навчальному році для 5-8-х класів з української мови, математики, історії України, іноземних мов і російської мови.

Незважаючи на скорочення варіантів завдань із зазначених навчальних дисциплін, підсумкові контрольні роботи будуть проведені відповідно до рекомендацій наданих Міністерством освіти.

Дати проведення контрольних робіт вже визначенні управліннями освіти і науки кожного окремого регіону, однак усі вони мають відбутись у період із 10 по 20 травня.

У зв’язку зі скороченням кількості варіантів завдань підсумкових контрольних робіт із зазначених предметів, скасовується й вимога міністерства стосовно наявності не більше як двох учнів у класі, які можуть писати один і той же варіант завдань. Їх тепер може бути більше двох ‑ у залежності від присутності кількості учнів на підсумкових контрольних роботах.

Причиною зміни кількості варіантів із зазначених навчальних предметів стала невідповідність переважної більшості завдань навчальним програмам, віковим особливостям учнів і наявність низки серйозних методологічних, методичних, наукових, тестологічних і мовленнєвих недоліків у завданнях.

Нагадаємо, що зміст завдань з української мови та історії України був розкритикований освітніми фахівцями та вчителями-предметниками. А ідея та спосіб проведення підсумкових контрольних робіт у 2011 році супроводжувалася численними наріканнями на адресу чиновників міністерства з боку батьків і вчителів.

Учителі, батьки й учні можуть ознайомитися із запропонованими Міністерством освіти завданнями для проведення підсумкових контрольних робіт у 5-8-х класах загальноосвітніх навчальних закладів у розділі "Підсумкові контрольні роботи".

Освіта.ua
06.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Eleonora
Вішати мало Табачника. Як ще його залишають на цій посаді ! Вже всі підсумкові роботи проведені по великій кількості варіантів. На скільки балів написав би пан Табачник та всі педагоги , які змайстрували ці підсумкові завдання. Ганьба таку людину та таких фахівців тримати на таких посадах!тЧому навчать такі педагоги студентів у ВУЗах. Без поваги до таких людей.
мамуля
Не знаю, що й сказати... Чорним по білому написано, що контрольні роби з історії для 5 класу містять всього 7 варіантів. Не можу точно вказати, скільки варіантів було у нашій школі, але моїй дитині випав варіант за №12, а ми готували, посилаючись на вищезгадану статтю, всього 7!!! Підкажіть, будь ласка, як таке могло трапитись і чи правомірні дії педагогів, котрі дали таку кількість варіантів. Заздалегвдь зазначу, що історія у нас по понеділках, тому діти не зустрічалися з вчителем протягом трьох тижнів і жодної інформації від неї не отримували щодо кількості контрольних робіт, котрі слід підготувати .
Ученица 8 класс
Для мамуля: А хто вам сказав , що варіанти були по порядку? Міністерство визначило 7 варіантів (будь-яких). Наприклад: 1, 5, 7, 11, 12, 17 і т.д.
мамуля
Для Ученица 8 класс: Міністерство освіти сказало. Офіційне повідомлення було. Читайте новини уважно, а тоді вже пишіть коментарі
Коментувати
Ученица 8 класс
Две министерские К.Р. позади (алгебра и история) . Все написала на 12 балов. Ещё осталось 3 экзамена...буду наедятся что всё будет ок. Правда плохо то, что мы мало подготовились, а перед К.Р. у всех проверили на наличие шпор. А на уроке в кого увидели, забирали работу и выгоняли с класса..но всё же )
ученица 6-го класса г.Керчи
Сегодня писали контрольную по истории...Вёл почему-то учитель укр.яз.Я считаю,что это неправильно(просто она ничего не знала и не могла нам сказать как правильнее заПОЛНЯТЬ!!!)))И вообще,в правительстве сидят одни КОЗЗЛЫ!!!!!
YA
Для ученица 6-го класса г.Керчи: Да, детка! Если в 6 классе ощаться понятиями "одни КОЗЗЛЫ!!!!!", то НАС ждёт ЗАМЕЧАТЕЛЬНОЕ будущее. (БЫЛО ВЕСЕЛО!!!!!!) СПАСИБО.
ученица 6-го класса г.Керчи
Для YA: Я вам не детка
Ученица 8 класс
Для ученица 6-го класса г.Керчи: просто не нужно так выражаться...как ребёнок..сдерживай свои эмоции Эти контрольные всё же нам (восьмикласникам) можно сказать что помогли. Мы увидели малую часть того, что нас ожидает в 9-от классе. А контрольные - не страшные. Материал в школе проходили, а если нет - выучить возможно. Я уже это себе доказала)
Коментувати
Ксеня
Цікаво дізнатися методику аналізу змісту програм, якщо у звіті вказано кількість і процент учнів, що досягли певного рівня знань, і ще мене дуже цікавить одна річ: чому учень не може робити позначок на тестовому аркуші? Навіть учителю потрібні певні знаки для висновків.
Ученица
Написала историю. Не готовилась с репетиторами и на дополнительных заданиях. Просто села всё и выучила. Результат - 12 балов. Всё что есть в билетах, на уроках мы проходили в школе, просто достаточно всё повторить. Завтра алгебра. Задания в билетах НАМНОГО легче чем обычные К.Р. которые мы пишем каждую тему. Сложно правда всё выучить, но ОЧЕНЬ И ОЧЕНЬ ВОЗМОЖНО. Просто если нас учителя готовили весь год к этим контрольным, ведь они планировались ещё год назад, то результаты в всех хорошие. Зависит всё от учителя, нужно весь год материал учить с детьми, а не перед контрольными только.
Тата
Нечего бунтовать. Убрали варианты или добавили. Моей дочке сказали сегодня на контрольной, чтобы не писала 8 вопрос. На вопрос почему? Ответили, что больше чем оценка за семестр не будет. А теперь вопрос всем учителям. Какой стимул может быть у моего ребенка готовится к следующей контрольной? Когда Вы будете приходить в школу, чтобы давать детям знания, а не жаловаться на мизерную зарплату. Вас там никто не держит, идите работайте в другие отрасля если думаете, что там много платят. Ведь дети не виноваты!
O.V.
Для Тата: правильно сказали,бо та контрольна ні на що не впливає,і ажіотаж той весь через то щоб заробити,а не перевірити когось!! Ви такі розумні,а як і підуть всі в 'другие отрасля' хто дітей буде вчити,старші підуть на пенсію,а молодь не піде туди,ви будете вчити своїх дітей! Сумніваюсь дуже!!!
Коментувати
Читач
Ау, прокуратура! Може вже настав час розібратися із відомством Табачника? Чи діємо за принципом СВОЇМ - УСЕ, ВОРОГАМ - ЗАКОН,
учитель
на ситуацию с контр работами не реагирует и ЦК профсоюза учителей,а ведь происходит полная дезорганизация "организованного" окончания учебного года. В Днепропетровске ввели жесткое расписание контрольных работ -10-укр.мова, 12-история, 16-математика,18-англ яз.Это привело к большой анархии в учебных расписаниях,поскольку оно нарушилось и во все другие дни. Уроки в 9,11 классах дезорганизованы,а ведь у наших детей это последние дни в школе перед выпускными экзаменами...вот это бардак! полная дезорганизация работы школы и всем по барабану... Позор!
УЗД
...з якими не займалися додатково батьки чи репетитори. Показовим щодо цього, я вважаю, є ДПА, хоча б в 9 класах. Завдання містять вправ, починаючи з 4-го класу. Тобто все робиться для того, аби сховати істинний результат-40 й більше відсотків учнів матеріалу 9 класу не знають зовсім, навіть таблиці множення! Це на прикладі математики...Аналогічними є завдання з біології. Наприклад, учень може мати лише фрагментарні уявлення про ботаніку ( а про анатомію людини-абсолютний нуль!) й випуститься зі школи успішним учнем й стане в перспективі студентом медколеджу й, далі, -лікарем!
YA
Для УЗД: так оно и есть. Но ТАК и было. Имею проблемы ИМЕННО из-за некомпетентности фельдшера... И ПРОБЛЕМА на всю оставшуюся жизнь...
Коментувати
ксю
Сегодня в 5 классе писали украинский. Книгу с ПКР разрезали на отдельные варианты. Новых вариантов никто не распечатывал. Обошлись заблаговременно куплеными.
УЗД
Колеги, як кажуть мої учні, НЕ ПАРТЕСЯ!!! Насправді ці результаи нікому не потрібні! За тим звітом, який ви подаватимете (одні%!) неможливо зробити абсолютно ніякого аналізу, який би щось сказав про посильність розподілу програмоввого матеріалу між роками навчання, доцільність вивчення якоїсь із тем саме в 5, а не в 6-му класі, про якість наших підручників, про вплив на результати навчання "розумної" 12-бальної системи оцінювання, про відсутність апробованих методичних матеріалів та й самих методик оцінювання знань за тими ж 12 балами..-НІ-ЧО-ГО!!!ЦЕ ВЗАГАЛІ НІКОМУ НЕ ПОТРІБНО! Своє завдання ті збірники вже виконали: бабло лежить в чемоданах!.Жоден, навіть психічно хворий директор, не сидітиме у вас на карку!. Але й показувати грандіозні успіхи в успішності не варто-цього просто не може бути в учнів, з якими не...
Людмила
Уважаемые коллеги! Добавьте оптимизма! Покричали , повозмущались-результата нет ;((. Измените своё отношение к происходящему, Создайте детям оптимально комфортные условия работы и проведите ПКР так, как считаете нужным. Всё зависит только от нас! Успешных контрольных работ! Хорошего настроения!
Алла
Для Людмила: Умничка, от Вас сплошной позитив!!!
Коментувати
ALLA
Это просто издевательство и над учителями, и над детьми и их родителями. Создается видимость бурной работы? Решили "облегчить" деткам контрольные, а раньше о чем думали, когда всю эту кашу заварили? Столько труда и работы над вариантами, столько денег потрачено на их приобретение и плюс на книжечки ответов к ним. Кто-то хорошие деньги положил в карман, а теперь все меняем? Да какими глазами смотреть на детей и их родителей. А не мог учитель сам провести мониторинг в конце года по своим подготовленным, утвержденным на методобъединении и подписанным директорам тестам? Позор!
Тетяна
Тільки-но дізналася про скорочення варіантів. Крім мене ще ніхто не знає. Завтра пишемо історію у 7 класі. На МК вирішили - перші 15 варіантів. Матеріали готові і проштамповані. У школу ніяких повідомлень не приходило. Проти кого ця акція? Регіональних управлінь освіти і науки, які не забезпечили під час свят?
Віктор
Я сьогодні писав контрольну з української мови,було 38 варіантів!
неизвестный автор)
Для Віктор: не повезло тебе, там вроде на 20 сократили. мы историю писали, ее как раз сегодня сильно изменили... то что укр. яз поменяли, очень плохо, это был единственный предмет, по которому я планировала списать.
Коментувати
Андрей
В обновленных заданиях по истории 34 варианта вместо обещанных 15. Это ошибка здесь или нет?
Шифу
Для Андрей: Все правильно, тільки Ви, мабуть, подивились на останній варіант (нумерація варіантів залишилася старою, вибрали лише 15 (НЕ ПЕРШІ 15) з 38).
Андрей
Для Шифу: понял, спасибо.
Коментувати
учитель
ТОЛЬКО ЧТО ПРОЧИТАЛА!!! Інформація щодо проведення підсумкових контрольних робіт учнів 5-8 класів у Донецькій області 10 мая 201...........Підсумкові контрольні роботи проводяться за форматом звичайних контрольних робіт вчителем-предметником за розкладом загальноосвітнього навчального закладу. Вчитель самостійно перевіряє та оцінює контрольні роботи учнів за критеріями, розробленими Міністерством освіти і науки України.
тоже учитель из Донецкой области
Для учитель: Коллега! Не вырывайте из контекста. Текст был следующий З 10 по 20 травня 2011 у загальноосвітніх навчальних закладах області, як і по Україні, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.02.2011 року N141 «Про проведення підсумкових контрольних робіт» пройдуть підсумкові контрольні роботи для учнів 5-8 класів з української мови, математики, історії, іноземної мови, російської мови (у школах з навчанням російською мовою). Метою проведення контрольних робіт за єдиними текстами для всіх учнів України є визначення рівня засвоєння учнями загальноосвітніх навчальних закладів навчального матеріалу, передбаченого Державним стандартом базової загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 24 від 14 січня 2004 р., та якісна підготовка проекту нового...
тоже учитель из Донецкой области
Для учитель: Державного стандарту змісту освіти. Підсумкові контрольні роботи проводяться за форматом звичайних контрольних робіт вчителем-предметником за розкладом загальноосвітнього навчального закладу. Орієнтовна кількість учнів, які пишуть підсумкові контрольні роботи в області, складає 125 654.
Коментувати
Valko
Сьогодні о 8:00 школа отримала електронкою змінені варіанти завдань, якщо з історії просто повикидали варіанти з помилками, то з укр.мови перемішані самі питання у варіантах і все потрібно роздруковувати знову. Всі кошти, що потратили вчителі зі своєї "величезної" зарплатні пішли у смітник. Коли вчитель заходить до дітей у клас з оголошенням то вони питають: "Що знову поміняли тести?". Вже починає робитись соромно перед дітьми, вони говорять розумніші речі ніж Табачник.
ALLA
Для Valko: В ПКР по истории также внесены изменения в некоторые варианты. В 5 класс - в 6 вариантов, в 6 класс - в 5 вариантов. Так что перепечатывать также прийдется.
Коментувати
Сергій
Цікаво дізнатися, звідки Освіта.UA отримала оновлені варіанти підсумкових контрольних робіт з української мови та історії України. На сайті МОН їх немає. Немає також ніякого повідомлення про ці варіанти.
Шифу
Для Сергій: Мене також це цікавить. В моїй школі, крім мене, про це нічого не чули. До речі, всі інші сайти посилаються на osvita.ua.
Освіта.ua
Для Сергій: Нам надіслали лист з додатками з одного районного управління освіти. Зараз він вже розміщений на сайтах деяких обласних управлінь освіти та інститутів післядипломної освіти. Наприклад, Харківське обласне управління http://guonkh.gov.ua/normative/lusti_monmsu/881.html або Львівський інститут післядимломної освіти http://loippo.lviv.ua/fusion/news.php
ALLA
Для Освіта.ua: Почему-то нет в ПКР по истории в 5 классе в варианте №9 заданий №7 и №8. Они остались прежними с 9-го варианта?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!