Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Низька зарплата вчителів криється в малому педагогічному навантаженні, - міністр освіти
Низька зарплата вчителів криється в малому педагогічному навантаженні, - міністр освіти

Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що акції протесту освітян з вимогою підвищення заробітної плати не зможуть змінити Закон про державний бюджет

Низька зарплата вчителів криється в малому педагогічному навантаженні, - міністр освіти

Таку думку він висловив під час проведення відеоконференції з освітянами Одеси, Львова, Харкова і Дніпропетровська, що відбулася у Будинку Уряду повідомляє Zaxid.net.

Коментуючи інформацію про те, що на 18 травня заплановані чергові акції протесту працівників освіти щодо підвищення їм заробітної плати, міністр зокрема зазначив: "Я хотів би звернутися в першу чергу до всіх керівників. Ви знаєте, я не розумію всі ці рознарядки, які йдуть на 18 травня, на те, щоб знов їхати в Київ, пікетувати і таке інше".

"Можу сказати, що якщо місцеві бюджети можуть щось вирішити, ми будемо за це дякувати… Ви ж розумієте, що травневими мітингами ми бюджет не змінимо", - заявив міністр.

Дмитро Табачник також підкреслив, що він розуміє боротьбу представників освітянських профспілок, але зазначив, що цього року результат цієї боротьби буде відповідати Закону про державний бюджет.

Також міністр висловив власну думку щодо причини низької заробітної плати працівників українських загальноосвітніх шкіл.

"Ви добре пам’ятаєте, мабуть, яке було навантаження на вчителя в середній школі в радянські часи – 18 годин (на тиждень – ред.). Але всі вчителі – принаймні, в моїй, 4-й середній школі – боролися за півтори ставки, за 27 годин, і більшість мала навантаження 21-22 години. На сьогодні скільки в нас навантаження в середньому по країні на вчителя в загальноосвітній середній школі? Відповім – 14 годин, а в деяких областях вже дійшло до 12", - наголосив Д. Табачник.

При цьому міністр нагадав, що на початку 90-х років минулого сторіччя навантаження на вчителя київської середньої школи становило навіть 30 годин.

"Хіба не в цьому криється в півтора-два рази менша заробітна плата?", - зазначив Дмитро Табачник, додаючи, що профспілки не хочуть бачити цього нюансу.

Окрім того, Дмитро Табачник наголосив, що цього року вчителі вже отримали до заробітної плати надбавку 20%, і зазначив, що цього року ще планується підвищення зарплати працівників бюджетної сфери загалом.

Втім міністр освіти не уточнив, чому ввірене йому відомство не відстоює соціальні інтереси працівників галузі, в т.ч. не ініціює розгляд відповідних законодавчих змін до державного бюджету.

Нагадаємо, що наслідком березневих акцій протестів працівників педагогічної галузі стало прийняте урядом рішення про встановлення надбавки в розмірі 20 відсотків посадового окладу педагогічним працівникам деяких категорій. Втім, нова постанова уряду лише розширила коло педагогічних працівників, на яких має розповсюджуватися встановлення 20% надбавки та уточнила обсяг навчального навантаження встановлення доплат.

Основна вимога освітян щодо скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою залишилася поза увагою держави.

Як повідомлялося раніше, представники Профспілки оголосили дату нових акцій протесту працівників освітньої галузі до якої цього разу мають намір приєднатися працівники інших галузей, зокрема охорони здоров’я, культури, державних установ та соціальної сфери.

Рішенням профспілок передбачено проведення в регіонах 17, а в м. Києві 18 травня масових акцій протесту з метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав працівників.

Раніше Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти Олександр Яцунь заявив, що "на вулиці столиці та обласних центрів готові вийти сотні тисяч, можливо мільйон, доведених до відчаю педагогів".

Реакція профспілок на вислови міністра освіти і науки, молоді та спорту поки невідома.

Освіта.ua
28.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альберт
Працюю в школі вже дев'ятий рік, маю при цьому навантаження 18 годин (ставка) проте разом з цим ще жодного разу не бачив обіцяної зарплати. http://osvita.ua/school/news/24470 не вірте люди, влада вам БРЕШЕ ! ! ! А український вчитель скоро піде з протягнутою рукою!
вчитель біології
працюю в школі 4 роки. Навантаження 14год., а зарплата 800грн. При цьому виконую різноманітні обовязки: ремонт кабінету, оформлення кабінету за який не платять, оздоровчий табір, різноманітні конкурси, і дослідницькі роботи. А при такій зарплаті іпрацювати не хочеться. БІГТИ з школи треба і неоглядаючись.
Вчитель
А ви розпитайте педагогів, як їх реально піклують на місцях. У Хмельницькому на осінніх канікулах змушують писати заяви за свій рахунок.
О.В.
я теж вчтиелька, теж зарплати мало, але ніхто не має більшу зарплату...мій батько простий робочий-він отримує таку ж саму.
Zeta
Для О.В.: Але чому ви рівняєте простого робочого і вчителя? Думаю, кваліфікованого спеціаліста з вищою освітою потрібно ставити вряд з лікарем, юристом тощо. от тоді побачите різницю
Коментувати
федір васильович
та цей горе-міністр ненавидить українського вчителя. коли вже заберуть його з нашої шиї куди він так комфортно усівся.
ксю
Каким примером для подражания может быть учитель в наши дни? Загнанная жизнью и работой женщина, положившая здоровье на получение ВО и подготовку к урокам? А в оставшееся, крошечное время - пытающаяся выжить. Учителя у нас ставят во вполне определенное положение... Только непонятно: у каждого в классе сидят 30-20- не знаю сколько соблазнов..., может, уже разрешено действовать по М.Задорнову (укр. батальон химзащиты не получает зарплату - что добудут,то и их). Оплата должна соответствовать труду, а обратную зависимость высокие чины даже не рассматривают.
училка
Я работаю в школе второй год. Это аадддд кромешный: классное руководство, микрорайон, ПРИКАЗЫ О КОНКУРСАХ, РЕМОНТ КЛАССА, мониторинги, РОДИТЕЛИ-НАХАЛЫ.... получу второе высшее и бежать не оглядываясь!!!! з\п при 22 часах 1408 ((( спасибо моим родителям за материальную поддержку
Олена
А хіба може вижити людина, яка після закінчення ВНЗ в школі, тим паче у дитячому сдочку, отримує 900 грн.? Таке враження, що освіта - це єдина галузь, яка ще функціонувала. Зараз же педагогів, особливо вихователів ДНЗ, загнали в кут, коли або працюєш на неповну ставку, або звільнюйся. Це демократія у понятті ПР, які самі безграмотні та непрофісіональні "ПРОФФЕСОРИ"
вчитель математики
Щоб пан міністр провів хоч 16 годин в ЗВИЧАЙНІЙ школі, а не ліцеї , або гімназії, де в класі 30 учнів, і всі дуже "розумні" то я не думаю, що він говорив про більше навантаження!!! Тільки добросовісно провів, щоб учні щось навчились на уроці, а батькам не довелось з ними робити домашнього завдання. то бачили б ми чи високою для нього була б та зарплата!
Лариса Валентинывна
За останні роки вчитель у школі виконує не тільки обовязки вчителя та предметника, а і виконує таку роботу, про яку раніше і не знав: розносить винагороди ветеранам, проводить перепис, ремонтує приміщення, розробляє відкриті заходи для будь яких свят, пише манівські роботи, забовязаний приймати участь в різноманітних конкурсах, надавати розробки уроків, а за класного керівника і казати годі. Так що, шановний наш міністр і члени його команди, запрошуємо працювати у школу,чи провести хочаб один захід, або урок...
Лариса Іванівна
Для Лариса Валентинывна: правильно. Я думаю так само.
Коментувати
00000
А нашего районного "профбосса", по непроверенным, но точным сведениям, после последней поездки в Киев ОЧТЕХВОСТИЛИ ПО ПЕРВОЕ ЧИСЛО!!! За 18 уж и не вспоминается!!!
директор
Для 00000: ЗАКУПІТЬ ЙОМУ ТУАЛЕТНОГО ПАПЕРУ, а краще НЕ КОРМІТЬ ЙОГО- ВАМ ДЕШЕВШЕ ОБІЙДЕТЬСЯ
Коментувати
Хімік
Табачник - це не міністр, Табачник - це технологія влади. Невдоволення освітян наростає, табачника відпралять у відставку, щоб випустити пар. А гнила система залишиться...
PR
Ничему нас не научили. Нас гнобят, а мы снова за свое - кто за кого голосовал. Вот пока мы будем выяснять , кто лучше: те или другие, мы будем в дерьме. СРОЧНО ВСЕ НА ЗАБАСТОВКУ. Это единственный выход. Реакция Табачника на угрозу выхода учителей на улицу - нормальная реакция человека, который боится, что ему бедет нехорошо. Тпк сделаем ему это. Давайте выйдем и отстоим свои права, как когда-то, пока не поздно.
директор
Для PR: Якщо хочемо приємної роботи та гідної оплати праці в освіті ми маємо боротися за своє місце під сонцем –ЦЕ НАУКОВО ОБГРУНТОВАНИЙ ЗАКОН ЖИТТЯ. А тому: 1.Лідерам профспілок СТАВИТИ ОДНЕ ПИТАННЯ: ДЕ ТИ БУВ 17-18.05 і саме головне З КИМ ? і далі- висновки. 2. Табачника на ‘КОЛ’ і підписати : ‘ ВІД ЯНУКОВИЧА ’, бо ‘’Україна для людей’’
Коментувати
J.N.
Интересно, а барин читает то, что его крепостные пишут в его адрес? Раньше в таких ситуациях люди или подавали в отставку, или стрелялись (если не могли вынести позора!!!) Конечно, весь этот бардак в средней школе закладывался в течение 20 лет, но довёл его до критической точки именно Табачник!!! Пусть теперь хоть что-нибудь сделает для школы, учителя и ученика. Начинать нужно со среднего образования, а не с высшей школы.
Тетяна
Для J.N.: Вполне согласна. Только начинать надо с дошкольного воспитания.Не закрывать садики , не делать в младших классах комплекты. Ведь именно там закладывается основа образования и поведения ребенка в обществе. А они , подлецы, экономят деньги для улучшения СВОИХ условий работы и отдыха!
Коментувати
A.V.
Вы думаете, что кто-то обратит на нас внимание, что будут какие-то положительные изменения для нас?! Нет,нет, нет - власть у нас такая....
Галя
В нашому місті та облачті регоналів немає, при владі національно свідомі, які теж витирають ноги об вчителів. Райвно, облно, міськно , прапори партійні міняються, а ставлення до вчителів, як до безвідмовного та безсловесного бидла процвітає. І ВИННІ В ЦЬОМУ МИ ТА НАШІ ПРОФСПІЛКИ, ЯКІ ЗА НАШІ ВНЕСКИ СИДЯЧИ В ТЕПЛИХ КАБІНЕТАХ ВРЯДИ ГОДИ, ПО ЗАТВЕРДЖЕНОМУ З РАЙВНО ТА ОБЛНО ПЛАНУ, ЩОСЬ ДОЗВОЛЯТЬ ВЧИТЕЛЯМ ПОКРИЧАТИ. НЕ ВИДНО В ДІЇЇ ПРОФСПІЛОК, КОЛИ ПИТАННЯ АТЕСТАЦІЇ СТАЛО РУБА, НЕ ВИДНО І НЕ ЧУТИ ІЇНЬОГО ГОЛОСУ,СТОСОВНО ЗАКОННОСТІ КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЇ СИТСЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ, СТОСОВНО СУБОТНИКІВ-ТОЛОК!!!!!!! Ми дозволили не поважати себе, ми дозволили витирати об себе ноги!!!!!!!
Tatjana
Для Галя: Вы права на 100%! Вот только ГЕНЕТИЧЕСКАЯ ПАМЯТЬ народа застряла на 33,37годах, когда свои своих и гнобили.
Коментувати
ккк
Якщо ви пам'ятаєте,йшовши до влади "Партія регіонів" обіцяла внести на розгляд Верховної влади законопроект про те , щоб клас вважався, коли в ньому навчається 3 учні. До речі це був проект Табачника. І ось вони у владі трохи більше року. Що стало такого гарного у школі?Та нічого. Навпаки школи закривають, вчитель - "і швець, жнець, і на дуді ігреь" А тепер, щоб взагалі не змогли і голови підняти - пропонують брати по 1,5 ставки. Вони влітку відпочивають за народні кошти на престижних курортах, а вчитель "пахає", бо не може собі дозволити достойно відпочити. Де ж шукати правди ? А ніде. Тому що "рука руку миє". І якщо дійсно ми вийдемо на акцію протесту, то хоч нехай у них голови поболять перед закінченням навчального року. А протестувати необхідно. Вже пора!
Невдоволений владою
Хотіли Януковича і його команду? Ну то нате вам, їжте! І це ще тільки початок їхнього "безпрєдєлу" Соромно за українців перед світом, соромно за таких "кровосісів" керівників! Юлька всім була погана! Та вона проти цих - розумна та інтелигентна людина! Вона хоч вчителів не чіпала, хоч 20% надбавку нам вигризла! Якою тепер Азаров вихваляється!
Вчитель іноземної
Для Невдоволений владою: Ви цілком праві!
Вікторія
А зачем читать?Он занят.Сейчас еще что-то придумает.Нужно же с кого-то поиметь денег.Сколько учеников в стране?
Коментувати
Старий
При багатьох міністрах працював за своє життя. Але такої гниди, як Табачник, не бачив. Як взагалі можна працювати керівником, бачачи (чи йому повилазило ?), що тебе не те що не підтримують, а вже ненавидять ті, ким стараєшся керувати ?! Та нормальна людина, у якої є хоч крапля совісті і честі, ні хвилини не залишалась би на такій посаді. Але в нього, мабуть, інші цінності...
Тетяна
А у нас конкурс придумали для вчителів -"Співоча родина",це для того,щоб ми часу не мали подумати про те,що пора вже діяти активно...ви давайте, поспівайте... ми вам мізки запудримо і у нас і у вас все гаразд...А то тут хтось про навантаження ще щось говорить...нагадує комуністичні часи - с песней и в бой...
P.V.
Для Тетяна: Ну що ж, більше роботи немає, то будемо співати. І грошей платити не треба, і КОНЦЕРТ ОРГАНІЗУВАЛИ!!!!!!!!1
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!