Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Учні сільських шкіл змушені шукати альтернативу підручникам
Учні сільських шкіл змушені шукати альтернативу підручникам

Українські старшокласники за відсутності підручників змушені носити до школи ксерокопії та шукати доступ до інтернету, часом і через телефон

Учні сільських шкіл змушені шукати альтернативу підручникам

Міністерство освіти, тим часом, обіцяє комп’ютеризувати сільські школи, щоб полегшити рівний доступ учнів до навчальних матеріалів. А поки що у деяких школах, особливо сільських, це можна зробити хіба у кабінеті директора, де стоїть єдиний на весь заклад підключений до мережі комп’ютер.

Десятикласниця Людмила Митчик навчається в одній із сільських шкіл Волинської області. Говорить, що цього року підручники їм видали лише з окремих предметів.

Між тим, і серед них деякі дисципліни послуговуються кількома підручниками, оскільки жоден із них не відповідає нині діючій навчальній програмі. Книжки розраховані на дванадцятирічну школу, а не на нинішню "одинадцятирічку", говорить Людмила Митчик.

Вона каже, що з ситуації виходять по-різному. "Дещо вчитель у бібліотеці знаходить, книжку приносить, щоб передавали і читали. Дещо приносить роздруковане, а дещо шукаємо: вчителі дають завдання, що там треба підготувати, і ми шукаємо в інтернеті і готуємо", – розповіла дівчина.

За словами Людмили, у більшості її однокласників є вдома доступ до мережі, у кого немає – доводиться користуватись альтернативними варіантами. Зокрема, шукати домашнє завдання у віртуальній мережі через мобільний телефон. У школі єдиний підключений до інтернету комп’ютер стоїть лише у кабінеті директора.

Минулого року, згадує десятикласниця, із книжками було ще гірше: необхідні для навчання підручники школярі отримали тільки взимку, після першого півріччя.

Між тим, Міністерство освіти цього року планує поновити у повному обсязі державну програму з забезпечення комп’ютерною технікою сільських шкіл. Про це заявляв міністр Дмитро Табачник. А директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олександр Удод в ефірі Радіо Свобода зауважив, що не слід применшувати роль індивідуальної комп’ютеризації українських школярів.

"Те, що у нас не було нарікань, що десь там не відкрили, не дістали, не знайшли електронну версію, говорить про те, що доступ є абсолютно у всіх, – зазначив Олександр Удод. – Нас до такого висновку підвели ще й результати вступної кампанії: всі абітурієнти, коли поступали і через систему "Конкурс" слідкували за своїм рейтингом, мали доступ до інтернету".

За його словами, відповідно до статистики Інституту інноваційних технологій, станом на початок навчального року 96 % українських шкіл мали доступ до мережі.

Інше питання, чи користуються цією послугою, власне, учні.

Радио свобода
28.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонід
Какие-то учебники можно найти на "Щоденник.ua", это спасает нас от недостатка учебников. За это проекту спасибо, реальная помощь. Но грузиться, конечно, достаточно долго, интернет у нас не ахти. Но хоть как-то.
Я
Наша школа в райцентрі. 32 компютери в двох компютерних класах, всі з доступом в інтернет. Компютери нові та сучасні. Школа забеспечена цим повністю в тому числі мультімедійними дошками. Школа державна.
учитель
А кто возьмётся утверждать, что в городских школах все учебники в 10 классе?Кроме табачника, разумеется. У нас, например, нет 4-х. В том числе математики и английского. Здорово государство готовит своих учеников к экзаменам в следующем году! ну, и учителю облегчает работу. А родители вообще не люди, чтоб считаться с их интересами. Так что л и?
???
Для учитель: Аналогичная ситуация и в нашей школе...
111
Для учитель: У нас точно нет информатики (я ее преподаю), возможно и других тоже.
Натали
Информатика появилась в количестве и16 учебников для украинских классов, а ещё 70 учеников в русских классах - обойдутся!!!!!
Коментувати
ОГО)))
У нашій cskmcmrsq школі ІНТЕРНЕТ у кабінеті директора і ВСЕ!!! Oj nfv yf gfgthf[ yfv? ,fnmrfv? ytdsljvj/// Сторінка грузиться 5 хвилин!!! Яка комп"ютеризація, яке навчання??? У БІБЛІОТЕКУ!!!!!!!! Саме там, читаючи книгу учні здобувають знання!!! ЦЕ вже взагалі повне отупіння настане!!!
Вчитель інформатики
На паперах дійсно кожна школа (не думаю, що лише 96% :) ) мають підключення до інтернету. А насправді? Шановні державні мужі, не лицемірте! Повірте, коли 8 учнів сідають за тести ЗНО-2011 в режимі онлайн, то іноді не вистачає терпіння, поки та сторінка завантажиться. І це при тому що покриття дійсно чудове, хоча це і село :) Але як бути там, де навіть телефон "не тягне"? "Інше питання, чи користуються цією послугою, власне, учні." --- повірте, користуються. А ще: далеко не у кожного сільського учня вдома наявний комп'ютер. ДАЛЕКО НЕ У КОЖНОГО!
111
Информационно-технологический профиль. Учебника нет и не будет. Программу учителю предлагают сформировать самому беря за основу информатику академического уровня (учебник в природе существует, в нашей школе нет), и добавив к ней темы из спецкурсов утвержденных министерством. По каждому спецкурсу тоже существует учебник на шикарных сайтах авторов и на рынках их можно купить, каждый примерно по цене 50 грн. Как осуществлять процесс преподавания? (Может не совсем в тему, но просто так наболело..)
Володимир
В нашій сільській школі проблема в іншому. Із 150 учнів в Internet заходять і працюють 100 учнів, а з 25 вчителів – 3. Підручників 10 класу немає, але учні використовують посібники: «Усі уроки з предмету для вчителя». Дуже популярні аудіо уроки в mp3 файлах. По дорозі зі школи до домівки можна прослухати і засвоїти один, два аудіо уроки по математиці, історії, українській мові.
Tatjana
Для Володимир: А в НАШІЙ сільській школі діти інтернет позиціюють ЛИШЕ із "вконтактє". Вийти їз шкільного комп*ютера - сторінки по 5 звилин грузяться... ( в тому ж ключі). Підручники? Та діти , в масі, НЕ РОЗУМІЮТЬ прочитаного. Випускники, за дослідженням психолога, в своєму розвитку знаходяться на рівні 10-12 річних дітей. . . З*явилось талановите дитя. Не пропустити б ситуацію?
Наталя
Для Tatjana: А в нашій сільській школі інтернет немає. Але діти завдяки мобільним телефонам і МТС думають що КОНТАКТ - це і є інтернет. :)))
Володимир
Міністерство пропонує соціальну мережу http://shodennik.ua/. Рекомендую, там є багато матеріалів для навчання дітей, спілкування з батьками, оцінки, розклад… В нашій місцевості поки що найбільш швидкий мобільний доступ через Intertelecom.
Коментувати
Ольга
Це нормальна система освіти, коли в кінці навчального року в школах нема(!) підручників (з англійської мови для 10 кл., наприклад)? Інспекцію з контролю за якістю освіти створили, щоб перевірити, як вчитель працює без підручника? Складається враження, що отакими реформами систему освіти влада хоче знищити взагалі.
Наталі
А кто сказал, что в городских школах есть учебники?.... А те что приходят - не идут ни в какое сравнение!!! Конец года, не за горами...Хотелось бы знать к чему готовиться в следующем учебном году? Будут ли учебники для 10 класса, появятся ли они у 11-классников(кстати в Интернете до сих по электронные учебники содержат не более двух тем!!!! Наверное больше детям не надо)
Александр
Для Наталі: я с вами целиком согласен!
Коментувати
Ксю
Преуменьшать роль индивидуальной компъютеризации дейстительно, не надо. Точно так же, как и полностью на нее рассчитывать. Школьник НЕ ОБЯЗАН ИМЕТЬ КОМП и интернет дома, а учебное заведение обязано обеспечить его необходимыми учебниками. А определение доступности интернета для школьника на основании системы Конкурс для абитуриентов - это две большие разницы. А вообще страшно читать - 2011 год, передовая держава - и не может детей учебниками обеспечить. Вроде сейчас мирное время...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!