Вчителі незадоволені якістю збірників завдань підсумкових контрольних робіт

Якість рекомендованих міністерських завдань підсумкових контрольних робіт учнів 5-8 класів опинилася в центрі уваги вчителів та батьків

Вчителі незадоволені якістю збірників завдань підсумкових контрольних робіт

Час підсумкових контрольних робіт у п’ятих-восьмих класах середньої школи вже не за горами. Минулого тижня на книжковому ринку Петрівка збірники завдань підсумкових контрольних робіт істотно піднялися в ціні й коштували по сорок гривень замість обіцяних п’ятнадцяти.

Міносвіти витримує паузу. Знову ж таки обіцяних безкоштовних збірок завдань (бодай по одній на школу) і досі не видно. Учні ж разом з учителями і батьками радіють, що придбали запитання до контрольних і тепер до ночі студіюють їх. Особливо багато запитань викликають тести з історії.

"Таке враження, що той, хто їх готував, не бачив у вічі шкільних підручників з історії, - зауважує Олена Василівна, вчителька однієї з київських шкіл. - Завдання не збігаються з матеріалом у підручниках, які, до речі, затвердило Міносвіти. Діти просто в паніці..."

Один із найголовніших недоліків тестів, на думку фахівців, - надмірна увага до фактажу замість перевірки вміння учнів думати і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, що є важливим показником розуміння історії. Особливо це стосується завдань для п’ятикласників.

"Візьмімо тему "Українська революція" - продовжує вчителька. Ви розумієте, що значить пояснити дев’яти-десятирічній дитині, що таке Центральна Рада, Директорія? Ось чому тема розглядається в підручнику оглядово. Та й предмет наш називається "Вступ до історії України", а не власне історія. А в контрольних є запитання: "Що було раніше - Директорія чи Конституція? В підручнику для п’ятого класу поняття "Директорія" взагалі немає! Натомість у пояснювальній записці до програми з історії для 5 класу зазначено мету курсу - "формування елементарних уявлень про історію як науку".

Не забуває автор "топити" учнів і запитаннями про історичні першоджерела. Наприклад, упізнати князя за його портретним описом з літопису. "За навчальним планом у нас один урок історії на тиждень, - бідкається Світлана Петрівна, вчителька сьомих класів. – Ми знайомимося з історичними джерелами-літописами, але не вивчаємо їх. Навіщо така надмірна увага до деталей? Чи не краще перевірити, як діти розуміють зміст і значення цих документів?".

Незадоволені батьки і вчителі й тим, що тести не враховують вікових особливостей учнів. Скажімо, п’ятикласникам, які ще не вивчають географії (цей предмет з’явиться лише в сьомому класі), пропонують багато завдань, пов’язаних з контурними картами.

Формулювання деяких запитань більше пасувало б контрольній у старших класах чи університеті: "Продовжте речення. Українське відродження першої половини ХІХ ст. пов’язують із такими подіями..." або "Підкресліть назви держав, які поділили українські землі в 1920-1930-х рр. Запишіть, які території України відійшли до кожної з них".

Усе це має виконати дев’ятирічна дитина, яка лише почала вивчати історію і має чотири уроки на місяць з цього предмета.

Цікавий штрих - серед сорока підручників і посібників з історії України, рекомендованих Міністерством освіти на 2010/11 навчальний рік, немає жодного, укладеного автором контрольних робіт. За якою ознакою обрали чиновники цього фахівця серед інших - тих, хто знає і програми, і підручники?

Як повідомлялося раніше, фахівці з української мови зазначають, що збірники підсумкових контрольних робіт з української мови для 5–8-х класів, рекомендовані міністерством освіти, також мають низку серйозних методологічних, методичних, наукових, тестологічних і мовленнєвих недоліків.

Нагадаємо підсумкові контрольні роботи мають бути проведені навчальними закладами в період з 10 по 20 травня за збірниками завдань, що рекомендовані Міністерством освіти і науки.

Дзеркало тижня. Україна
23.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кристина
або наша вчителька буде нам підказувати!!!
Кристина
Тести дуже важкі, якщо ви вважаєте, що всі діти зроблять їх на 12, то сильно помиляєтеся!!!!!!!!!!!!;(
Наталя
я так і не зрозуміла, які варіанти конкретно нам доведеться здавати? Чи це буде черговим сюрпризом????
оля
відповіді на питання підсумкових контрольних робіт 5 клас
Ганна
Працюю викладачем історії в школі, маю 23-річний стаж. Мене щонайменше здивували попередні коментарі. Як на мене, усі дати, поняття, терміни, що використовуються у завданнях, відомі учням та викладені в шкільних підручниках. Можливо, деякі з них є складними для учнів, але ж їх можна замінити іншими. Може, хтось із коментуючих погано знає предмет обговорення?
Наталія
Якщо Ви вважаєте, що питання з історіі для 5 класу відповідають в повній мірі програмі і не є важкими, то Ви глибоко помиляєтеся. Адже крім історії дітям потрібно підготувати інші тестові контрольні, а також потрібно готуватися до контрольних, які є в програмі. Це ж кінець навчального року!!! Крім історії в них ще багато уроків і вимоги різні. Для 9 - 10 річних дітей це велике навантаження. Тим паче, що часу обмаль.... Для Ганна:
Коментувати
аня
де ответы бараны тут люди сума сходят как решить контрольное
Тетяна, вчитель історії
В цьому році курс " Вступ до історії України" читаю в чотирьох класах. Поясніть, будь ласка, яким чином я маю забезпечити матеріали на контрольну роботу для кожної дитини, адже це не багато - не мало понад 86 учнів? за власний кошт????
Елена
Для Тетяна, вчитель історії: Значит у вас очень скромная школа. В нашей все за счет родителей( включая экземпляры для учителей) и попробуй не купи((((
111
Для Елена: За чей счет вы считаете было бы верно (государство как вариант отпадает само собой)
Елена
Для 111: Я же написала,у нас все покупают родители и книги и бумагу и т.д.Только иногда обидно бывает,что некоторые из родителей стараются не сдавать деньги,считают,что другие за них обязаны сдать(((
Коментувати
Олена
Интересно, хоть кто-то из этих "авторов" сборников для итоговых работ ответит за свою активную безграмотную и непрофессиональную деятельность? Или опять во всем обвинят учителя, который чем только не вынужден заниматься на далеко не богатую зарплату? Попробовал бы учитель подготовить такие материалы... С работы бы выгнали за отношение к своим обязанностям... Тошно очень!
Яна
мне нужны зборники для контрольных робот по 5 предметам для 8 класса
fla
"Цікавий штрих - серед сорока підручників і посібників з історії України, рекомендованих Міністерством освіти на 2010/11 навчальний рік, немає жодного, укладеного автором контрольних робіт. За якою ознакою обрали чиновники цього фахівця серед інших - тих, хто знає і програми, і підручники?" - це ще раз підкреслює, що ця фінансова афера підготовлена і реалізована обмеженою групою дуже своїх людей.
Olga
Как заявил нам зам министра образования, итоговые контрольные работы являются индикатором определения нового госстандарта. Вопрос: как можно устанавливать госстандарт по заранее известным и подготовленным тестам? Скорее всего это точно чей-то очень удачный проект, но не образовательный, а коммерческий. Каждый ребенок общеобразовательной школы должен написать 5 тестов. Каждый сборник плюс ответы стоят 25грн. Итого 125 грн. с человека. В масштабах страны недурная цифра получается. Обдерали нас по всем направлениям, а теперь еще и на образовании. Причем чиновники от образования не считают что это злоупотребление властью, ведь все выглядит пристойно, в виде добровольного приобретения тестовых заданий.
мама-учитель
Учнів готувати до к.р. на роботі це одне, а ось коли дома сідаємо з сином до тих варіантів, аж голова обертом іде... Я вже і не знаю, хто я для дитини вдома - мама чи прискіплива учителька, а про те, що під час к.р. сина до школи не відправити - цікава думка!!!
Тетяна, вчитель історії
Курс історії України для 5 класу за програмою - пропедевтичний. Або я не розумію, що означає це слово, або воно якимось чином докорінно змінило свою суть. Річ у тім, що під цим словом ми завжди розуміли "курс для ознайомлення". Чому ж курс для ознайомлення взагалі винесли для контрольного оцінювання? По-друге, що таке карта діти будуть вивчати в курсі географії лише в 6 класі, то як можна було включати до контрольної роботи запитання, які в затвердженій програмі будуть викладатися лише через рік?
вчитель історії
Як би шановні батьки замість бігти купляти тестові зошити, підняли хай на всю державу, або хоча б подзвонили в МОН і сказали свою думку з цьго приводу ,вже б не було чого дискусувати... А так мучаться діти, вчителі, батьки... Не знають ще батьки, що їх багато і все в їхніх руках. Влада боїться масовості ,як вогню...
Мама
Для вчитель історії: Шановний Учителю! Усы публыкації, у тому числі на цьому сайті, і на "Українській правді, є голосом саме таких батьків і вчителів. Тому й піднявся певний поголос, тому й "Інтер" підготував сюжет.
Коментувати
ОГО)))
Навіщо письмово перевіряти знання усного предмета? Наші діти зовсім перестануть мислити і висловлювати міркування!!!! Навіщо письмова ДПА з географії у 9 класі????? А про контрольні з історії не хочу говорити.... Шановні, батьки з 10 по 20 візьмуть довідки за станом здоровя і все, будуть діти вдома....
Анна
Для ОГО))): Хорошо,что на контрольные родители могут детей не пустить))) А,что делать родителям 9-классников? У них это экзамен( ДПА) и освободит от них только ужасная болезнь или смерть((( А от тестов по географии чуть ли не плачет учитель по этому предмету( сильный учитель я вам скажу). И зачем выпускать такие тесты где в первом же билете по биологии дети находят кучу ошибок?
Коментувати
вчитель укр. мови
У збірниках завдань з мови йде опитування за весь попередній курс, починаючи з початкової школи.
мама
попыталась "вложить" в голову дочке 4! варианта тестов по истории 5 класс (д.з). Итог: ацетон, скорая, пасху не празновали... Имела я ввиду Табачника и всю его компанию! Не пущу ребенка на эту контрольную, и никто не заставит пересдать!!! Р.S. дочь - отличница, по истории в первом семестре - 10,
Сільський директор
Знаєте, який буде результат? Зараз стараються і учителі, і батьки, й учні знайти відповіді і будь-що виконати контрольну на відмінно. У новому навчальному році ми будемо вчити не дітей, а студентів 3 курсу у 5-8 класах. Так сформується державний стандарт освіти.
gb
[color=red]Скачати безкоштовно підсумкові контрольні роботи:[/color] [list] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-64]Англійська мова. 5 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-65]Англійська мова. 6 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-67]Англійська мова. 7 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-68]Англійська мова. 8 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-63]Українська мова. 5 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-62]Українська мова. 6 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-69]Українська мова. 7 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-70]Українська мова 8 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-52]Історія України. 7 клас[/url] [*][[url=http://grebenka.com/load/12-1-0-71]Історія України. 8 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-48] Математика. 5 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-47]Математика. 6 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-46]Математика. 7 клас[/url] [*][url=http://grebenka.com/load/12-1-0-61]Українська мова 7 клас. Відповіді з коментарями до підсумкових контрольних...
Z
http://top100answers.blogspot.com тут є збірники для дпа і підсумкових к.р.