Профспілки оголосили дату нових акцій протесту працівників освітньої галузі

Представники бюджетних профспілок ухвалили рішення про проведення 17 та 18 травня масових акцій протесту

Профспілки оголосили дату нових акцій протесту працівників освітньої галузі

До масових акцій протесту вчителів, що має на меті відстоювання трудових і соціально-економічних прав цього разу готові долучитися працівники інших бюджетних сфер, зокрема охорони здоров’я, культури, державних установ та соціальної сфери.

Рішення про проведення масових акцій протесту було прийняте на спільному розширеному засідання п’яти президій Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери.

Засідання було присвячене загостренню соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері у зв’язку з порушенням законодавства щодо оплати праці.

На засідання було запрошено прем'єр-міністра та профільних міністрів, проте керівництво профільних міністерств, зокрема і міністерства освіти і науки, молоді та спорту не винайшло можливості взяти участь у діалозі, зазначили в профспілках.

Представники профспілок наголосили на зубожінні працівників бюджетної сфери, що зумовлене порушенням Кабінетом Міністрів України зобов’язань за Генеральною угодою на 2010 – 2012 роки, ігноруванням норм чинного законодавства щодо оплати їх праці, причому в умовах підвищення цін на споживчі товари і тарифів на комунальні послуги.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов зазначив, що визначення розміру посадових окладів за розрядами ЄТС, на підставі встановленої урядом фіксованої величини замість законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати, спричинило втрату заробітку кожним педагогічним працівником за 2010 рік у середньому близько 16 тис. гривень. А втрата заробітку за січень - березень 2011 року складає близько 1400 гривень щомісяця.

У профспілках заявляють, що наслідком таких недоплат є штучне заниження майбутніх пенсій працівників.

Учасники засідання прийняли постанову, якою визнають незадовільними дії органів законодавчої, виконавчої влади щодо реалізації трудових, соціально-економічних прав та гарантій працівників бюджетної сфери і вимагають від Кабінету Міністрів, Верховної Ради вжиття заходів, спрямованих на врегулювання ситуації, що склалася.

Постановою передбачено проведення в регіонах 17, а в м. Києві 18 травня масових акцій протесту з метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав спілчан.

На засіданні було також прийнято звернення до Президента України, в якому проаналізовано нинішню ситуацію в бюджетній сфері і запропоновано заходи, вжиття яких має на меті реальне поліпшення економічного становища її працівників.

У профспілках наголошують на необхідності невідкладного забезпечення зменшення грошового розриву між посадовим окладом працівника I тарифного розряду ЄТС та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою із внесенням відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

У профспілках також занепокоєні поширенням практики переведення працівників на умови роботи з неповним робочим днем, неповні ставки, надання відпусток без збереження заробітної плати, зменшення або скасування виплат обов'язкового характеру та стимулюючих і компенсаційних виплат.

Нагадаємо, що наслідком березневих акцій протестів працівників педагогічної галузі стало прийняте урядом рішення про встановлення надбавки в розмірі 20 відсотків посадового окладу педагогічним працівникам деяких категорій.

Зокрема, оприлюднене рішення уряду, що набуде чинності з 1 вересня 2011 року, передбачає встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

Втім, необхідно зазначити, що нова постанова уряду лише розширила коло педагогічних працівників, на яких має розповсюджуватися встановлення 20% надбавки та уточнила обсяг навчального навантаження встановлення доплат.

Цікавою є й полярність думок зацікавлених сторін, щодо прийнятого урядом рішення. Зокрема за результатами прийнятого рішення про встановлення надбавок, в міністерстві освіти подякували профспілкам за розуміння, підтримку та бажання вирішувати нагальні проблеми соціального захисту освітян.

В міністерстві освіти зазначили, що співпраця ЦК профспілки працівників освіти, Кабінету Міністрів та Міністерства освіти і науки щодо відновлення соціальної справедливості для працівників педагогічної сфери увінчалася продуктивним результатом.

Натомість голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти Олександр Яцунь, зазначив: "1 квітня Кабмін украй невдало "пожартував", давши на збільшення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду... 12 грн". Підкресливши, що акція протесту, яка відбулася 22 березня, - це тільки верхівка айсберга.

"На вулиці столиці та обласних центрів готові вийти сотні тисяч, можливо мільйон, доведених до відчаю педагогів", - зазначив Яцунь.

Освіта.ua
21.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
?????
Только учителя могут получать зарплату, которая меньше минимальной! Только учителя могут получать на равне с техничкой в школе! Только учителя могут терпеть такие унижения в свой адрес! А не много ли всего? Хватит терпеть! Учителя должны отстаивать свои права на достойную жизнь!
!!!!!!
Слава богу ,а я то думал: неужели наши учителя решатся на акцию. Разум победил... Это говорит о толерантности наших пед....... каждый должен заниматься тем, для чего создан ....
W:)
Основные требования: выполнения Конституции ст. 57 "Об образовании", где прописано 10% средств на образование, а не 6% как сейчас и ставка учителя равняется средней по промышленности. А для информационной поддержки предлагаю напечатать и вывесить в своих школах ст. 57 Конституции "Об образовании" чтобы все видели, что мы получаем и что должны получать от государства.
A.V.
Дорогие коллеги, очень приятно видеть, что не только ты видешь ситуацию критической, что государство уничтожает нас, учителей, тех ,кто кует граждан этой страны .... а то у нас школе все довольны. Все хорошо: газ подняли - супер,бензин по 10 гр - клас ,расход на чиновника увеличели, инфляция, а учителю повысели 4 раза и еще- повысим, а комунальные не платят, а премии, а зарплаты .... и так можно говорить ... ну вы знаете. Люди , ведь об этой акции никто не знает, я вас прошу: расскажите в своих школах об этой заметке, об этом сайте , о кометариях и организуем информационную поддержку, хоть так давайте каждый день до забастовки заходить и оставлять коментарии, хоть фразу
Я за.
Потрібно діяти рішуче. Головне діяти всім, ане як завжди: Одні кричать, а інші чекають, коли перші закричать. У нас по школах зараз обласні "нальоти" без попереджень. Це за те, шоб багато не говорили. Сказали, що без доган з району не їдуть.
W:)
Поддержим! Только волнует вопрос:"С какими требованиями?" Повысить зарплату? На сколько? На 1 - 20 %? Ответ - эти деньги съест инфляция! Почему-то все забыли, что существует статья Конституции "Об образовании", где говорится, что ставка учителя - это средняя зарплата по промышленности. Надо требовать выполнения Конституции!
ОГО)))
Профспілка освітян діє і ми це відчуваємо!!!! Головне мати лідера, у нас він є - це Жалдак О.Д. і вона багато чого зробила для захисту прав освітян!!! Ми підтримуємо таку ініціативу і будемо у Києві обовязково!!!
VV
Все согласны, а наступит 17 мая и снова тишина или 20-30 человек будут ходить вокруг мери и ждать когда появятся их коллеги. Надо перестать говорить на «кухне» а выходить и действовать. Тогда власть будет уважать учителя.
мала профспілка
профсоюз тоже в школе работает , и городской о нас не печется ,а только отговорки одни.Нет профсоюза ,фикция одна
PR
Забастовка опоздала. Надо было не выходить с 1 апреля, чтоб деточки беспризорные дома родителям мозги повыедали, чтобы преступность резко повысилась, так как деточки пойдут пить, воровать и пр. и пр. Вот тогда и родители за нас будут, и общество в ноги покланяется, потому что мы единственная сила, которая сегодня в состоянии контролировать, правда уже на издохе, колоссальную биомассу тупых с интеллектом ниже среднего, детей. И если эту массу на месяц вывести из дисциплинарного строя, то хаос не остановить. Это мысль , увы, не моя, это какой-то ученый на конференции по проблемам молодежи сказал. Но сказал верно.
учитель
призывайте всех коллег,знакомых выходить с протестом против существующего материального обеспечения учителя-он в нищете!!!! Власть нагло пренебрегает учителем, унижает его достоинство! И все это в благодарность,что учитель агитировал за избрание этой власти! Педагоги,преподаватели вузов, интеллигенция заявим о себе во весь голос!!!
Вчитель іноземної
Для учитель: А зачем было голосовать за такую власть??Знали ; вы на что шли....
Коментувати
Голодний і бідний вчитель
Я також готовий до акцій протесту, тільки б автобуси повипускали з міста і не перешкоджали б на шляху до Києва.
natik
профспілки знову кажуть про заборону безкоштовних відпусток для вчителів, а наше ГОРОО чхало на це!!! Нас знову виганяють у так звані ВІДПУСТКИ!!!!
Маша
Выйдем все! Харьков поддерживает акцию протеста! Главное, чтобы профсоюзы нас не кинули и местные профсоюзы донесли информацию до учительства. Не у всех есть интернет, многие просто не будут знать про "бюджетний майдан". Так что доносим до всех информацию и объединяемся!!!
kotik - br
Я готова, хоч завтра, правда керівництво наше боїться вся і всіх! Я думаю є простіший спосіб показати свій протест: просто прийти до школи а в школу не заходити, або сісти на лавочки біля міської ради, батьки через день будуть самі кричати: верніть вчителів! Бо коли нас не має на роботі це завал, ми ж не депутати, які не приходять на роботу, а за них голосують. Я би дуже хотіла побачити, як любий "державний муж " зміг одночасно бігати по кабінетам і проводити уроки одночасно в різних класах, це їм не натискати кнопками за декількох одночасно! ...
Голодний і бідний вчитель
Для kotik - br: Хороша ідея про протест біля школи або біля міських рад. Цілком підтримую. Нехай батьки дітей також візьмуть участь в акціях, а то багато хто з батьків відправляє дітей до школи щоб не заважали.
Наталя
Для Голодний і бідний вчитель: Які батьки? (особливо, кому діти заважають). У них інтелект не дозволить. Я тут на днях на одному форумі намагалася довести таким батькам, що вчитель не має бути жебраком. Так спрацював національний менталітет: У мене корова здохла - хай у сусіда дві здохне. Я наслухалась багато цікавих пропозицій. Але найбільше мені сподобалася порада підти на базар ящики таскати, а не жалітися.... (в принципі інші мало чим відрізнялися в своїй сутності:). Так от: батьки не підтримають!!!
Освітянин
Пройшло чотири дні з моменту прийняття Спільної постанови президій 5 -ти бюджетних профспілок про СТРАЙК 17-18 .05. А ТЕЛЕВІЗОР замовчує цей факт, на місцях посадовці шушукаються,але в голос не говорять- бояться народного гніву і це факт. хтось із мудрих сказав: Там де Трон там і ешафот .
Коментувати
03
Може ПОРА відмовитись від КАРМАННИХ профспілок? Нам навіть НЕ НАГОЛОСЯТЬ. Ніхто НЕ СТАНЕ ПРО НАС дбати, допоки САМІ не станемо. І наступне - ЯК може АДМІНІСТРАЦІЯ, яка апріорі не здатна дбати про рядових вчителів, може бути З НАМИ в одній профспілці???
директор
Для 03: ВИ на 200% праві, що альтернатива має бути профспілкам. А щодо керівника школи: то він теж безправний (тільки, можливо, вдає перед учителем),реальна ж влада -фінанси, призначення у відділів освіти, він має лише обовязки і відповідальність не лише за дітей, вчителів,ремонти, за сніг на даху... ,над ним начальнику легше провести розправу...,ТАК ЩО МИ ВСІ В ОДНІЙ ЛОДЦІ. Хоча можуть бути і рідкісні стерви, то їх меншість всерівно
Коментувати
директор
Коли з 01.04.11 року в освіті запроваджується ПОЛІЦІЯ ПО КОНТРОЛЮ, начебто якості знань в освіті.Стає очевидним : 1. Нинішні чиновники в освіті не встигають збирати ДАНИНУ із вчителів, батьків... 2. Скоро вибори в ВР, а тому їхня мета (владців) -взяти ''під контроль'' 3. ЗБІЛЬШИТИ данину на ГОРУ. ТОМУ матеріальним станом вчителя влада не перейматиметься, для неї зараз важливіше під приводом євро-2012 зарити вчительські кошти в асфальт, і з того щось собі мати. ОТОЖ ПРОФСПІЛКОВІ ЛІДЕРИ У ВАС УНІКАЛЬНИЙ ШАНС-ПОВЕРНУТИ ХОЧА Б ЯКУСЬ ДОВІРУ ДО СЕБЕ. БО НАДАЛІ ВЧИТЕЛЬ НЕ ЗМОЖЕ УТРИМУВАТИ І ВАС.
YA
Для директор: Що значить "поліція по контролю"? Ніде не можна знайти.
директор
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244217979&cat_id=2 Для YA:
YA
Для директор: ДЯКУЮ.
Коментувати
Сільський директор
З усім згідна, все підтримую. Одне "але" - 11 клас 20 травня пише переказ...
директор
Для Сільський директор: Вибір завжди є. ТОЖ НЕ ВАГАЙТЕСЯ. А учні, тим більше 11 клас, хочаб відпочинуть від нас.
Коментувати
Наталя
Та що там заниження пенсій - жити ні за що!!! Зарплатню отримав - ком послуги слатив, залишається на вибір: або на їжу, або на якусь тряпку з секонда. До пенсії я так не доживу....
Євген Смотрицький
Нехай Бог буде з вами, товариші! І подумайте ще раз спокійно, чи був дурнем Ленін, чи був злочинцем Сталін? І чи були ваші батьки і діди придурками.
позапрофспілковий вчитель
Для Євген Смотрицький: У Леніна і Сталіна були свої заморочки. За них вони ще "не відповіли" ...Не самий вдалий приклад для наслідування.
Євген Смотрицький
Для позапрофспілковий вчитель: Є позитивний приклад - НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ!
Коментувати