Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти У Міністерстві освіти звернули увагу на прозорість збору коштів у навчальних закладах
У Міністерстві освіти звернули увагу на прозорість збору коштів у навчальних закладах

Міністерство освіти і науки звернулося до керівників навчальних закладів щодо забезпечення доступності та безоплатності освіти в державних і комунальних навчальних закладах

У Міністерстві освіти звернули увагу на прозорість збору коштів у навчальних закладах

Про це йдеться в листі освітнього міністерства до начальників регіональних управлінь освіти і науки.

У документі зокрема зазначається, що до відомства надходять звернення про випадки примусового збирання в окремих навчальних закладах коштів на проведення різноманітних заходів, поповнення благодійних фондів і нецільового використання батьківських внесків.

У міністерстві зазначили, що це є грубим порушенням Закону України "Про благодійництво та благодійні організації", який передбачає можливість залучення лише добровільних пожертвувань та їх ретельного бухгалтерського обліку.

У відомстві також занепокоєні низьким рівнем поінформованості громадськості стосовно ефективності та прозорості використання таких коштів, що формує негативну суспільну думку щодо фінансових зловживань і хабарництва в навчальних закладах.

Така ситуація є неприпустимою та засвідчує зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів і послаблення контролю з боку місцевих органів управління освітою за їх діяльністю, - наголошують у МОНмолодьспорт.

З метою уникнення безсистемних і неконтрольованих зборів коштів із батьків, забезпечення доступності та безоплатності освіти в державних і комунальних навчальних закладах, міністерство освіти і науки доручило керівникам навчальних закладів систематично звітувати перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання благодійних і спонсорських коштів, забезпечувати постійне інформування громадськості про надходження та використання благодійних унесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайтах навчальних закладів і в місцевих засобах масової інформації.

Також на керівників державних і комунальних навчальних закладів покладений обов’язок проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

У МОНмолодьспорт наголосили, що керівники місцевих органів управління освітою та навчальних закладів несуть персональну відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо збору благодійних, спонсорських внесків та прозорості їх використання.

Необхідно зазначити, що проблема зборів коштів з батьків, яка часто виражена у фіксованій щомісячній "абонентській платі" за відвідування дитиною або учнем навчального закладу набула системного характеру в дошкільній та середній ланках вітчизняної освіти.

З іншого боку, недостатній рівень бюджетного фінансування системи освіти часто змушує керівників навчальних закладів використовувати подібні механізми фінансування з метою організації життєдіяльності навчальних закладів та утримування якісного контингенту педагогічних працівників.

Освіта.ua
19.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
батьки
моя дитина ходить в школу номер 2, киівськоі обл, м.Тетіів. І кожного місяця нам треба здавати кошти як не на книжки, столову, то зошити які потрібні аж на другий рік навчання (які в 1 школі стояли 35 грн а в 2, 135) в чому різниця????? А ні якоі, то на ремонти. Я взагалі не розумію куди дивиться наша освіта. Всі розуміють, не здаси, відношення вчителів до дитини зміниться, наче він тут не такий як і всі. я думаю що треба припиняти таку бездіяльність всім. В нашій школі сьгодні сказали що треба здати на туалет по 150 грн, який практично добудували ще в минулому році а тепер порахуйте, скільки учнів у школі!!? Вселах по школах таких цін немае.
директор
Для директор: На ''максимально високому рівні'' ??? За батьківські кошти? Ви праві, про це можна говорити, не використовуючи великих літер. Таке враження, що Ваш, колего, безпосередній начальник відділу - кум, сват, брат..., а тому у Вас немає завдань, а є '' позиція''. А щодо порад: У ВАШОМУ ''болоті'' варто освіжити воду.
директор
для директор Справа не в гнучкості. Моя позиція - забезпечення навчально-виховного процесу на максимально високому рівні. Я можу про це говорити, не використовуючи великих літер. Просто набридла брехня, частиною якої є діяльність по "змушуванню" влади до фінансуванння освітнього процесу. Вам, шановний колего, я побажаю придбати собі прапор, великий і яскравий, і перемогти із цим прапором і боротьбі "на сесіях, зборах.." тощо, адже серце Ваше там, і душа прагне боротьби за світле майбутнє. Вдалої Вам карєри! P.S. А освіту залиште освітянам.
99
Для директор: С Вами не очень-то приятно работать. Вы воспитываете РАБОВ?Надоело врать? Не врите.Враньём людей не стоит воспитывать.
освітянин
Для директор: Про прапор- це в тему. Для директора, що в ''болоті'', Приїздіть 18.05 на протестний МАЙДАН і МИ подаруємо Вам прапор для ваших вчителів, до речі, на ШАРУ, яку Ви полюбляєте.
Коментувати
директор
для директор: "...держава ГАРАНТУЄ,,. а директор ПОВИНЕН ДУМАТИ..."!!!!!!!!!!!!!! Сумно, коли колеги розмовляють лозунгами...
директор
Для директор:Колего! Ваша позиція- розвязувати заморочки, які диктує влада. Моя ж - змушувати цю владу (районну зокрема, на сесіях, зборах...) ВИКОНУВАТИ СВОЇ ПРЯМІ ОБОВЯЗКИ ПО ФОРМУВАННЮ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ, щоб школа була профінансована на достатньому рівні, У МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТАХ КОШТИ Є ,але як і куди спрямовуються ВИ І САМІ ЗНАЄТЕ, А ЩОДО ЛОЗУНГІВ - то це норми права, БІЛЬШІСТЬ НАШИХ ПРОБЛЕМ ВІД НЕЗНАННЯ СВОЇХ ПРАВ І ОБОВЯЗКІВ.
директор
Для директор: А навіщо знати, якщо начальник ''кришує'', легше опуститись ''нижче колін''---СУМНО КОЛЕГА...
Коментувати
Tatjana
ДЯКУЮ!!! МУДРІ СЛОВА!!!
Tatjana
Для Tatjana: to директор: 20.04.2011 23:10 IP: 46.247.225.-
директор
Для Tatjana: ЯКБИ КЕРІВНИКИ ШКІЛ, У БІЛЬШОСТІ СВОЇЙ, НЕ БУЛИ НАСТІЛЬКИ'' гнучкими'', ТО І ВЧИТЕЛІ МАЛИ ДО СЕБЕ БІЛЬШУ ПОВАГУ, А ГОЛОВНЕ- як приємно було б працювати з дітьми, батьками , не обтяжуючи себе чужими фінансовими зобовязаннями. УСПІХІВ ВАМ.
Коментувати
директор
Шановні освітяни! Всі ваші біди - від неповаги до СЕБЕ. ВАШ СТРАХ І НЕВПЕВНЕНІСТЬ У ВЛАСНИХ СИЛАХ -породжує відношення державне. УЧІТЬСЯ ВІДСТОЮВАТИ СВОЄ ПРАВО ФАХІВЦЯ. І головне -РАБ ВИХОВАЄ тільки раба, а тому ВИ БЕЗПРАВНІ за власним бажанням... тож несіть крейду, здавайте на побори в гороно,райво,санстанції,начальникам-корупціонерам... ЗАЛАЗЬТЕ В КИШЕНЮ БАТЬКАМ ТІЛЬКИ ПРИ ЦЬОМУ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ТЕ, ЩО ВИ СПРИЯЄТЕ бюрократу-чиновнику від освіти, в першу чергу, не перейматись шкільними матеріальними статками. А ГРОШІ В ДЕРЖАВІ Є І НЕМАЛО. 20 РОКІВ ГРАБУЄ ВЛАДА, ВИВОЗИТЬ В ОФШОРИ МІЛЬЯРДИ, ПЛОДИТЬ МІЛЬЙОНЕРІВ....... ПОВАЖАЙТЕ СЕБЕ , НЕ МОВЧІТЬ.
Наталя
Для директор: Вчитель - людина, самооцінку якої можна опустити нижче рівня як хочеш і хто хочеш : контрольними, перевірками паперової роботи, КРУ всякимим і т.і. Людину можна звільнити, при цьому пояснити і довести їй до свідомості, що в цьому винна вона сама. Так от, чим більше працюєш в цій сфері - тим більше це розумієш. Через це так важко відстоювати свої права. Невчитель цього не зрозуміє... :)
директор
Для Наталя: Ви щирі в коментарі дійсності і заслуговуєте ЗНАЧНО БІЛЬШОГО ПРОСТОРУ для реалізації свого '' Я''. Навіть розуміння свого місця в цій дійсності (загнаної освіти, злидаря-освітянина) це ВЖЕ ПРАВИЛЬНА ПОЗИЦІЯ ЗАХИСТУ СВОЇХ ПРАВ будь перед ким. І ця позиція ВЖЕ БІЛЬШ НІЖ 50% ВАШОЇ ПЕРЕВАГИ перед любим нахабою, ПОВІРТЕ, я маю більш десятилітній досвід директора школи та 20 літній вчителя, а тому психологія СТРАХУ мені відома, хоча з нею розпрощався коли відчув, що я стаю нелюдиною, але це було давно.І ЩЕ, з вашого дозволу, для мене головним критерієм БУЛО І НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИТЬСЯ правило: ДИТИНА - ПЕРШ ЗА ВСЕ, все інше- похідне. Як вчителю, ВАМ І ВИКЛЮЧНО ВАМ, держава доручила посадовими обов'язками (перегляньте їх ще раз) БЕЗПОСЕРЕДНЬО ТОРКАТИСЬ ДУШІ ДИТИНИ. А тому довести юридично якусь Вашу методичну...
директор
Для Наталя: , педагогічну дію (НЕ В ІНТЕРЕСАХ ДИТИНИ) ОДНОЗНАЧНО НЕМОЖЛИВО. Змиритись із своїм становищем вчителя МИ НЕ МАЄМО ПРАВА. І це усвідомлення приходить коли знайомишся з кроками міністерства (інтерв'ю табачника від 18.04.11 на урядовому порталі). За словами цього ПАНА , З 01.09.11 уводиться в освіті ПОЛІЦІЯ за наглядом вчителя, а це вже буде ПОВНИЙ БЄСПРЄДЄЛ оскільки наглядачів за діяльністю ВЧИТЕЛЯ і так повно ,а от ДОПОМОГТИ НІКОМУ. ТОЖ ЧИМ НИЖЧЕ ВИ НАХИЛЯЄТЕ ГОЛОВУ- ТИМ ЗРУЧНІШЕ ВЛАШТОВУЄТЬСЯ нахаба, державні корупціонери від освіти... словом- всі кому неліньки.
Коментувати
алька
Читаю і розумію, що писали одні вчителі. Бо з досвіду лише одиниці батьків розуміють, що без внесків нам не жить. А більшість хочуть, щоб ще й після уроків приділив увагу дитині просто так. Мене обурюють оті об'їзди влітку. Краще б порахували, що дали, а потім перевірили. А то внесків не брати, а заклад ідеальний покажи.
читач
Міністерство освіти та чиновники обласних управлінь живуть у своєму віртуальному світі. Вони далекі від реалій життя звичайних сільських шкіл чи шкіл невеликих міст, "как декабристы от народа"
Ярослава
Шостий рік батьки нашої гімназії здають щомісяця по 10 грн. на розвиток матеріальної бази навчального закладу. Директор, як їздив 20 років тому на "Жигулях", так і їздить на них сьогодні. Тричі на рік казначей піклувальної ради звітується про використання коштів по журналу з усіма підшитими рахунками, чеками. Гімназія має гарний естетичний вигляд та резервні кошти на випадок "прорвало трубу" чи "заправити ксерокс". 10 гривень- хіба це багато для батьківського гаманця? 600 учнів х 10 грн.= 6000 на місяцьх 9 місяців= 54000 грн. Цього вистачає для закалду в райцентрі . А яка арифметика у вас?
оксана-вчит
Для Ярослава: Директор просить 20 грн на рік, здає рівно півкласу, на зборах кл керівника обливають брудом за здирництво, а міська рада виділяла 2000 в рік на ремонт ,тепер гроші, правда ідуть прямо на школу
Коментувати
вариант???
http://osvita.ua/vnz/high_school/17296
читач
Держава сьогодні взагалі не дбає про освіту. Бо їй не потрібне майбутнє країни. Освіта виживає як може. І Ви шановні батьки, маєте розуміти, аби не ваша допоомога, то з криші капало, води не було, каналізація не працювала і все інше...іграшки. меблі,посуд.... Завідуюча чи директор стоїть з протягнутою рукою, бо має в школі (садочку) створити належні умови, бо саме МОН цього вимагає.
читатель
Если все родители откажутся сдавать эти благотворительные взносы, в школах соответственно перестанут делаться ремонты. Крыши будут течь, туалеты то же. Что тогда скажет министерство? Сейчас то им хорошо - все отремонтировано, учителя взяточники, они белые и пушистые.
d
І це після того, як МОН організувало грандіозну викачку коштів на підсумкові контрольні роботи! А винна знову школа?
Гість
10000%
Коментувати
ЧИТАЧ
В зв’язку з падінням народжуваності в 90-х роках розпродали приміщення дитсадків. Тепер народжуваність збільшилась і дітей неможливо влаштувати в дитсадки. Добровільно-примусово заставляють батьків вносити благодійні внески по квитанції, і то після того, як таку саму суму не отримає завідуюча (без квитанції), бо в іншому випадку – немає місць. Далі ці діти підростуть і треба буде йти в школу. Судячи по тому,як активно зараз закриваються школи, можливо цим самим батькам прийдеться сплачувати благодійні внески(добровільні і недобровільні), щоб влаштувати дитину в школу поблизу дому.
Школярка
Моя школа знаходиться в райцентрі. На поточний ремонт та перебудову одного корпусу в 2010-2011 виділили 13млн. гривень. Школа забезпечена всім потрібним: від крейди та тренажерного залу до мультімедійних дошок в класах та компютерів з доступом в мережу інтернет, новим басейном, фонтанами в дворі. І це звичайна школа в місті з населенням 12000 чоловік. Тому фінансуванням я як учениця дуже задоволена, тому що ми маємо добрі знання і хороші умови для навчання, а вчителі для роботи. Дякуємо!
d
Для Школярка: Скажіть, якщо не секрет, де знаходиться цей рай? Очевидно у вас дуже гарний спонсор, але ж ці кошти не виділяє держава та МОН. Наша місцева влада теж по можливості виділяє кошти на ремонт шкіл ( хоча звичайно не в таких масштабах) та це залежить тільки від пріоритетів місцевих керівників. А де ж державна політика? Самі створюють умови за яких школа повинна як старець з протягнутою рукою побиратися, а потім школу ж і лають.
Школярка
Для d: Ця школа в Миколаївській області. Всі кошти виділені ДЕРЖАВОЮ і тільки. За школу ми сплачуємо 50 грн в рік. А в школі в усіх кабінетах і зовні євроремонт, чисто та гарно=)Це просто залежить від керівництва міста. Гроші є, головне вміти їх просити)
Наталя
Для Школярка: Як це: "Просити?!?" Ми що, коло церкви з протянутою рукою??
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Розмазана стаття.ТАК, гроші з батьків під будь-яким приводом брати не слід.НІ, держава не фінансує школи взагалі! априклад, у цьому році у моїй школі немає й шматка крейди. Все купуємо самотужки. Приношу на урок дві крейдини і пишу рівно стільки, на скільки їх вистачає. Потім - на пальцях...То як обрати між ТАК і НІ? акі "хороші" МОНУківці, насварили директорів та вчителів. не вони спитають з нас про якість знань? як вчити: ні крейди, ні паперу, ні наочності- НІЧОГО! Я купую на рік 10 500-аркушевих пачок паперу. Сама ж на них і роздруковую дидактичний матеріал. Сама купую крейду. Приношу з дому ганчірку в клас. о далі? упити всім зошити на друкованих основах, ручки. олівці? ЩО,ЩО,ЩО??? Я шокована.Мене розчарувала країна, її влада.То як прищеплювати любов до неї дітям?Ось де питання...
учитель
Какое лицемерие со стороны министерства.Я подтверждаю все выше сказаное,почему то думала , что только в сельских школах такие проблемы, где если хочешь работать надо все за свой счет купить и даже таблицы и ТСО,не говоря уже о ежедневном меле
Коментувати
директор
Потрібно не лицемірно "забороняти збір коштів", а вводити відверту помірну плату за навчання! Освіта не може розвиватися у злиднях!!!
директор
Для директор: ЧИТАЙТЕ КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ. ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ ОСВІТЯНСЬКІ ПОСЛУГИ І ... КРАПКА. ХТО ЯК НЕ ДИРЕКТОР МАЄ ДУМАТИ, А ГОЛОВНЕ ВІДСТОЮВАТИ ПРАВО ЗАКЛАДУ НА ГІДНЕ ФІНАНСУВАННЯ з боку місцевих чинуш ( варіантів безліч ) ТІЛЬКИ СКАЖІТЬ СОБІ ЧЕСНО : КРАЩЕ Ж В КИШЕНЮ ДО БАТЬКІВ, аніж В НЕМИЛІСТЬ ДО КЕРІВНИЦТВА.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!