На вулиці готові вийти сотні тисяч педагогів, - Олександр Яцунь

Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти Олександр Яцунь закликав владу до реальних кроків щодо поступового збільшення тарифних ставок

На вулиці готові вийти сотні тисяч педагогів, - Олександр Яцунь

Про це йдеться в його зверненні, оприлюдненому в останньому числі тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

"Десятитисячна акція протесту, що відбулася 22 березня, - це тільки верхівка айсберга. На вулиці столиці та обласних центрів готові вийти сотні тисяч, можливо мільйон, доведених до відчаю педагогів", - зазначає Яцунь.

Він також підкреслив, що при всіх президентах і урядах освіта фінансувалася за залишковим принципом. Проте станом на сьогодні ситуація вже загрозливо критична.

Страйк - останній спосіб взаємодії з владою, як ампутація - останній метод для хірурга. Вдаватися до такого варто лише тоді, коли інші засоби вичерпано.

"1 квітня Кабмін украй невдало "пожартував", давши на збільшення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду... 12 грн", - йдеться у зверненні Голови Київської міської організації Профспілки.

Профспілка освіти готова дати уряду урок соціального партнерства. Разом з іншими профспілками бюджетних галузей наполягаємо на переговорах щодо "розморожування" Єдиної тарифної сітки (ЄТС). Ми не вимагаємо моментального запровадження розміру розрахункового посадового окладу в 960 грн. (мінімальна заробітна плата), а пропонуємо обговорити реальні кроки щодо поступового збільшення тарифних ставок. Уряду час зрозуміти: той, хто думає, що загвинчує гайки, насправді стискає пружину, - зазначає Олександр Яцунь.

Він повідомив, що якщо влада не готова до розумних кроків назустріч працівникам бюджетних галузей (тобто своєї ж стабільності), то профспілкам залишиться перейти до найрадикальніших методів впливу. Так, як це зазвичай роблять в усіх європейських країнах, і з суворим дотриманням українського законодавства.

Яцунь підкреслив, що Профспілка освіти має повне право ініціювати процедуру колективного трудового спору. Відповідно до цієї процедури формуються вимоги і подаються на розгляд роботодавцю і центральному органу виконавчої влади. У тому разі, якщо вимоги будуть відхилені або проігноровані, наймані працівники мають усі права на проведення страйку. (До відома: від початку трудового спору до початку страйку може минути від 23 до 52 днів.)

"Ми, профспілки, будемо максимально терплячі. І доки буде надія порозумітися з владою, братимемо участь у переговірних процесах. Однак якщо в найближчі місяць-два не буде зроблено кроків для вирішення ситуації, будемо змушені вдатися до останнього аргументу – страйку", - зауважив Яцунь.

"До початку нового навчального року висока ймовірність того, що терпець педагогам урветься. Що таке загальнонаціональний страйк нашої профспілки, можна зрозуміти на прикладі Болгарії 2007 року. Протягом шести тижнів болгарські працівники освіти виходили на роботу, але не розпочинали навчального процесу. Півтора місяця більшість шкіл та садочків не працювали... Урешті-решт зарплати вчителям були змушені підвищити, а уряду довелося піти у відставку", - зазначив представник освітянської Профспілки.

"Сподіваюся, нашому уряду вистачить далекоглядності піти назустріч освітянам. Бодай із почуття самозбереження", - йдеться у зверненні Голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Як повідомлялося раніше, одеські вчителі обіцяють масштабні акції протесту, у разі якщо до 18-го квітня уряд не вирішить проблемні питання фінансування освітньої галузі.

Освіта.ua
11.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Выходить надо и срочно! Иначе на 1е сентября нас ждут ставки 24 часа и прочее.Но боюсь, что профсоюзы сдрейфят, а без них коллективы раздавят, особенно сельские, где каждая школа под угрозой закрытия. Надежда вся на города.
Наталя
І не тільки профспілки... Проблема в тому, що моя хата зкраю: вчителі не можуть і не хочуть обєднуватися. Кожен боїться, що саме його виженуть, бо він самий поганий вчитель (так склалося, що самооцінка у наших педагогів нижче плінтуса)
ЖЖЖ
Як на мене, проблема ще й в тому, що профспілки на сьогодні абсолютно несамостійні., не мають власного голосу, бо знають: піди проти влади - не відмиєшся...
S
Сегодня ознакомилась с тарификацией, оклад 1130 гр., зарплата за 21 час 1327 гр., а квартплату у нас повысили в 2 раза.
Гость
Если так будет продолжаться,то на протесты повыходят и ученики,и студенты!
N
Бачили очі, що вибирали, їжте, поки не повилазять.
директор
Для N: ВИ НЕ ПРАВИЙ. Їх ніхто не обирав - вони обрали себе самі. А зараз з цього тішаться і перевіряють ВАШЕ і НАШЕ ТЕРПІННЯ , то напевне -ЧАС ПРОЗРІТИ.
директор
Коли з 01.04.11 року в освіті запроваджується ПОЛІЦІЯ ПО КОНТРОЛЮ, начебто якості знань в освіті.Стає очевидним : 1. Нинішні чиновники в освіті не встигають збирати ДАНИНУ із вчителів, батьків... 2. Скоро вибори в ВР, а тому їхня мета (владців) -взяти ''під контроль'' 3. ЗБІЛЬШИТИ данину на ГОРУ. ТОМУ матеріальним станом вчителя влада не перейматиметься, для неї зараз важливіше під приводом євро-2012 зарити вчительські кошти в асфальт, і з того щось собі мати. ОТОЖ ПРОФСПІЛКОВІ ЛІДЕРИ У ВАС УНІКАЛЬНИЙ ШАНС-ПОВЕРНУТИ ХОЧА Б ЯКУСЬ ДОВІРУ ДО СЕБЕ.
Коментувати
Наталя
Ха - Ха - Ха - не смешите мои копыта
Z
http://top100answers.blogspot.com тут є майже всі збірники для ДПА і підсумкових к.р.