Наступного тижня Рада отримає законопроект, що має врегулювати задекларовані надбавки до зарплат вчителів

Кабінет Міністрів направить до Верховної Ради проект змін до держбюджету, що передбачають збільшення заробітних плат вчителів

Наступного тижня Рада отримає законопроект, що має врегулювати задекларовані надбавки до зарплат вчителів

Уряд на наступному тижні внесе до Верховної Ради законопроект про зміни до державного бюджету на 2011 рік, які передбачають збільшення зарплат вчителям.

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Він зазначив, що в Уряді працюють над тим, щоб учителям були вчасно виплачені 20% надбавки до окладів.

"Ми вже розробили зміни до бюджету на 2011 рік. На наступному тижні ці зміни до бюджету будуть внесені до Верховної Ради", - зазначив Клюєв.

Нагадаємо рішення про встановлення 20-відсоткової надбавки починаючи з вересня 2011 року, стало наслідком акцій протестів освітян, що відбулися в регіонах країни та Києві.

Судячи з реакції представників педагогічної громадськості такі кроки уряду, направлені на вирішення соціального становища освітян, не задовольняють більшість педагогічних працівників, адже однією з головних вимог педагогів є скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою.

У профспілках також невдоволені ситуацією з кроками уряду щодо підвищення рівня життя працівників освітньої галузі.

Зокрема заступник Голови ФПУ Григорій Осовий, який брав участь в урядовому засіданні, на якому обговорювалося зазначене питання зауважив: "Щоб зняти соціальну напругу у березні, уряд зробив поступку страйкуючим вчителям - поширив дію системи надбавок до посадових окладів усім педагогам. Тепер вона поширюватиметься на 375 тисяч працівників і на це додатково планується спрямувати з держбюджету 370 млн гривень. Але така надбавка вводиться лише з 1 вересня".

"Щодо підвищення тарифної ставки працівникам першого розряду у квітні (за планом це відбувається 1 січня, 1 квітня та 1 жовтня), збільшення передбачалося лише на 12 гривень, тобто, до 625 гривень. З чим лідери профспілок одностайно не погоджуються: таким мізером не забезпечити скасування розриву між мінімальною тарифною ставкою і мінімальною зарплатою, як того вимагають норми Генеральної угоди, і не підвищити рівня життя працівників", - зауважив Григорій Осовий.

Осовий також зауважив, що цю позицію він висловив на засіданні Кабінету Міністрів та попередив, що рівень соціальної напруги є високим.

"Я особисто зустрічався з вчителями м. Києва вже після з’їзду ФПУ, і відчув зростання гостроти настроїв. Якщо на наші проблеми Уряд не буде звертати уваги, це може призвести і до стихійних бунтів", - підкреслив представник ФПУ.

За словами заступника Голови ФПУ, у відповідь на аргументи економічного, соціального і суспільно-політичного характеру, прем’єр-міністр зазначив, що розуміє становище працівників бюджетних галузей, але на даний час бюджетних коштів не передбачено на ще одне підвищення.

За дорученням прем’єр-міністра вже створено робочу комісію, яку очолює віце-прем’єр Сергій Тігіпко. До складу комісії увійшли представники Міністерства економіки та Міністерства фінансів, лідери профспілок, які мають напрацювати пропозиції щодо віднайдення рішення проблеми.

Освіта.ua
04.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
L
http://cripo.com.ua/?sect_id=8&aid=112554
просто завуч
и все-таки не совсем ясно: 20%-это всем или кому не добавили раньше(воспитатели,педагоги-организаторы и т.д)?
Прохожий
Для просто завуч: 20%-это тем, кому не добавили раньше(воспитатели,педагоги-организаторы и т.д). А остальным - 12 грн. добавили до зарплаты. вот и побастовали))))
Спасатель
Для просто завуч: 20%-это только тем,кому не добавили раньше(воспитатели,педагоги-организаторы и т.д)?
?!!!
Для Прохожий: Яка забастовка - така і надбавка(((
Коментувати