Синдром Дауна - не бар’єр для навчання

21 березня в Києві відбулася презентація "Двадцять перша – не бар’єр для навчання дитини", присвячена Міжнародному дню людини з синдромом Дауна. День 21 березня символічно показує, що синдром Дауна пов'язаний із трьома копіями зайвої, 21-ї, хромосоми в людини

Синдром Дауна - не бар’єр для навчання

Захід організували Всеукраїнський благодійний фонд "Крона" спільно з Управлінням освіти й науки Оболонської в місті Києві райадміністрації та громадською організацією "В дитячих долонях" за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження".

Під час заходу було презентовано досвід залучення дітей із синдромом Дауна в навчальний інтегрований простір, у тому числі програми підготовки до інклюзії (включення в активне суспільне життя) та програми денного догляду для дітей із особливими потребами віком від двох до п’яти років.

"Підтримка соціальних ініціатив для допомоги дітям із особливими потребами з боку Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження" спрямована на запобігання поглибленню бідності соціально вразливих груп дітей і їхніх сімей в умовах фінансово-економічної кризи. У рамках конкурсу було підтримано 33 проекти, що забезпечили доступ до освіти, охорони здоров'я та соціальних послуг дітям із інвалідністю, а батькам – можливість працювати й подолати соціальну ізоляцію", - заявив директор проектів Антикризової гуманітарної програми Руслан Краплич.

     

"Ми впевнені, що інвестиції в ранній розвиток дітей приносять відчутні результати в боротьбі з бідністю не тільки для самих дітей і батьків, але й для місцевої громади та соціальної системи в цілому", - підкреслив Руслан Краплич.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна відзначають із 2006 року. Генетичний збій, внаслідок якого народжується дитина з синдромом Дауна, відбувається незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров'я, віку, освіти, кольору шкіри чи національності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен 600-й малюк у світі народжується з синдромом Дауна. В Україні щороку народжується від 300 до 400 дітей із цією хворобою.

Контакти:
ВБФ "Крона", Лариса Сідєльнік, (095) 82-107-83.
ГО "В дитячих долонях", Юрій Петренко, (067) 405-43-79.

Довідка: Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду "Відродження" надає підтримку соціальним, культурницьким і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості та депресивних регіонів, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.

Освіта.ua
25.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів