Міносвіти розглядає можливість впровадження нетбуків у навчальний процес

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту вже отримало цікаві пропозиції від різних світових та вітчизняних виробників нетбуків щодо повсюдного впровадження їх у навчальних закладах

Міносвіти розглядає можливість впровадження нетбуків у навчальний процес

Про це в інтерв’ю газеті "Сегодня" повідомив міністр освіти Дмитро Табачник.

Міністр повідомив, що позитивно ставиться до проекту заміни підручників нетбуками, рідерами та іншими електронними пристроями.

"Єдине, що рідери не підходять з точки зору санітарних норм. Вони чорно-білі, і там така підкладка, яка дуже сильно псує очі. Доросла людина, у якої вже сформувалося очне яблуко і очний нерв, менш схильна до негативного впливу, а для дітей це небезпечно", — сказав він.

Ще одна цікава пропозиція надійшла до міністерства від компанії Microsoft. Вона стосується програмного забезпечення для нетбуків школярів.

"Міністерство готує електронний контент: це не тільки підручники, а й допоміжна література, словники, задачники. Щоб ви могли в одному шкільному комп'ютері зібрати всі підручники з 2 по 11 клас плюс додаткові ресурси. Тут ми вже отримали цікаву пропозицію від Microsoft", — повідомив міністр.

"Ще хочу сказати, що навіть у найрозвиненіших країнах електронні підручники повністю не витіснили звичайні. Інша справа, що дітям не потрібно буде носити з собою величезні наплічники, підручник можна мати або вдома, або в класі. При цьому електронний підручник разом з паперовим створює єдиний НМК — навчально-методичний комплекс", - сказав Д. Табачник.

Дзеркало тижня
14.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
интересные мысли и комментарии!
http://vedomosti.berdyansk.biz/content.php?id=6787
fla
"Цо занадто, то не здраво" :-) У цієї ідеї є дві основні проблеми: 1. Перетворення номального процесу на кампанію. Міністерство сказало - школа робить те задумуючись чи треба. 2. Мабудь основна. Тендер виграє фірма, яка дасть найбільший відкат. А якість і функціональність техніки не важлива. Досвід з комп"ютерною технікою і кабінетами фізики це підтверджує. І не треба казати, що сьгоднішнє міністерство інше. Чиновники-виконавці на своїх місцях
Ната
Научите детей с помощью доски, учебника и простого МЕЛА! Вот это всегда действовало и никогда не отказывало. А нетбуки не поднимут интерес к учению, а только отвлекать будут.
fla
Для Ната: Ви занадто категоричні. Вводити нові технології треба, але не в режимі кампанії. Самі нетбуки ніякого ефекту не дадуть. Треба міняти методику, зміст, технологію навчання. А це вже людський фактор. А люди, як відомо, мають бути зацікавлені і простимульовані щоб тратити додаткові зусилля. Всі ми знаємо про рівень стимулювання вчителів у сьогоднішніх школах :-)
03
Для fla: Нові технології потрібні тоді, коли Є ПОТРЕБА в НАСЛІДКАХ їх введення. На сьогодні, коли нашу країну планують використовувати як "сіру територію", з моєї точки зору, потреби в них( наслідках, тобто - МИСЛЯЧИХ особистостях, хоча б по мінімуму) немає.Тої частини учнів, яка стане навчатися з новими технологіями, цілком достатньо стане для керування біомасою.
Коментувати
Вчителька
На бумажные учебники не хватает у правительства денет, а на электронные учебники - пожалуйста! тот, кто об этом серьёзно в нынешних экономических условиях говорит, давно на обследовании у психиатра был? Учебники для 5 класса в соответствии с санитарными нормами не обновлены и на 15 %, для 10 класса выпущены, не смотря на уверения Табачника, что к 1 ноября всё будет, не все. Зато пособия для контрольных - платные (100 гр.) на ученика. Руки с головой точно не дружат в министерстве.
теж вчителька
Для Вчителька: В том весь прикол и глубокий смысл, что бумажные учебники государство пыталось тянуть, а нетбуки родители должны будут покупать! И купят для любимых чад - что делать, если других не будет!
Коментувати