Розмови про закриття україномовних шкіл є "інсинуаціями", - Табачник

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник називає політичними інсинуаціями розмови про скорочення кількості шкіл з українською мовою навчання

Розмови про закриття україномовних шкіл є "інсинуаціями", - Табачник

Під час Години запитань до уряду він заявив, що, "попри політичні інсинуації навколо цього питання, в 2008-2009 роках 81,1% учнів навчалися українською мовою, а в 2010-2011 роках – 82,2%".

Табачник додав, що 83% шкіл в Україні були з українською мовою навчання у 2008-2009 роках, а у 2010-2011 роках – 85%.

Міністр повідомив, що очолюване ним відомство звернулося до голів облдержадміністрацій Луганської та Донецької областей з листами-клопотаннями, в яких наголосило, що при ухваленні рішень про ліквідацію та реорганізацію навчальних закладів необхідно провести роботу із забезпечення належних умов для навчання та виховання учнів, у тому числі зберегти мову навчання.

     

Табачник також наголосив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України за 20 років незалежності держави "не закрило і не відкрило жодної школи, оскільки, відповідно до законодавства, не має на це права і повноважень". Він нагадав, що таке право мають тільки органи місцевої влади.

За словами Табачника, "ніяких списків щодо закриття шкіл і щодо їх об’єднання міністерство не готувало і не могло це робити, щоб не порушувати законодавства".

При цьому міністр, посилаючись на дані Державного комітету статистики, зазначив, що за час роботи уряду, очолюваного попереднім прем’єром Юлією Тимошенко, "кількість середніх загальноосвітніх шкіл зменшилася на 640 одиниць".

Він додав, що у 2009 році, зокрема, під час дії мораторію на закриття сільських шкіл, який був встановлений постановою Верховної Ради України, закрили майже 400 загальноосвітніх середніх шкіл.

Крім того, Дмитро Табачник заявив, що у 2010 році рішеннями місцевих органів влади закрили 115 загальноосвітніх середніх закладів. Він визнав, що "це багато". За словами міністра, Міносвіти вимагало від місцевих органів влади вирішувати ці питання, чітко дотримуючись законодавства.

Радио свобода
04.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
NATA
Це просто жах! Дочка не спить вночі, хвилюється. Дійшло до того, що в суботу втратила свідомість, завтра повезу до лікаря. Мені це зовсім не подобається. Чому наші діти повинні втрачати здоров'я? Сподіваюсь хоч на чиєсь розуміння!!!!!!!!!!!!!!
не я
Иезуитское государство: ужом правительство вывернется. но не признает. что чье-либо действие было с их ведома. И недофинансирование школ - не они виноваты, и отпуска педагогов без содержания - не их вина, и школы закрывать на местах они не велят. а местные чиновники их не слушаются, портачат на каждом шагу. Ребят, если не слушаются - увольте и наведите порядок в стране. А если Ваша вина - скажите честно...