Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Арсеній Яценюк вимагає заборонити закриття україномовних шкіл
Арсеній Яценюк вимагає заборонити закриття україномовних шкіл

Лідер політичної партії "Фронт Змін", народний депутат України Арсеній Яценюк вимагає заборонити ліквідацію державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання

Арсеній Яценюк вимагає заборонити закриття україномовних шкіл

Відповідний законопроект "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту" (№8015) він зареєстрував 24 січня, повідомляє прес-служба політичної партії "Фронт Змін".

Арсеній Яценюк підкреслює, що за нинішньої влади, яка контролює всіх чиновників, у тому числі в сфері освіти, ситуація з вивченням української мови в країні дедалі погіршується. У школах скорочується кількість українських класів, а деякі україномовні школи опинилися під загрозою закриття.

Він зазначає, що прикладом чергового наступу на українську освіту є спроба закриття національної спеціалізованої україномовної школи №3 у Лисичанську Луганської області, яка в 1991 році стала єдиною українською школою в місті й отримала статус національної. У ній навчаються близько 200 учнів не лише з міста, а й з довколишніх селищ, серед яких - діти з проблемами зору і діагнозом ДЦП.

Ще один яскравий приклад - так звана "оптимізація" загальноосвітньої школи №111 в Петровському районі Донецька, внаслідок якої її планується закрити. У статусі української ця школа існує 15 років, у ній навчаються 239 дітей.

Загалом в Донецьку працює 154 школи і лише близько 30 з них - україномовні.

"Влада свідомо звужує доступ дітей до навчання українською мовою, знищуючи таким чином українське світосприйняття в регіоні й культивуючи неповагу до державної мови, а відповідно – до держави загалом", - наголошує Арсеній Яценюк.

Лідер "Фронту Змін" також зазначає, що 10 мільйонів українців живуть у Росії, проте в цій країні бракує державних культурних, освітніх та інформаційних закладів для задоволення соціально-культурних потреб української меншини.

Зокрема, на всю Росію немає жодної україномовної школи, українська мова та деякі українознавчі предмети вивчаються у базовому шкільному плані в декількох школах Москви, Томська, Самари та Республіки Башкортостан. Хоча Конституція Російської Федерації гарантує кожному право на користування рідною мовою, на вільний вибір мови спілкування, виховання, вчення і творчості.

Також, Арсеній Яценюк вимагає, аби український уряд забезпечив відкриття шкіл з українською мовою навчання і закладів з вивченням української мови для задоволення освітніх потреб українців, які проживають у Росії.

Освіта.ua
26.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитрий
очень хочется добавить по поводу школі №3 Лисичанска. Я живу в Лисичанске и поэтому действительно ВЛАДЕЮ информацией , в отличие от Арсения Яценюка. В школе записаны 127 учащихся. Реально в школу ходят порядка 80 человек. Цыгане... А здание рассчитано на 900 человек. Единственная школа области не прошедшая аттестацию!!! Единственная школа города не набравшая 10 класс!! Об уровне образования можно только промолчать про эту школу. В городе в каждой школе 2 класса из параллели украинские. Устроили шоу из всего этого. А уникальности у этой школы нет и в помине.!!!Противно просто от вранья
2010У
Я живу в Горлівці, ніякого скорочення шкіл зукраїнською мовою навчання не має. Навпаки, люди хочуть навчатися на російській мові, але шкіл таких небагато.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!