На освітні проекти на Львівщині не передбачено ні копійки

На розвиток освіти на Львівщині у бюджеті не передбачили коштів. Зменшено також і загальне фінансування галузі у порівнянні з торішніми показниками

На освітні проекти на Львівщині не передбачено ні копійки

Наступного року на розвиток освіти Львівщина мала б отримати 14,5 мільйонів гривень - це згідно з затвердженою програмою. Але, у реальності на ці цілі не закладено жодної гривні, заявив голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний.

Фактично це означатиме, що окремі програми і проекти взагалі не будуть реалізовані: "Йдеться про підвищення кваліфікації вчителів, розвиток української мови та програми з впровадження здорового способу життя учнів", - зауважив Підлісний.

Попри постійні заяви обласних чиновників, що освіта на Львівщині є пріоритетною галуззю, її фінансування на наступний рік зменшили у порівнянні з минулим майже на 5 відсотків, що становить близько тридцяти мільйонів. Тож загальний бюджет освітньої галузі Львівщини сягатиме 559 мільйонів гривень.

Цих грошей заледве стане на основні потреби: зарплату освітянам, харчування школярів та комунальні послуги навчальних закладів, пояснює депутат.

Він також не виключає, що і з оплатою за комунальні послуги можуть виникнути проблеми, що ціни на енергоносії зростають, а фінанси навпаки - зменшили.

Нині Львівщина потребує понад сотню шкільних автобусів для підвезення школярів з районів у навчальні заклади. З десяток шкіл у селах є в аварійному стані, на понад два десятки учнів в області припадає лише один комп’ютер.

Усе це потребує додаткового фінансування. Задля оптимізації витрат в області продовжать практику із закриттям шкіл, де замало учнів. Як пояснює Юрій Підлісний, собівартість навчання сільського учня є значно більшою за міського. Але при цьому виникають інші супроводжуючі проблеми: працевлаштування вивільнених педагогів та підвезення школярів. Лише цього року на Львівщині закрили 16 шкіл, і ще 8 – торік.

Deutsche Welle
23.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів