Українська школа може загубитися між наукою та легкою атлетикою, - С.Ніколаєнко

Екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко вважає, що арифметичне об‘єднання міністерств освіти і науки та сім‘ї, молоді та спорту не піде на користь

Українська школа може загубитися між наукою та легкою атлетикою, - С.Ніколаєнко

Коментуючи ситуацію з утворенням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Ніколаєнко зауважив, що об‘єднувати разом з Міністерством освіти та науки потрібно було ту частину міністерства, функція якої опіка сім‘єю та молоддю.

"Майже 100 років в Росії та Україні існувало міністерство народної освіти, яке опікувалось виключно проблемами середньої школи. З приєднанням до цього відомства державного комітету з питань професійно-технічної освіти нова структура все ще вважала школу пріоритетною. Проте після того, як до нього долучили відомство вищої освіти, школа і дитячі садочки відійшли на другий план", - підкреслив Ніколаєнко.

"Після влиття в міністерство освіти ще й державної комісії з науки і технологій, виховання молоді віддалилось від пріоритетів ще далі. А сьогодні до МОН приєднують ще одне міністерство і перекидають функції ВАКу. Боюся, що у МОНСМС школа може загубитися між наукою, легкою атлетикою, аліментами і ВАКівськими дисертаціями", - заявив політик.

Голова Громадської Ради освітян і науковців, зазначив що спорт – це окрема галузь із величезними проблемами, сотнями спортивних федерацій, великих змагань, олімпіад.

Виходячи з цього Ніколаєнко вважає, що руки в МОНСМС до сільської школи чи дитячого садочку навряд чи дійдуть.

"Якщо сьогодні в МОН проблемами інтернатних закладів, а їх в Україні більше 75 типів, опікуються 1-2 особи, то при об‘єднанні про такі навчальні заклади забудуть. Чи, скажімо, як буде розвиватись профтехосвіта, якщо на більше ніж півтори тисячі приватних і майже тисячу державних профтехучилищ існує один департамент в 14-15 осіб", - підкреслює екс-міністр освіти і науки.

"В той же час в міністерстві немає департаменту виховної роботи. А без цього освіта жити не може. В галузевому міністерстві Франції працює більше 4 тисяч працівників, а в Україні всього близько 200. З приєднанням спорту буде 400. З таким апаратом неможливо буде виконувати покладені на нього функції. Вся робота буде вестись сьогодні на сьогодні, а стратегію розвитку освіти буде втрачено" – резюмував Ніколаєнко.

Освіта.ua
22.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Всі ці міністерства, а ще і культури, давно керували школами. Якщо "бредовий" парад, наприклад дідів-морозів, - це школи, будь-які урочисті збори чи мітинг - учителі, концерт до свята - школи. А чия це робота? Хто гроші за це отримує? Школа має навчати, а відривати учнів від уроків задля концертів, КВНів та спортивних змагань - це злочин, за який чиновникам треба відповідати по всій строгості закону. Подивіться на накази, які приходять до шкіл - всі заходи під час уроків. Батьки незадоволені, учителі ремствують. А ким ще покеруєш, як не школами - зарплату відробляти, пенсію непогану заробляти якось треба, та і "важність" свою звикли відчувати... Отже, ці міністерства слід скоротити ще в 2 рази, щоб не мали часу займатися дурницями і не заважали працювати іншим.
W
Для Ольга: Можна і в 3 рази, це буде тільки на краще
Коментувати
W
Хорошо одно, что чинуши не будут успевать спускать бумажки нам на голову. Чем меньше чиновников, тем лучше качество нашей работы. Они все не нужны.Есть учитель, есть программа, есть завуч и т.д., есть финансирование - остальное не нужно, это места для родственников и кумовьев. Весь аппарат - ГЕТЬ!!! Бездельники и папкоделы.
UA
[UA]Для W:[Дай то Бог, щоб ви були праві,але не сподівайтесь на покращення]
Коментувати
Рома
Так это и хорошо, что у министерства будет меньше возможности лезть не в свои дела. Министерство должно стратегией заниматься, а не решать проблемы каждого учебного заведения за наличный расчет.
читач
Для Рома: Головна стратегія цього міністерства - гребти бабло й плодити дебілів.
Рома
Для читач: Поэтому и надо лишать МОНУ теневых доходов. А это можно сделать только путем сокращения его контрольных и распорядительных функций.
Коментувати
Ірина
До дитячих садків ніколи не має діла нашим можновладцям. Можливо на краще. Тепер , до речі, в дошкільних закладах нові штатні розписи, але в межах старих фондів зарплати. Тобто ніяких змін. Вітаю нас!!!
Сільський директор
Для Ірина: Співчуваю Вашій гіркоті поздоровлення.
Коментувати