![]() |
Екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко вважає, що арифметичне об‘єднання міністерств освіти і науки та сім‘ї, молоді та спорту не піде на користь |
Українська школа може загубитися між наукою та легкою атлетикою, - С.Ніколаєнко
Коментуючи ситуацію з утворенням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Ніколаєнко зауважив, що об‘єднувати разом з Міністерством освіти та науки потрібно було ту частину міністерства, функція якої опіка сім‘єю та молоддю.
"Майже 100 років в Росії та Україні існувало міністерство народної освіти, яке опікувалось виключно проблемами середньої школи. З приєднанням до цього відомства державного комітету з питань професійно-технічної освіти нова структура все ще вважала школу пріоритетною. Проте після того, як до нього долучили відомство вищої освіти, школа і дитячі садочки відійшли на другий план", - підкреслив Ніколаєнко.
"Після влиття в міністерство освіти ще й державної комісії з науки і технологій, виховання молоді віддалилось від пріоритетів ще далі. А сьогодні до МОН приєднують ще одне міністерство і перекидають функції ВАКу. Боюся, що у МОНСМС школа може загубитися між наукою, легкою атлетикою, аліментами і ВАКівськими дисертаціями", - заявив політик.
Голова Громадської Ради освітян і науковців, зазначив що спорт – це окрема галузь із величезними проблемами, сотнями спортивних федерацій, великих змагань, олімпіад.
Виходячи з цього Ніколаєнко вважає, що руки в МОНСМС до сільської школи чи дитячого садочку навряд чи дійдуть.
"Якщо сьогодні в МОН проблемами інтернатних закладів, а їх в Україні більше 75 типів, опікуються 1-2 особи, то при об‘єднанні про такі навчальні заклади забудуть. Чи, скажімо, як буде розвиватись профтехосвіта, якщо на більше ніж півтори тисячі приватних і майже тисячу державних профтехучилищ існує один департамент в 14-15 осіб", - підкреслює екс-міністр освіти і науки.
"В той же час в міністерстві немає департаменту виховної роботи. А без цього освіта жити не може. В галузевому міністерстві Франції працює більше 4 тисяч працівників, а в Україні всього близько 200. З приєднанням спорту буде 400. З таким апаратом неможливо буде виконувати покладені на нього функції. Вся робота буде вестись сьогодні на сьогодні, а стратегію розвитку освіти буде втрачено" – резюмував Ніколаєнко.
Освіта.ua
22.12.2010