Замість української школи каналізаційний колектор?

У Сімферополі Українська школа-гімназія стала провідним навчальним закладом автономії, популярним не лише серед етнічних українців, але й серед кримчан інших національностей

Замість української школи каналізаційний колектор?

Севастопольська громадськість протестує проти затягування будівництва єдиної у місті української школи-колегіуму. Її заклали кілька років тому, а торік місцеві "регіонали" заблокували фінансування будівництва з міського бюджету Севастополя. Цього року кошти надійшли з Держбюджету, але севастопольські чиновники вирішили витратити їх на інші цілі. Громадський комітет "Український Севастополь" у своїй заяві назвав такі дії "антиукраїнськими".

За повідомленнями місцевої преси, начальник Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації Олександр Ліфшиць на засіданні постійної комісії міськради з питань бюджету і фінансів анонсував можливе використання майже 5 мільйонів гривень, виділених Кабінетом міністрів України на продовження будівництва української школи-колегіуму у 2010 році, на завершення спорудження міського каналізаційного колектора.

Координатор Громадського комітету "Український Севастополь" Микола Владзимірський в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що будівництво української школи-колегіуму навмисне гальмують на різних рівнях: "Ці дії чи заяви ми вважаємо антиукраїнськими і визначаємо їх як незаконне обмеження конституційних прав молодих севастопольців всіх національностей на отримання освіти державною мовою".

     

За словами Владзимирського, представники влади також публічно обговорюють можливість зміни україномовного статусу майбутньої школи-колегіуму.

За словами Олександра Лівшиця, зараз прокуратура Севастополя проводить розслідування за фактом розкрадання колишніми чиновниками Севастопольської міськадміністрації державних коштів, виділених у минулі роки на спорудження української школи. І тепер недобудоване приміщення школи-колегіуму є "речовим доказом", а будь-які будівельні роботи на ній поки припинені. Тож, щоб не повертати кошти до Держбюджету, їх слід використати на інші нагальні потреби міста – вважає чиновник.

Тим часом у Громадському комітеті "Український Севастополь" переконані, що слідчі дії є лише приводом для того, щоб зірвати створення у Севастополі сучасного україномовного навчального закладу. Адже заснована у сусідньому Сімферополі Українська школа-гімназія стала провідним навчальним закладом автономії, популярним не лише серед етнічних українців, але й серед росіян, кримських татар і кримчан інших національностей.

Закиди представників громадськості чиновники поки не коментують, але начальник Управління капітального будівництва Севастопольської міськдержадміністрації Олександр Лівшиць пообіцяв, що наступного року буде проведено новий тендер і будівництво української школи-колегіуму продовжиться.

Зараз у Севастополі є лише одна школа з українською і російською мовами навчання, всі інші – російськомовні.

Радио свобода
13.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів