Політизація історії України знижує довіру учнів до предмету – дослідження

Політизація історії України призводить до зниження довіри учнів до відповідного шкільного предмету

Політизація історії України знижує довіру учнів до предмету – дослідження

Такі результати дослідження громадської думки "Зміст підручників з історії України та всесвітньої історії: ставлення та очікування учнів та батьків в контексті професійної оцінки вчителів", оприлюднені сьогодні в Києві, повідомляє Радіо Свобода.

Як заявила керівник експертної ради Європейської дослідницької асоціації Світлана Горна, дослідження засвідчило, що "як учні, так і їхні батьки вважають політизацію історії неприпустимою". "Більшість учасників погоджувалися на тому, що не можна змінювати історію залежно від того чи іншого політичного періоду", – зазначила вона.

Заступник директора дослідницької агенції InMind Олена Попова наголосила на тому, що через політизацію історії "втрачається довіра учнів та батьків до підручників з історії України та предмету в цілому".

     

Дослідження також засвідчило моноетнічність змісту підручників з історії України. "Проблема етнічної толерантності потребує вирішення, адже учні фактично вивчають історію винятково українського етносу, при цьому часто навіть не розуміючи, звідки на території України взялися представники інших етнічних груп", – додав заввідділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ.

Серед питань до обговорення у процесі дослідження – також висвітлення культури у підручниках з історії України та всесвітньої історії та проблеми гендерної рівності.

Дослідження проводилось у східних та західних областях України, а також у Києві у вересні-жовтні 2010 року Європейською дослідницькою організацією за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Експерти провели 9 фокус-групових дискусій з учнями 7-11 класів загальноосвітніх шкіл та гімназій і їхніми батьками, а також 10 експертних інтерв’ю з вчителями-методистами – викладачами історії і представниками освітніх установ та неурядових організацій.

Освіта.ua
29.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рома
История политизирована уже больше ста лет. Причем украинская не больше, чем американская или какая-либо другая. И веры историкам нет столько же времени. Есть, конечно, и честные историки. Только кому охота отделять зерна от плевел.
UA
Ну як це не зрозуміло? Табачник, Литвин, Колесниченко і т.д. хіба це не політики? І хіба вони не визначають "напрямок вітру"? Хіба це нормально, що з приходом до влади нової команди, зразу ж ручки тягнуться переписувати підручники з історії: раптом північний сусід буде ображений? Це блюзнірство треба викорінювати, принаймні, не формувати свідомість молодого покоління в дусі: "чего изволите". Що було в історії - те було. Перегорніть сторінку і будуйте життя, а не копирсайтеся в могилах. З історії треба виносити мудрість життєву для майбутнього, а не повторювати помилок.
Ирина
Для UA: Действительно, что было - то было. Не стоит из Бандеры делать героя, а из наших дедов, воевавших на войне, врагов Украины.
UA
Для Ирина:[Зрозуміло, що ваш дід не Бандера, ну й любіть його, ніхто його слави не забирає, скільки десятиліть вшановуємо подвиги борців з гітлеризмом. Але залиште онукам Бандери право вшановувати його, як борця за ту країну, де ви сьогодні живете. Українці мають право мати своїх героїв не тільки радянських часів.]
Владимир Славутич
Для UA: Бандера герой не для українців, а для галичан. А галичани це окремий народ, який до українців не має жодного відношення.
Коментувати
Владимир славутич
О каких политиках идет речь не понятно. Проблема в другом. В подходах к преподаванию истории в школе.
UA
Чому політики не втручаються у фізичну чи математичну науку? Навіть у викладання літератури не дуже й втручаються( хоча, " ху із Чехов" викликає сміх навіть у двійочників), а в історичній науці, як в гінекології, розбираються тільки так! Залиште науковцям і вчителям визначати зміст і спосіб викладання цього предмету!!!
Рома
Для UA: Все очень просто. Физика и математика - это науки. А история - это сплошная политика.
Коментувати
Владимир Славутич
Да. подходы в преподавании истории Украины надо менять.