Osvita.ua Середня освіта Моніторинг у 5-х, 10-х класах Удод каже, що не знає про продаж збірників моніторингу
Удод каже, що не знає про продаж збірників моніторингу

Чиновники задоволені роботою з підготовки моніторингу та хочуть проводити такі акції системно

Удод каже, що не знає про продаж збірників моніторингу

Напередодні старту всеукраїнського моніторингу якості освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі чиновники традиційно відкинули свою причетність до друку і реалізації збірників.

Про це заявив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод, який є виконавцем проведення моніторингу.

За словами Удода, для проведення моніторингових досліджень у загальноосвітніх навчальних закладах була проведена велика підготовча робота.

"Станом на сьогодні для проведення моніторингових досліджень напрацьована солідна нормативно-правова база, яка дозволить запроваджувати ці дослідження системно", – підкреслив Удод.

Він також заявив, що моніторинг не передбачає ніяких внесків від батьків за його проведення. Удод переконує, що МОН не вчиняло жодних дій в цьому напрямку, а збірники завдань розміщені у вільному доступі у мережі Інтернет.

Також чиновник впевнений, що участь учнів у моніторингу допоможе вчителям і батькам отримати об’єктивну інформацію про результати навчання дітей та сприятиме поліпшенню системної підготовки майбутніх випускників до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Як відомо, в українській системі середньої освіти традиційно використовується практика контролю за відповідністю освітнього рівня учнів шляхом друку завдань у збірниках, що отримують гриф МОН та реалізуються приватними підприємствами на книжковому ринку.

Активну участь у розповсюджені різноманітних збірників серед учнів беруть відділи освіти на місцях, які мають адміністративний влив на адміністрації шкіл.

Про примусову реалізацію збірників завдань моніторингу якості середньої освіти повідомляють учителі та батьки з усіх регіонів країни.

Варто зазначити, що умисно, або за збігом обставин, але заяви чиновників про відсутність необхідності купувати збірники завдань зазвичай лунають після успішної реалізації запланованої кількості навчальної літератури. Така поведінка чиновників викликає зневагу з боку учителів, батьків та учнів.

Більше про моніторинг якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів.

Освіта.ua
12.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
"Ничего не вижу, ничего не слышу. никому ничего не скажу...." Тоже, блин, партизан на допросе.... Святая наивность...
сергей
"Mіністерство акцентує увагу на забороні збирання в навчальних закладах коштів батьків на закупівлю збірників завдань для проведення моніторингу, папір та інші витратні матеріали." Ну не КО..Ы
сергей
Хочя б в яку школу дали хоч копійку на цей МОНІТОРІНГ
сергей
ти не Удот Ти Урод, якщо не "не передбачаєш ніяких внесків від батьків ", все зроблено тільки за рахунок батьків.
Alex
Беда в том, что большинство боится, как загнанные овечки. Вот Калуш -- молодец, и некоторые директора не побоялись не принимать участие. И ничего им не будет за это. А все остальные -- просто овечки из басни Крылова.
Родион
Для Alex: Кто такой Калуш?
Alex
Калуш -- это город, который отказался проводить мониторинг
Коментувати
Bumer
На http://U4ENIK.TK можно бесплатно скачать ответы в хорошом качестве
Віктор Шпаченко
На основі даного листа проведенняя моніторингу можна закінчувати... http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/37870/
Петро
Для Віктор Шпаченко: Не будьте песимістом, адже у листі сказано: "Міністерство акцентує увагу на забороні збирання в навчальних закладах коштів батьків на закупівлю збірників завдань для проведення моніторингу, папір та інші витратні матеріали". Про кошти педагогів не йдеться... Вони ж "завжди готові"...
Віктор Шпаченко
Завтра ж подаю в міськво лист про неможливість проведення моніторингу в звязку з відсутністю фінансування... хоча є запасний варіант: учні на телефони закачують завдання (а, можливо і відповіді), виконують завдання на листка з зошиту. На 17 листків звіту витрачу власні кошти...
Коментувати
завуч
Школа на себе взяти такі витрати фізично не може, бо держава не передбачила і не забезпечила!!!!! Скільки ж можна залазити у кишеню до батьків???Соромно! Ми й так весь час з протягнутою рукою:то папір,то дошка,то крейда іт.д.і т.п. (Спасибі велике батькам за допомогу!!!) А наказ виконувати треба! Директор боїться, начальники РУО – бояться, ще й чиновники почали погрожувати переатестаціями!! Ми,наївні,сподівалися,що після такого непрофесійного підходу до організації, моніторинг скасують,вибачаться перед народом. Аж ні «маразм» продовжується!!!Батьки знову приходять на допомогу, намагаються роздруковувати бланки,бо твердо вирішили не купувати збірники – не збагачувати Табачника,- але виявилося, що це ще й дорожче, ніж купити збірник, а Удод каже: «вільний доступ». А саме страшне попереду,бо вони ж таки не тільки цей маразм «проманіторять», а й зроблять його систематичним!!! Ми ж проковтнули це в 2011 році!! Щоб вам,удоди і табачники, все життя на одну вчительську зарплату жити!!
завуч
Удод заявив, що моніторинг не передбачає ніяких внесків від батьків за його проведення. Удод переконує, що МОН не вчиняло жодних дій в цьому напрямку, а збірники завдань розміщені у вільному доступі у мережі Інтернет.Це УДОД так УДОД! БРЕШЕ!В РУО напередодні монітор. збирали заст. директ. шкіл і сказали закупити ці збірн. завдань, був представник видавн. А потім, ці козли з міністерства злякалися, і почали «вмивати руки»,ще й погрожувати адміністр.навч. закладів за збір коштів з батьків!! Удоди і уроди!! А тепер щодо вільного доступу у мережі Інтернет. А що з цим вільним доступом робити, пене Удоде, посадити перед монітором 130 учнів і відповідати вам в монітор!!!!? Бо я,завуч, так і не зрозуміла.Відповідно до метод.рекоменд.навчально-виховн.процес я перебудувала,щоб учні мали змогу написати моніторинг,а про забезп.матер.– там нічого не сказано!То хто ж має забезпечити нас?Ми порахували:разом на 5 та 10 класи приблизно 9000 сторінок!школа на себе взяти такі витрати фізично не може!
Родион
Лист МОН № 1/9-783 від 08.11.13 року Читайте в розділі "Документи"
Родион
Для Родион: ПОПРАВКА : в розділі "Законодавство"
Коментувати
размышляющий
цитата из метод.рекоменд "Керівники загальноосвітніх навчальних закладів організовують пакування матеріалів (бланки відповідей усіх учнів, їхні анкети та анкети вчителів) та разом з узагальненою статистичною звітністю (додаток 3) передають їх до 17.12.2013 до відділів освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій." А у нас в Луганске требуют от учителя проверить и заполнить статистический отчет в тот же день и не позже 10-00 на следующий сдать этот отчет. чтобы гороно получило данные. никому не интересно, что учитель должен провести в этот день своих 6 уроков. проверить 60 работ . заполнить ДЕБИЛЬНУЮ форму отчета (некорректно. например, сравнение оценок за 9 класс и в мониторинге - сравнивается оценка по большому разделу 9-го класса и в мониторинге задания вообще из других совершенно разделов). ??? Почему такая срочность в подготовке отчета именно на уровне школы (Может это только ЛУГАНСКОЕ ноухау(хочется здесь выругаться) И вообще, зачем мы проверяем. если предусмотрена компьютерная...
Teacher
Для размышляющий: не только в Луганске. Я отвечаю за мониторинг в киевской школе. От меня требуют до 13:00 следующего дня отправить электронную верию результатов. Приказом по РУО обязывают!
Анжелика Липовна
от нас требуют в тот же день до 15.30 сдать отчет, хотя ответы "правильные" приходят в 18.00, кого проверяют нас или детей
Коментувати
Дана
Сволочи министерские.чтоб вам тоже ни дня передыху не было.чтоб вы были загружены,сволота,по самое никуда.Сидим считаем,столько бумажек оформляем,чтоб вы подтерлись ими.Всех вас тоже или метлой поганой выметать ,или под суд.
Дарья
Тепер зрозуміло, чому таке становище у школах. Влада навіть "тут" не хоче думати. Ідіоти. Перед тим, як впроваджувати якісь моніторинги, будь ласка, подумайте. Про який контроль якості знань може йти мова, якщо діти ВЖЕ знають і мають завдання з майбутніх моніторингів? У своєму плані, дорогі мої, ви не все прорахували.
Наталья
Для Дарья: мої учні вже мають всі відповіді. То я буду перевіряти не знання, а вміння списувати. Хай списують. Навіть дивитись не буду.
Коментувати
вчитель
це не удод це УРОД
Артур
А хто ж виставля завдання в інтернеті в ел.варіанті - вчителі на метод.порталах або учні вк. А на офіційних сайтах освіти й мон вони зявляються за три або два дні до моніторингу з кожного предмету
Вікторія
А як вам такий лист: http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/37870/ ?
вася
саме обідне що страбають наші діти через них ДЕПУПАТІВ авони нічого незнають. Ці руки нічого не КРАЛИ , ВОНИ БРАЛИ САМІ ВСЕ ЩО ЇМ ТРЕБА і їм за це нічого небуде . ДЕ НАШ ПРЕЗЕДЕНТ З АЗАРОВИМ ТЕЖ УДОЛІ ЩЕ НЕ ПОДАВИЛИСЯ ЛЮДСЬКИМИ СЛЬОЗАМИ ?
маша
Нехай чиновники роздадуть витрачені на підручники кошти батьків. Якщо вони непричетні до цього. Як вони обгрунтують те що один підручник для одного предмету коштує 15 гривень. І нехай не говорять що вони цього не знають , брехня, брехня, брехня . Звідки взялися ціни на завдання і самі завдання якщо вони друкуються на їнніх фабриках. Їм нехватає грошей на очередну машину чи самольот. СВОЛОЧІ а не ЧИНОВНИКИ
Батьки учнів
Я ухахатуюсь із наших чиновників, які "викручуються" як можуть. Уже один одному перечать. Але їх усіх міністр "вставив" - красавчик. І всі відбиваються від нападок, а міністра ніде і не видно. Красапєта! Щодо "солідної напрацьованої нормативно правової бази". АЖ ДВА накази !!! дві редакції методичних рекомендацій !!! А навздогін цьму "солідному забезпеченню" ціла хмара похапцем писаних листів ДНУ ІІТЗО!!! Із новими "рекомендаціями", роз’ясненнями. І недолугих коментарів від недалеких "методистів" ІІТЗО щодо перевірки та оцінювання завдань !!! Моніторинг цей показав, що ПІДГОТОВКА велася НІКЧЕМНО !!! Запитання до "методиста з української мови ІІТЗО": скажіть, будь ласка, як має вчителька оцінити відкрите завдання, виконане нашими дітьми? З ваших слів (за завдання 12 балів) виходить, якщо дитина написала роботу на 11 балів, то завдання вважається НЕ ВИКОНАНИМ !!! Ви методист??? Чи ХТО??? Це наші діти тупі? Чи це не діти тупі, а той, хто роздає такі "рекомендації"?
Николай Хмеленок
http://life.pravda.com.ua/society/2013/11/12/142481/view_comments/

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!