Купувати збірники не потрібно, - Жебровський

У Міносвіти запевняють, що не примушували закуповувати збірники завдань для моніторингу

Купувати збірники не потрібно, - Жебровський

У Міністерстві освіти і науки здивовані стурбованістю учнів, батьків та вчителів щодо необхідності придбання збірників моніторингу якості освіти.

Про це заявив заступник міністра Борис Жебровський під час брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів України.

За його словами, поняття моніторингу якості освіти не нове ні для української освіти, а тим більше для світової освітньої галузі.

"Більше того, Міністерство часто критикували за те, що освітні заклади не брали участі у міжнародних дослідженнях якості та не проводили власних",- заявив чиновник, обґрунтовуючи необхідність проведення моніторингу.

Він підкреслив, що моніторинг якості знань необхідно проводити, адже він необхідний як для батьків та учнів - щоб перевірити свої знання, так і для директорів шкіл - щоб достовірно знати, на якому рівні викладаються у навчальному закладі предмети.

     

За словами Жебровського, купувати збірники завдань моніторингу якості освіти не потрібно, оскільки частина текстів уже розміщена на сайтах розробників – ДП "Інститут інноваційних технологій та змісту освіти", Національної академії педагогічних наук України та МОН. Окрім того, збірки з’явилися на сайтах і громадських об’єднань.

Варто зазначити, що станом на неділю, 10 листопада, на сайтах названих чиновником установ, були доступні лише версії збірників з української мови для 10-го класу і жодної для учнів 5-х класів. Усього десятикласники складуть 12 тестів, п’ятикласники – 5.

"Якщо завдання є в вільному доступі, тоді навіщо витрачати кошти на їх придбання. Ніякого примусу в закупівлі батьками друкованої продукції не може бути", - впевнений Жебровський.

Він також зауважив, що до видавництв, які не виконали своїх зобов’язань перед замовником та почали розповсюджувати збірки завдань та збірки з розв’язанням задач за гроші притягнуть до адміністративної відповідальності.

Як відомо, в українській системі середньої освіти традиційно використовується практика контролю за відповідністю освітнього рівня учнів шляхом друку завдань у збірниках, що отримують гриф МОН та реалізуються приватними підприємствами на книжковому ринку. Зазвичай участь у якнайбільшому розповсюджені збірників серед учнів беруть відділи освіти на місцях, які мають адміністративний влив на адміністрації шкіл.

Незважаючи на можливість оприлюднення електронних версій збірників, та відповідно, вільного користування ними всіма учасниками освітнього процесу, їх оприлюднення зазвичай відтерміновується вимогами положень і рекомендацій, що регламентують проведення відповідних заходів.

На практику примусової реалізації збірників моніторингу якості середньої освіти скаржаться освітяни і батьки з усіх регіонів країни.

Друковані версії збірників завдань моніторингу реалізуються на книжковому ринку. Вартість збірника з одного предмета для 5 класу складає 7 грн, для 10-го класу – 8 грн за один збірник з одного предмета.

Як відомо перший тест моніторингу якості освіти учні 10-х класів складуть 12 листопада, п’ятикласники розпочнуть моніторинг 13 листопада.

Більше про моніторинг якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів.

Для отримання інформації про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено серед усіх учнів 5-х та 10-х класів у листопаді-грудні приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua у Facebook або Вконтакте.

Освіта.ua
11.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
0
Тонни паперу... тобі не шкода лісу, планети, пане жебровсьякий?
Павло
Це просто заробляння грошей.Чиїсь видавництва отримали замовлення,те саме як з програмою КУРС.Дико та смішно.Ганьба.такого ще не було.В теорії Табачник скаже:"Усе дуже добре",а зірваний навчальний процес,а перевантаження учнів,і це під час олімпіад.Хто сидить у кабінетах,тому школи не видно,шановні,отямтесь!розробіть нормальні підручники для початкової школи,а не ту ахінею,яка є зараз.Де підручники з історії на 10 клас періоду 1900-1939 року?Скільки ще чекати?Уже три роки підручників нема!!!А на бізнес-проект "моніторинг" знайшли і гроші і час?Те саме з подачою інформації через КУРС.
Порадник освіти
СПОДОБАЛОСЬ ОСЬ ЦЕ... Батьки учнів+1 У нас як у батьків виникає запитання: а навіщо ж тоді функціонує Український центр оцінювання якості освіти, який проводить ЗНО? Він же ж, мабуть, і такий моніторинг може робити і не тільки такий, раз він оцінює якість освіти? І наші діти здають ЗНО не витраяаючи жодної копійки з батьківських кишень. Чому не доручили це проводити для УЦОЯО? Чи міністр "забув" про існування такої структури? А Й СПРАВДІ - ЧОМУ ТАБАЧНИК НЕ ДОРУЧИВ ЦЕ УЦОЯО?
Порадник освіти
У нас не міністр освіти, він не дбає за якість освіти. Він її гнобить, знущаючись із освітян, тепер вже і до батьків дібрався. У нього сфера освіти - це бізнес-проект національного масштабу (підручники з помилками, "моніторинг" цей), з якого можна "відкачувати" гроші чужими руками, бо свої не хочеться марати. Оскільки такий цей хлоп-поц розумний і придумав, як "настригти" "з миру по нитці - голому сорочка", то хай би і придумав, як із бюджету України ці гроші вибити в Уряду для проведення нормального моніторингу, а не цього посміховиська. У цивілізованій країні такий ганебний наказ жоден міністр освіти не підписав би, бо знав, що його відразу чекала б відставка. Куди тільки Президент дивиться?
ше один УЧЕНЬ 10 кл.
я согласен шо їм нєхрєн дєлать і нада бабки, ну чого саме ми?
DR
Для ше один УЧЕНЬ 10 кл.: Ну сьогодні ви, завтра інші. Бізнес, лише бізнес. Ви ж усьо самі понімаєтє. Головне - не скігліть
Коментувати
Учень 10 кл.
навіщо взагалі чіпати 10 клас? ми і так здали ДПА, думали в 10 класі відпочинемо, а тут оцю фігню зробили! шо за люди не пойму. Захотіли заробити - заробляйте на 6,7,8 класах, вони не здавали іше іспитів. А ми, учні, які здали ДПА, залишились в школі, должні тепер 12 предметів списувать? АЖ 12 УРОКІВ піде коту Жебровському під хвіст. P.S. Сорі за те, що не українською!
Артем
Я ученик, учусь в 10м классе. Нам вообще одна учительница напрямую заявила что бы мы обезательно покупали решебники в том то том то магазине, так как она тоже получает с етого прибыль, А ЕСЛИ НЕ КУПИМ, ИСПОРТИТ АТЕСТАТ
Anna
Шановнi батьки! Пожалiйте свою дитину, залиште дома, не дайте скотам на ВАС заробити!!!
Родион
Завтра моніторинг. Працівники управлінь, відділів освіти, методкабінетів, адміністрації шкіл ! Не станьте крайніми в цій міністерській авантюрі. Вас ці табачники-жебровські вже роблять винними. Ви теж вчителі, тож бутьте на боці здорового глузду. А здоровий глузд переможе.
Сергій
А друкувати школі завдання, бланки відповідей, анкети без фінансування цих видатків - це нормально?!!
Tatyana
У мене запитання: чому робота з проведення моніторингу вчителю не оплачується?Адже це звичайний робочий день, який, щоб заповнити усі папірці та підвести усі підсумки моніторингу, треба продовжити , боюся навіть загадувати до котрої!!!! Може натякніть, пане Жебровський, з Ваших офіційних висот, щоб нам хоч якого вихідного на канікулах дали!
Марина Ивановна
Для Tatyana: А нам администрация обещала дать по отгулу за их мониторинг.
Учень 10 кл.
Та блін, до чого тут вихідний? навіщо взагалі зробили чіпати 10 клас? ми і так здал ДПА, думали в 10 класі відпочинемо, а тут оцю фігню зробили! шо за люди не пойму. Захотіли заробити - заробляйте на 8 класі, вони не здавали іше іспитів. шо за 6,7, А ми, учні, які здали ДПА, залишились в школі, должні тепер 12 предметів списувать? АЖ 12 УРОКІВ піде коту Жебровському під хвіст. P.S. Сорі за те, що не українською!
Коментувати
Учитель
Все ж таки трохи "абламалісь" освітянські чиновники. Адже, наприклад, в нашій школі принципово вирішили роздруковувати завдання. Це, як відомо, "прямі втрати" для знахабнілих освятянських чиновників. P.S. Я цілком вирішив, що дозволятиму СПИСУВАТИ учням 5-х та 10-х класів. Адже діти не винні в зажерливості та знахабнілості освітянських чинуш.
гелена
Для Учитель: Обома руками підтримую! Каков запрос министерства. таков и наш ответ! Я теж принципово дозволятиму списувати!
Татьяна
Так держать! Устроим саботаж, пусть эти придурки в министерстве лопнут от злости! Не только дам списать, а сама все решу и каждый тест сделаю на 100%!
Коментувати
Blackray
Чому збірники завдань без грифу міністерства? Де інспекція з освіти і науки? Чому підручники мають гриф, зошити мають гриф, збірники ДПА мають гриф, а цей моніторинг ні. Чисте заробляння грошей.....Ганьба
Вчитель
Кому потрібен такий моніторинг? Шпаргалки видавництва на друкували раніше за збірники. У моєму , 10 класі, всі діти вже їх купили. І з якого дива, я повинен під час моніторингу їх у них забирати. Створювати стресову ситуацію для дітей. На мою думку , даний моніторинг - це безсоромне заробляння коштів на дітях і вчителях.
Вчитель
Кому потрібен такий моніторинг? Шпаргалки видавництва на друкували раніше за збірники. У моєму , 10 класі, всі діти вже їх купили. І з якого дива, я повинен під час моніторингу їх у них забирати. Створювати стресову ситуацію для дітей. На мою думку , даний моніторинг - це безсоромне заробляння коштів на дітях і вчителях.
Вчитель
І ця падлюка Жебровський так нагло бреше, всіх намагається зробити дурнями. Ну як же ніхто не заставляв купувати збірники, якщо в першому варіанті наказу про моніторинг було написано, АЖ ЖИРНИМ ВИДІЛЕНО, що можна користуватися бланками тільки зі збірників, що їх ксерокопіювати не можна. Звичайно, в багатьох школах збірники й почали купувати (я навіть не хочу відділи освіти обвиняти, ми не знаємо, які вказівки їм згори прийшли). А пізніше, коли народ почав плювати на цей моніторинг та обвиняти міністерство в корупції, в намаганні заробити на дітях та їх батьках, вийшов другий наказ, де сказано було, що бланки можна роздруковувати. А потім Жебровський з кодлом побачили, що інтернет кишить питаннями моніторингу й відповідями, вони зрозуміли, що номер із зароблянням грошей не пройшов, намагаються у всьому обвинити вчителів та відділи освіти (ніколи не захищала відділи освіти, а тут мушу, їх вина, що вони швидко почали виконувати наказ про моніторинг)
ірина
Для Вчитель: а нас примусили купити збірники уже восьмого листопада, коли вийшов другий наказ - усі вони одним миром мазані: і міністерство, і відділ освіти, просто бюрократична й непотрібна структура.
Tatyana
А нам було заявлено - на дітей не тиснути, але вчитель ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ розмножити і надати збірники. Чому я повинна це робити, пене Жебровський??? Невже учитель - міліонер? Школа відсторонилася, а я повина скачати, знайти принтер, папір ,можливості і роздрукувати. Чи не надто часто держава робить розумний вигляд за рахунок учителя?
Вчитель
Для Ірини та Татьяни: Нам повезло, дирекція не давала команди до останнього купувати. Навпаки сказали, щоб не заставляли купувати. І бланки та завдання обіцяли надрукувати на шкільному принтері. Папір та фарба, звісно ж за кошти батьків.
Коментувати
глум
Математика-5. Варіант 9. 1Г. 2А. 3В. 4Б. 5Г. 6. 25. 7. 2000. 8. 1100. 9. У 3 рази. 10. 6 кв. дм. 11. 1) 15790+31085=46875; 2) 46875:75=625; 3) 490403-625=489778. Відповідь: 489778. 12. 1) 72х6=432 (км) – проїхав по шосе; 2) 432-324=108 (км) – проїхав ґрунтовою дорогою; 3) 108:2=54 (км/год). Відповідь: 54 км/год – швидкість на ґрунтовій дорозі. Математика-5. Варіант 10. 1В. 2А. 3Б. 4А. 5Б. 6. 50. 7. 8000. 8. 560. 9. У 9 разів. 10. 15 кв. дм. 11. 1) 12580+37836=50416; 2) 57042х9=513378; 3) 513378+50416=563794. Відповідь: 563794. 12. 1) 18х3=54 (км) – довжина дороги туди; 2) 54+14=68 (км) – довжина дороги назад; 3) 68:4=17 (км/год). Відповідь: 17 км/год – швидкість Андрія.
мама
Для глум: красава))
Коментувати
глум
Математика-5. Варіант 3. 1А. 2Г. 3В. 4В. 5Г. 6. 25. 7. 6000. 8. 70. 9. У 10 разів. 10. 72 кв. м. 11. 1) 215292:66=3262; 2) 39976:76=526; 3) 3262+526=3788. Відповідь: 3788. 12. 1) 930х4=3720 (м) – відстань до куща; 2) 3720:5=744 (м) – відстань до схованки; 3) 744:3=248 (м/хв). Відповідь: 248 м/хв – швидкість зайця від куща до схованки. Математика-5. Варіант 6. 1А. 2В. 3Г. 4Г. 5В. 6. 50. 7. 12600. 8. 36800. 9. У 3 рази. 10. 100 кв. м. 11. 1) 72810:9=8090; 2) 6408:8=801; 3) 8090-801=7289. Відповідь: 7289. 12. 1) 18х3=54 (км) – проїхав велосипедом; 2) 54х4=216 (км) – проїхав моторним човном; 3) 216:6=36 (км/год). Відповідь: 36 км/год – швидкість човна.
Михтод
В таких випадках потрібно звертатись до беззаперечних авторитетів: Я не нездужаю, нівроку, А щось такеє бачить око, І серце жде чогось. Болить. Болить, і плаче, і не спить, Мов негодована дитина. Лихої, тяжкої години, Мабуть, ти ждеш? Добра не жди, Не жди сподіваної волі - Вона заснула: цар Микола Її приспав. А щоб збудить Хиренну волю, треба миром, Громадою обух сталить, Та добре вигострить сокиру - Та й заходиться вже будить. А то проспить собі, небога, До суду божого страшного! А панство буде колихать, Храми, палати мурувать, Любить царя свого п’яного, Та візантійство прославлять. Та й більше, бачиться, нічого.
Марина
На ДПА покупали сборники , теперь и на мониторинг!! Уже не знаю как выкачать из родителей денег по больше !!!!!