Учні 5-х та 10-х класів складуть міністерські тести

Міністерством освіти ініційовано проведення моніторингу якості освіти українських школярів

Учні 5-х та 10-х класів складуть міністерські тести

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти надано роз’яснення щодо методології проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі, що відбудеться у жовтні 2013 року.

Як відомо, проведення моніторингу ініційовано Міністерством освіти та за визначенням ідеологів має на меті оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про якість освіти у початковій та основній школі.

Цього року моніторинг здійснюватиметься у 5-х та 10-х класах загальноосвітніх навчальних закладів з предметів інваріантної складової типових навчальних планів.

У методичних рекомендаціях з проведення моніторингу якості освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі, що розроблені Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти визначено, що моніторинг здійснюватиметься за допомогою контрольних робіт учнів.

     

Моніторинг буде проведений за спеціальними збірниками завдань. Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. На виконання тестів з кожного предмета буде відведено 45 хвилин.

Міністерством освіти вже визначено графік проведення контрольних робіт, що мають написати учні 5-х та 10-х класів в рамках проведення моніторингу.

Зокрема, учні 5-х класів писатимуть моніторингові тести з 5-ти навчальних предметів: математика (14.10); українська мова (16.10); я і Україна (громадянська освіта), основи здоров’я – комбінований тест (18.10); іноземна мова (22.10); російська мова (24.10).

Учням 10-х класів доведеться написати 10 контрольних робіт за наступним графіком: українська мова (14.10); алгебра (15.10); біологія (16.10); іноземна мова (17.10); хімія (18.10); історія України / всесвітня історія (21.10); геометрія (22.10); географія (23.10); фізика (24.10); технології (25.10).

З метою організованого проведення моніторингу адміністраціям шкіл рекомендовано перебудувати навчально-виховний процес у зазначені дні таким чином, щоб провести моніторинг з певного навчального предмета.

Перед початком кожного уроку, на якому буде проводитися моніторинг, учні повинні дати відповіді на запитання анкети, розміщеної у бланку відповідей з відповідного навчального предмета. Час для заповнення анкет не враховується до 45 хвилин, відведених учням для виконання тесту.

Варіанти тестів для виконання їх учнями будуть оголошені о 12.00 напередодні дня, визначеного графіком проведення моніторингу. Якщо моніторинг проводитиметься у понеділок – варіанти будуть оголошені в останній перед цим робочий день (п’ятницю).

Кожен учень виконуватиме один з чотирьох оголошених варіантів тесту і для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань.

У день проведення моніторингу правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів о 14.00 - будуть розміщені в Інтернеті.

Перевірка тестів здійснюватиметься вчителями у день проведення моніторингу. Після чого бланки відповідей усіх учнів із заповненими анкетами вчителя й учня будуть передаватися керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, які зберігатимуть їх до відправлення до відділу освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій.

Оцінювання робіт буде здійснюватися за рівнями навчальних досягнень учнів відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій до кожного навчального предмета, зміст яких відображено в пояснювальних записках до кожного збірника завдань.

Науковий аналіз та узагальнення результатів моніторингу по кожному класу і навчальному предмету здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти разом з Національною академією педагогічних наук України.

Освіта.ua
06.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
кріс
нашо його вопше ці придурки придумали
Марина
прикольно, если честно)))) хорошая отмазка чтоб ничего кроме не учить
Анна
під час якого уроку повинен проводиться моніторінг
катюша
5клас допоможіть!
Вктория
Для катюша скажи какой вариант я и отвечу и в какая школа у тебя укрраинская или руская
Коментувати
Оля
підкажіть будь-ласка, де можна знайти бланк відповідей для моніторингу з алгебри щоб роздрукувати
ярослав
дурня воно всеодно нінашо не впливає
маша
просто дибилы ето минестерство нафига етот мониторинг
юля
очень сложно !!!
настя
Для юля: скажу не очень сложна нармальна
Коментувати
natalia
не потрібен цей моніторинг. Я уже писала не складно зовсім.
Гамно
Зачем они нужны эти мониторинги )))
ара
Для Гамно: незнаю напевно для того щоб нам голову чимось непотрібним
Коментувати
коля
Даря ти дурна від чого вони порозумнішають якщо є відповіді і всі спишуть а хтось просто заробить гроші на цьому ти дурна чи прикідаєшся.
0
Для коля: Дурна мабуть )
Коментувати
павчирпаьрпсо
раорьпгвльнргтппоьспппоргьлчаепогрньлорг
Дарія
Дуже добре що буде моніторинг.Діти ,може порозумнішають.
ярослав
Для Дарія: не порозумнішають
Коментувати
45е
рпо
Лило
Короче - табачник ІДІОТ!!! Це все шо я можу сказати про нього!!!! Якшо його побачать десятикласники (пятачки ше цього не розуміють), вони його порвуть!!!! Задовбабв уже всіх, в нього там шоло в жопі, бо грошей на новеньку тачку не витачае шоб кайфувать, а нам мучайся, ше й обідняй заради його потреб! Хоча дивуватися нема чому, ми ж в Україні живем, а тут це цілком можливо!!!!
Світлана
Ці моніторинги дійсно потрібні і не лише у школах. Зверніть увагу, жодний з коментарів не написаний без помилок. Було б добре перевірити знання дорослих: вчителів, медиків, політиків і т.д. Зверніть увагу на себе, а потім докоряйте, коректуйте й звинувачуйте.
Катя
Для Світлана: дійсно, ви праві.от напишуть ці моніторинги і зразу ТАК порозумнішають!
Коментувати
Богдан
Напевне мало їм яєць було .
Воно Вам потрібне, шановні "педагоги"?
Як Ви, шановні, вже задовбали цих бідних дітей! Зі своєю історією, українською мовою, і своїми експерементами! У нащих дітей і їхніх батьків вже на Ваші експеременти виробився імунітет. А наший Табачник це вобще, чудо регіонів. Будь ти в три чорти проклятий, бездарність.
макс
тільки покірні раби позволяють владі знущатися над собою та нашими дітьми
Толя Бондаренко
Нам сказали що з інтернету друкувати не можна, потрібні лише куплені бланки (це знущання чи що?), спочатку треба було здати 240грн., тепер 90 (чому ціна змінилась Табачник пожалів дітей, чи що??) 10 класу треба відпочити а вони запрягають(((
Коментувати
ТЮТЮННИК
ТОЛИ УЩУ БУДЕТ ОЕЕЙ