Сучасні підходи і технології Нової української школи

Концепція НУШ передбачає впровадження в освітній процес нових підходів до навчання

Сучасні підходи і технології Нової української школи

Концепція Нової української школи передбачає оновлення змісту освіти й спрямована на новий освітній результат: формування компетентностей, вміння здобувати і застосовувати знання у нових навчальних та життєвих ситуаціях, реалізацію принципів, зорієнтованих на розкриття особистісних можливостей та інтересів учнів з метою формування успішної, цілеспрямованої, самостійної, мобільної особистості.

Усе це передбачає впровадження в освітній процес нових підходів до навчання, спрямованих на формування м’яких навичок (soft skills), інтелектуально розвиненої, ініціативної особистості учня, здатної нестандартно та творчо мислити, розв'язуючи завдання у будь-яких життєвих ситуаціях.

Упровадження таких інноваційних освітніх технологій, як проєктна технологія, технологія розвитку критичного мислення, які, у першу чергу, забезпечують активізацію пізнавальної самостійної діяльності учня, реалізацію навчання через дослідження, уможливлюють ефективну реалізацію компетентнісного підходу в освітньому процесі.

Окреслені технології можливо активно використовувати в умовах дистанційної та змішаної форм навчання через використання широкого кола цифрових інструментів та за рахунок можливостей вебплатформи «Всеукраїнська школа онлайн».

Авторський колектив Українського інституту розвитку освіти підготував посібник «Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи».

Посібник присвячений викладанню предметів природничої, громадянської та історичної, мовно-літературної (в частині англійської мови) освітніх галузей.

У навчально-методичних матеріалах педагоги знайдуть відповіді на наступні питання:

  • компетентнісний підхід в освітньому процесі;
  • проєктна технологія та її реалізація в освітньому процесі;
  • критичне мислення: працюємо з інформацією;
  • модель 5Е: концепція реалізації в освітньому процесі;
  • інтелект-карти: переваги та методичні аспекти використання в освітньому процесі;
  • можливості Всеукраїнської школи онлайн для організації дистанційного та змішаного навчання.

ЗАВАНТАЖИТИ ПОСІБНИК

Освіта.ua
02.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Сучасні підходи і технології Нової української школи не вирішать старі проблеми - небажання учитися.
Чернівчани
ОТГ, маріонеточні відділи, якісь там центри професійного розвитку це все знищить нашу державу до кінця. Те що директор чи (ка) написав - це крапля в морі. Якщо влада зацікавлена щоб країну зберегти, треба терміново створювати районні відділи освіти. Набирати туди чесних і професійних людей. Та витягувати з дна освіту. Ви самі подивіться, що представляють собою так звані відділи освіти ОТГ. Цирк- Шапіто. І якби вони хоч чесно і по закону працювали? Там систематично порушують не тільки закони, але і права людей.
Frenky
Справа в тому, що інколи застосування пункту "3.26. Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту." вимагають мотивувати. Наприклад вчителя атестували у 2009 році. Станом до 2006 року і від 2006 до 2013 р, у переліку спеціальностей за якими готували ВНЗ, для роботи у закладі середньої освіти передбачалося присвоєння тільки кваліфікації вчителя. В той час практично всі класичні університети та навіть деякі педінститути готували викладачів ВНЗ. У 2010 були зміни, але їх вже враховували при наборі 1 курсників. Тобто випускники 2014 і далі років. Це є офіційні документи, які мають юридичну силу. І якими можна мотивувати "підготовку у недостатній кількості". Решту все вода.
Frenky
* Напрями, за якими передбачається підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра з присвоєнням кваліфікації вчителя за умови виконання психолого-педагогічної, методичної та практичної програми підготовки відповідно до галузевого стандарту педагогічної освіти. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1719-2006-%D0%BF#Text {Перелік із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1193 від 03.10.2007, № 565 від 25.06.2008, № 990 від 09.09.2009, № 107 від 03.02.2010, № 264 від 02.03.2010, № 365 від 26.05.2010, № 267 від 17.03.2011, № 576 від 01.06.2011, № 922 від 10.10.2012} * Спеціальності, за якими здійснюється підготовка професіоналів за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра з присвоєнням кваліфікації вчителя або викладача вищого навчального закладу, за умови виконання психолого-педагогічної, методичної та практичної програми підготовки відповідно до галузевого стандарту педагогічної освіти. Від 27 серпня 2010 р. № 787 Київ Тобто у грудні 2010 року.
Frenky
Тобто у грудні 2010 року. Кваліфікація "Викладач" вперше була визначення, як педагогічна!!! У серпні 2011 року ВНЗ, почали набір абітурієнтів, у 2015 році, такий диплом принаймні вважався дипломом про педагогічну освіту.
Коментувати
директору
Умови присвоєння педагогічних кваліфікацій. "які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (далі - повна вища освіта), зокрема: вчителі - повну вищу педагогічну освіту з предметів, які викладають". Вся справа в тому, що у профстандарті, чітко прописали, що таке педагогічна освіта. З врахуванням того, що після 2017 року практично усі ВНЗ готували фахівців за спеціальністю 01 освіта/ педагогіка, вам дуже складно буде пояснити КРУ, чи іншій перевірці, чому ви присвоїли категорію чи навіть звання згідно пункту: "Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості"
Чернівчанину
3.16. Педагогічний працівник визнається таким, що відповідає займаній посаді, якщо: 1) має освіту, що відповідає вимогам, визначеним нормативно-правовими актами у галузі освіти; Тільки на підтвердження. І то у разі перевірки ви повинні пояснити, що попередня категорія було присвоєна до прийняття професійного стандарту вчителя. Та до закону про загальну середню освіту.
директору з Чернівців
Атестуйте на підтвердження раніше присвоєній категорії. 1 вересня виступить у силу нове положення про атестацію і тоді можна буде атестувати на категорію вище або педагогічне звання. У всякому разі я би тільки так зробила.
директор школи Чернівці
Може хтось пояснити ситуацію. Ст. 58. 2. На посади педагогічних працівників приймаються особи, фізичний і психічний стан яких дозволяє здійснювати педагогічну діяльність та які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, що відповідає встановленим законодавством, зокрема професійним стандартом (за наявності), кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників. Тут наголошують на Професійний стандарт вчителя. Але у професійному стандарті вчителя зазначені тільки дві категорії освіти. 01 Освіта /педагогіка; інша, але за умови що присвоєна педагогічна кваліфікація -вчитель чи викладач. Причому кваліфікація у дипломі. Як атестувати вчителя, якщо його освіта не відповідає критеріям. І чи взагалі я маю право атестувати такого вчителя. Від 2017 року у нас кожний заклад освіти, навіть приватні готували за фахом середня освіта. Тобто той пункт, що не готували або готували у недостатній кількості тут юридично складно застосувати. Якщо хтось відгукнеться буду вдячний!!!
директор школи Чернівці
директор школи Чернівці: Звісно можна зробити так, як роблять наші деякі директори. Занести хабар в управляння освіти і у атестаційному листі написати вчитель. Але це ризиковано. Тепер іде війна і в один момент надійде фінансова інспекція, а мені моя посада дорога.
Чернівчанину
Для Чернівчанину: Якби атестація відбувалася по старому законодавству, то проблем не має. Але тепер не все так просто.
Коментувати
Зоя Анатоліївна
Нити не буду.Шокуюча правда: діти погано читають! Пишуть погано.Не знають таблиці множення, отже , про математику далі мовчу.А в цій статті один пафос.
Для Зоя Анатоліївна:
Коли НУШ добереться до університетів, то, можливо, вже хоч там вивчать табличку множення. Хоч і не впевнений у цьому. Цікаво лише, що у процвітаючому Сінгапурі про НУШ ще й досі не чули. І, мабуть, не жаліють.
Маргарита
Читання це складний фізіологічний процес. Задіяні, мовні, зорові центри головного мозку, плюс аналіз, розуміння прочитаного. Має бути висока злагодженість нервової системи, це ніби ви робите чотири справи одночасно. Нервова система розвивається індивідуально, у кожного має свої особливості, тому часто діти молодшого шкільного віку читають погано. Часто і дорослі погано читають вголос, але подумки добре тому на кар’єру це не впливає. Фізіологія, зокрема розвиток нервової системи ,має велике значення в формуванні навичок і інтелекту. Наша медицина ігнорує це питання. А освітяни кажуть "дурний". Хоча на процес навчання потрібно дивитись з медичної точки зору і своєчасно коригувати розвиток нервової системи дитини або враховувати його особливості, а не принижувати "дурний".
Коментувати
Питання
Чи обов"язково проходити курси НУШ які дають право проводити уроки в 6 класі на слідуючий рік? В нас вони платні , в районі 350 грн.
Ольга
Умотивований вчитель! Зарплата 4000 доларів.
Валентина Семенівна
Люди добрі, розкажіть відмінність між щорічними курсами і курсами для самоосвіти. Поясню. Кожного року ми повинні проходити 30 годин курсів підвищення свожєї майстерності (за напрямками кожного року). А з нас ще вимагають 3 сертифікати, вже за свій рахунок, як самоосвіта. Це вже що??? Якщо мені треба, я сама навчуся всьому, чому треба. Але ж ні, плати гроші, проходь. Де про це написано??? І чи є така дурня в когось ще, в ваших навчальних закладах? Нема коли вчити дітей, треба навіть, якщо не треба, вчитися самаму, не завжди тому, що треба.
ЗСУ
Для Валентина Семенівна: Немає вимоги 30 годин щороку! Є вимога щорічного підвищення кваліфікації без точної кількості годин за рік! Курси Ви визначаєте самостійно! Вам можуть лише наголосити напрям, який потрібно пройти обов’язково! Все інше "отсебятина".
Валентина Семенівна
Дякую. Про 30 годин я розумію все і про 150 за 5 років теж. Мене цікавить ця САМООСВІТА. Вона, як вірус, розповсюджується з закладу в заклад. Де написано про неї? Спочатку в одній школі, потім через рік вже в іншій, а це і до нас дійшла.
Для Валентина Семенівна
...ніде не написано. Але горе-методистам хочуть отримувати достойну зп, хабарі. Потрібно ж існувати різним інститутам підвищення, методичним та поофесійним центрам, ось і вигадуть "обов"язкові" платні навчання. А Кодекс законів про працю України чітко визначає, що забезпечення працівника усім необхіжним для роботи, навчання, підготовка, перепідготовка - за рахунок роботодавця та... Освітяни - не освітяни, бо барани, яких стрижуть хитропопі директори і методисти! Бояться навіть поскаржитися в МОН, оприлюднити у пресі, захистити свої права...
Коментувати