Osvita.ua Середня освіта Сучасна освіта До 1 вересня п'ятиліток не забезпечать викладачами та підручниками?
До 1 вересня п'ятиліток не забезпечать викладачами та підручниками?

Забезпечення до нового навчального року дитячих садків викладачами і новими підручниками з предметів, викликає сумніви навіть у представників коаліції

До 1 вересня п'ятиліток не забезпечать викладачами та підручниками?

Забезпечення до нового навчального року дитячих садків викладачами і новими підручниками з предметів, які Міністерство освіти і науки визначить навчальним планом для п'ятирічних дітей згідно ухваленому Закону № 6518 "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої і дошкільної освіти (про організацію навчально-виховного процесу)", викликає сумніви навіть у представників коаліції.

"Не можна говорити, що до 1 вересня точно все буде забезпечено", - повідомив народний депутат від ПР Максим Луцький в програмі "Правда Віталія Портнікова" на телеканалі ТВі.

Народний депутат від НУНС Олеся Оробець вважає закон незавершеним, прийнятим поспішно і з порушеннями. "Я зробила подання в регламентний комітет відносно ваших дій", - повідомила Оробець.

"12-річка залишилася. Батьки дітей, яким виповнилося 5 років, повинні примусово віддати їх у державні дитсадки. Таким чином, двічі порушується стаття 53 Конституції України, згідно з якою обов'язковою є лише загальна освіта. Вводиться обов'язкова дошкільна освіта, яка буде платною. У нас немає безкоштовних державних садків", - пояснила народний депутат.

Оробець повідомила, що лише 56% дітей в Україні забезпечені дитячими садками, а в селах ця цифра ще меньша - 30%.

Луцький вважає дев'яту статтю Закону не обов'язковою для виконання: "Якщо ви не хочете віддавати дитину в дитсадок - не віддавайте. Візьміть програму, яку розробить Міністерство освіти і науки".

Представник Партії регіонів погодився з тим, що без додаткових витрат з Держбюджету впровадження дошкільної освіти і інклюзивних класів для навчання дітей з особливими потребами у складі загальноосвітніх навчальних закладів неможливе.

"Фінансування нововведень може надходити з Резервного фонду, зараз приймається Бюджетний кодекс", - сказав він.

Що стосується економічної доцільності нововведень у шкільній освіті, Луцький переконаний, що це дасть можливість заощадити від 4 до 6 млрд грн бюджетних коштів. "Не буде позмінного навчання, занять по суботах", - сказав він.

Главред
08.07.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!