Шість способів привернути увагу дітей у класі

Педагогічні прийоми, використовуючи які, учителі зможуть підвищити успішність та завоювати довіру дітей

Шість способів привернути увагу дітей у класі

Розвивайте культуру досягнень. Сприяйте створенню умов, в яких навчання стане для дітей захоплюючим та цікавим, а задавати питання - буде для них абсолютно нормальним. Знайдіть для своїх учнів складні, але досяжні цілі, а потім придумайте творчі шляхи, які з інтересом приведуть їх до досягнення цих цілей. Наприклад, якщо ви навчаєте їх одиниць виміру, прийнятих у Стародавньому Єгипті, улаштуйте змагання в дусі американської гри «Jeopardy».

Введіть інтереси своїх дітей у навчальний план. Практичні заняття, довгострокові проекти та групові завдання – прекрасний спосіб включати ваших учнів у навчальний процес. Допоможіть їм знайти зв'язок між досліджуваним матеріалом і цілком реальними ситуаціями. Наприклад, якщо ви розповідаєте дітям про Томаса Едісона, нехай кожний з них придумає і створить свій власний винахід. А потім улаштуйте ярмарок винахідників, на якому учні зможуть вразити один одного своєю креативністю.

Підтримайте своїх учнів. Для ваших учнів добрі слова, сказані вами, значать набагато більше, ніж ви можете уявити. Визначте для себе переваги кожного і його особисту ділянку росту, а потім дозвольте дітям відчути, що ви підтримуєте їх у цій захоплюючій навчальній подорожі. Заохочуйте не тільки відмінників, а й тих учнів, хто демонструє старання та успіхи в освоєнні предмета. Коли діти відчують вашу підтримку, вони стануть більш активними в навчанні.

Заохотьте батьківську участь. Розкажіть батькам своїх учнів, яким чином вони можу брати участь у навчанні своїх дітей. Наприклад, батьки можуть інтегруватись у шкільне середовище, приєднавшись до батьківському комітету або залишитись в якості волонтерів. Вони можуть також запропонувати підтримку своїми силами в домашніх умовах, перевіряючи, щоб діти, йдучи у клас, повністю виконали свою домашню роботу.

Зробіть школу безпечною зоною. Для того щоб добре зосередитись під час занять, учні повинні сприймати школу як абсолютно безпечне місце. Поетапно впроваджуючи дисциплінарні правила, ви можете зробити шкільне середовище максимально безпечним. Переконайтесь у тому, що діти вам довіряють і знають, що при виникненні будь-яких проблем, пов'язаних з потенційною небезпекою, вони зможуть про все розповісти вам.

Допоможіть дітям отримати додаткову практику. Заохочуйте своїх учнів брати участь у позашкільних заходах. Використовуйте всі можливі способи для формування та зміцнення системи підтримки між однолітками та вчителями, створення це спортивних команд чи використання сервісних організацій. Це, у свою чергу, допоможе вашим дітям стати більш залученими до навчального процесу під час уроків.

Джерело
23.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Ця стаття - переклад англомовної http://www.education.com/slideshow/teaching-tips-grab-students-attention/cultivate-culture/ Не про нас.
лариса
Эти советы очень полезны , когда учитель работает с адекватными детьми. А если в классе 3-4 ученика с явными нарушениями психики, 2 -3 ученика - дети наркоманов и пивных алкоголиков, и плюс просто гиперактивные ребята. Главное - любить детей , свой предмет и свою работу( и... принимать успокоительное).
Олекса Позняк
Для лариса: А ведь раньше - ссср- таких детей не было!!!!Сидело 40 человек и 2ешники сидели тихо-тихо - если учителя поставят пару двоек за год можно было остаться на второй год.И все неадекваты были адекватами.Затем пришёл Креминь с реформами приказал выдавать атестаты с двойками, рассказал что все оценки позитивные и объяснил двоешнику что он главный в школе.И понеслось ...
Коментувати
та відкрийте ж очі
Якщо дитина думає про своє, то тух хоч скачи, хоч співай, інформація не засвоюється. Увага, яку тільки но привернули, не є тим чинником, який здатний допомогти. Засвоїти нову інформацію може допомогти лише цікавість (любопытство), або багаторазове повторення (виконання вправ), але такимчином, щоб у дитини виходило правильно. Час і лише час потрібен на засвоєння інформації. Навіть для сильних дітей.
Олекса Позняк
Для та відкрийте ж очі: У Бредбери был описан такой педагогический приём как раздевание учителя у доски:))))
Коментувати
1
Набор красивых фраз. Может, перед тем, как писать рекомендации, следовало бы хоть годок поработать с учениками в школе. А фраза: "Вони можуть також запропонувати підтримку своїми силами в домашніх умовах, перевіряючи, щоб діти, йдучи у клас, повністю виконали свою домашню роботу", - вообще, показывает отношение сегодняшних родителей к учебе своих детей. Мало того, что учитель должен работать клоуном, так еще и родителей должен агитировать проявлять интерес к своим же детям.
Геннадий
Очень показательная картинка: ученик, спиной к учителю, мечтательно смотрит в окно.
вчитель
Интересно, тот, кто писал эту глупость в школе когда был последний раз?
Алла Капля
))) зовсім не хочеться песимізму...але..."купіть собі чарівну паличку і перетворюйтесь на кожному уроці в котрогось із мультів - успіх гарантовано!!!" P.S. 1.Порада ефективна протягом 1 дня. 2.У мене 1 клас.
ййй
І все це лише за 100-150 доларів в місяць на вчителя. Україна - країна з прогресивною та найнижчою ціною навчання школярів в Європі. Такими низькими витратами з державного бюджету можна пишатися.