Положення про клуб юних дипломатів

Розвиток партнерських зв'язків з народами різних країн - справа не тільки державних установ, дорослих людей. Пріоритетний напрям у позаурочній, позашкільній діяльності в Київській гімназії східних мов - розвиток дружби з школярами країн Сходу, здійснення народної дипломатії через організацію Клубу юних дипломатів

Мета КЮДу:

- поширення знань про країни Сходу, про англомовний світ;

- вивчення культурних надбань народів світу;

- установлення та розвиток дружніх стосунків з міжнародними й регіональними молодіжними організаціями, дитячими установами з метою культурно-освітнього співробітництва в галузі охорони довкілля, в ім'я сприяння миру, безпеки народів, поваги та справедливості, правових норм, прав і основних свобод для всього людства;

- поширення знань про міжнародні стандарти з прав людини, дитини, демографічних стосунків і форм спілкування, теорії дитячої дипломатії та зовнішньо-політичної діяльності України, країн Сходу, англомовних держав;

- формування пошани до національних культурних цінностей українського та інших народів, до основних громадянських вартостей;

- формування культури соціальних і політичних стосунків, поваги до соціального та політичного вибору народів, країн;

- розвиток етнонаціональних, полікультурних знань, толерантності культури миру як важливих чинників життєтворчості особистості ХХ ст.

Клуб юних дипломатів сприяє обміну інформацією з питань розвитку освіти, культури, народознавства, сходознавства, сприяє утвердженню у свідомості юних громадян України основних національних і громадянських (загальнолюдських) вартостей, сприяє розвитку демократії світу та прав людини.

Клуб юних дипломатів складається з 10-и секторів: японського «Томодаті», індійського «Аппу», китайського, перського, арабського, турецького, корейського, в'єтнамського, індонезійського, англійського.

Клуб юних дипломатів у гімназії виконує культурологічну, духовно-стверджуючу функцію ціннісної орієнтації; сприяє світогляду самовизначення молоді, формує любов до рідної культури, мови, повагу до національних традицій народів світу; формує особистісну потребу в необхідності оволодіння двома-трьома іноземними мовами - мостами дружби народів і вдосконалення знань східних мов.

У плані роботи КЮДу:

1. Організація культурних заходів, присвячених пам'ятних датам східного та європейського календарів, державних свят у країнах, мови яких вивчають гімназисти.

2. Проведення інформаційних заходів з метою поширення знань про життя народів світу.

3. Зміцнення партнерських стосунків зі школярами навчальних закладів міст-побратимів Києва.

4. Розвиток співробітництва з освітніми установами країн Сходу.

5. Співпраця з посольствами країн Сходу в галузі розвитку навчально-матеріальної бази навчання східних мов, вивчення історії, географії, культури та освіти народів.

6. Сприяння міжнародному обміну школярами.

7. Обмін навчальною, художньою та мистецькою літературою України та країн Сходу.

8. Проведення учнівських конференцій з актуальних проблем дитячої дипломатії, діалогу культур і цивілізацій.

9. Організація декад, тижнів знань східних культур.

10. Створення банку ідей з визначеної тематики для проведення диспутів, дискусій, вікторин народознавчого характеру.

11. Навчання гармонії міжнаціональних стосунків, миру та злагоди між народами, пошани до духовних і культурних надбань народів.

12. Удосконалення співробітництва з центрами української діаспори в країнах Сходу, США, Великої Британії, Канади, Австралії та інших країн світу.

13. Апробація в КЮДі демократичних форм управління міжособистісного спілкування (дебати, олімпіади, дискусії, диспути, турніри, «круглі столи», вікторини, ділові ігри, брифінги, колоквіуми, конференції).

14. Створення спільних проектів у галузі охорони природи, пам'яток історії та культури.

15. Взаємне ознайомлення з історико-культурними пам'ятками, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

16. Організація моделювання проектів навчання іноземній мові в ХХІ столітті.

17. Підтримка міжнародних і всеукраїнських акцій «Діти-миротворці», «Народна дипломатія», «Захист прав людини і прав дитини», «Залучення молоді до прийняття рішень».

18. Здійснення заходів у рамках Міжнародних років, проголошених ООН на початку ХХІ століття.

Діяльність Клубу юних дипломатів сприяє підвищенню інтересу до вивчення іноземних мов учнів, зацікавленості в установленні індивідуальних і колективних стосунків зі своїми ровесниками за кордоном. Знання мов, культури народів, їх прав, повага до історичного вибору держав - конкретний шлях до взаєморозуміння та стабільного забезпечення миру на землі.

Управління діяльності КЮДу: на демократичній освіті обираються: президент, віцепрезидент КЮДу, голови секторів КЮДу (входять до президії КЮДу). Склад секторів працює під керівництвом педагогічних працівників.

Автор: М. Савченко

Освіта.ua
20.08.2005

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів