Уряд боротиметься з чиновницькою безвідповідальністю у сфері харчування дітей

Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров звертаючись до членів Кабінету Міністрів під час вступного слова на засіданні уряду

Уряд боротиметься з чиновницькою безвідповідальністю у сфері харчування дітей

Зокрема він попросив приділити особливу увагу достатності, якості та безпеці дитячого харчування та акцентував увагу членів уряду на чиновницькій недбалості і безвідповідальності у сфері харчування дітей.

"Скажіть будь ласка, якими нормами законними і моральними керувався виконком Токмацької міськради в Запорізькій області, коли встановив вартість харчування учнів у межах 1 гривні 20 копійок? Кусень хліба і прозорий чай – це що, достатньо дитячому організму? Це рішення законним чином оскаржене. А де совість у його авторів?", - запитав прем’єр.

Він повідомив, що у навчальні заклади Вінницької, Рівненської, Київської областей продукти харчування постачаються з націнкою у 45-60% від вартості.

"То чи є совість у постачальників, не кажучи вже про те, що це цинічне порушення постанови Уряду про граничний розмір торгової націнки. Чиновники проводять тендери за завищеними цінами. Наприклад, в Дніпровському районі Києва на 740 тисяч гривень завищено видатки на харчування дітей. Дарницьке та Печерське управління освіти безпідставно перерахували 1,7 мільйона гривень постачальникам послуг з харчування", - підкреслив Азаров.

Він повідомив, що в країні тривають ініційовані урядом перевірки якості дитячого харчування, які свідчать про велику кількість порушень у сфері дитячого харчування.

"В Феодосії протягом всього 2011 року підприємство постачало до дитячих садків недоброякісні продукти, які не відповідають жодним стандартам. І до перевірки на вимогу громадян нікому ні в міській владі, ні в управлінні освіти не було до цього діла! І працюють всі чиновники до цієї пори. Я вважаю, що чиновники, причетні до цього, вже сьогодні мають вилетіти з крісел і відповідати за кримінальним законом", - підкреслив прем’єр.

Він звернувся до Державної фінансової інспекції з вимогою перевірити всі закупівлі дитячого харчування в країні та з допомогою правоохоронних органів навести порядок.

Освіта.ua
07.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів