Школи та учні поки не готові до щоденних уроків фізкультури, - фахівець

На думку фахівців, альтернативою щоденним урокам фізкультури може стати легка розминка, яку проводять у класі

Школи та учні поки не готові до щоденних уроків фізкультури, - фахівець

Як відомо, міністр освіти Дмитро Табачник вважає за необхідне запровадити в школах щоденні уроки фізкультури.

"Завдання Міністерства освіти зробити так, щоб у відповідності з нашим новим освітнім стандартом кожен день від першого до одинадцятого класу у нас обов'язково був щоденний урок фізичної культури. Нам не потрібно оцінок, нам потрібно 45 хвилин рухової активності для кожної дитини щодня ", - сказав міністр освіти під час відзначення Дня фізичної культури і спорту.

Однак головний лікар Дитячої клінічної лікарні Подільського району Києва Олександра П'янкова вважає, що поки це робити зарано.

"Сьогодні українські діти дуже мало рухаються. Не бігають, після школи переважно сидять за комп'ютерами. Тому необхідно активізувати їх під час перебування у школі. Утім, гадаю, що до введення щоденного уроку фізкультури наша шкільна система не готова. Це питання слід серйозно обговорювати, а не просто декларувати", - сказала медик.

     

На її думку, спортзалів у школах не вистачить на всі класи. На вулицях проводити ці уроки також можна не всюди. Наприклад, школи у Подільському районі знаходяться поблизу доріг, де багато вихлопних газів. І глибоке дихання цим повітрям не піде школярам на користь.

Окрім того, немає достатньої кількості спеціалістів для проведення уроку. Через їх нестачу уроки фізкультури проводяться у школі лише 2 рази на тиждень.

"Перед тим, як вводити щоденні уроки фізкультури, необхідно провести доволі глибоке медичне обстеження дітей. На таке обстеження дитину мають приводити батьки. На жаль, на сьогодні ми зробили не більше 60% обстежень. 40% батьків з дітьми до лікарів не дійшли", - повідомила П’янкова.

Ще одна проблема, на якій наголосила лікар, полягає в тому, що батьки гублять медичні картки, які їм видали на руки.

"Без них важко давати об'єктивний висновок щодо здоров'я дитини. Слід знати динаміку", - відмітила вона.

На її думку, альтернативою щоденним урокам фізкультури може стати легка розминка, яку проводять у класі.

"Це спеціальний набір вправ, спрямований на те, щоб "розбудити" дитину, активізувати її зранку, а також на перерві після третього уроку. Тоді діти, особливо молодших класів, не так втомлюються", - зазначила П'янкова.

Gazeta.ua
13.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів