Внески до фондів столичних шкіл зросли

На перших зборах в школах батьки дізналися - платити в новому навчальному році доведеться більше

Внески до фондів столичних шкіл зросли

Цього року внески до фондів школи та класу зросли на 800-2000 грн. Батькам пояснюють, що все дорожчає, тому й здавати доводиться більше.

Величина внеску залежить від статусу навчального закладу. Наприклад, батьки першокласників в елітному київському ліцеї "Поділ" цього року на ремонт класу здавали по 5 тис. грн. У ліцеї з батьків також збирають по 500 грн на рік на побутові дрібниці, зокрема, на воду в кулері, мило, серветки.

"Буває, по 300 грн беруть на закупівлю меблів або ремонт. Але в гімназії є багаті батьки, які за рахунок фірм ремонтують школу", - говорить мама учня.

У загальноосвітніх школах, що знаходяться в спальних районах, внесок до фонду школи на ремонт - від 400 грн, а в школах, що розташовані ближче до центра міста, - від 700 грн до 1 тис. грн.

"Якщо в минулому році до фонду збирали 1 тис. грн на рік, то в цьому році вже майже 2 тис. І це не межа, протягом року можуть суму й збільшити", - розповіла мама учня школи № 49.

     

У школі № 24 батьки розповіли, що кожного місяця здають по 100 грн, половина з цієї суми йде на потреби школи, а друга половина - на потреби класу.

"Правда, якщо в школі ми бачимо ремонт, то на що йдуть гроші в класі, ми не знаємо. Тому деякі вже перестали здавати", - говорить мама одного з учнів.

У школі № 24 коментувати ситуацію не хочуть. "Ось хто вам казав, у того і питайте. У нас школа безкоштовна, я вперше про це чую", - сказала директор Світлана Кудляк.

У Технічному ліцеї батьки платили по 250 грн на місяць, тобто за 9 місяців навчання - трохи більше 2 тис. грн. А цього року плату підвищили до 400 грн на місяць, тобто за рік вийде 3600 грн.

"У школі на ці гроші дійсно щось робиться, замінили всі двері в класах на прозорі, мі бачимо свіжий ремонт", - розповідають батьки.

У ліцеї кажуть, що все це благодійні внески. "Є ті, хто не може платити таку суму, тому в заяві вони вказують меншу. А з пільговиків та дітей-сиріт взагалі ніхто нічого не бере. Кошти йдуть на ремонт, закупівлю підручників, екскурсії, проведення конкурсів, інші проекти", - говорить директор ліцею Олена Ілюшина.

"Якщо буде хоч один факт, що в школах вимагають гроші, то я особисто буду з цим розбиратися", - сказав заступник голови КМДА Леонід Новохатько, коментуючи дану ситуацію.

"У школах благодійними внесками можуть займатися виключно батьківські комітети, ані директор, ані вчителі ніякого відношення до цього не мають. А всі внески - тільки за бажанням батьків. Опікунські ради є і в інших країнах, нічого страшного в цьому немає, школам треба допомагати. Але на дітях спроможність батьків платити не повинна відображатися", - додав він.

Як повідомляли раніше в Головному управлінні освіти і науки м.Києва, збирати кошти з батьків учнів у навчальних закладах столиці заборонено. Разом з тим, батьківські комітети навчальних закладів можуть сприяти поліпшенню матеріальної бази навчальних закладів шляхом акумулювання коштів на рахунках благодійних фондів з обов'язковим звітом про витрати перед батьками.

Сегодня
09.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів