У школах столиці дозволили благодійні внески

Наказом Головного управління освіти і науки Києва заборонено збирати кошти з батьків учнів та вихованців у навчальних закладах столиці, проте благодійні внески залишилися

У школах столиці дозволили благодійні внески

Про це повідомили в Головному управлінні освіти і науки Києва. Чиновники також нагадали батькам, що гроші повинні збирати офіційно, а потім звітувати про витрати.

"Питання запобігання порушень щодо надходження позабюджетних коштів до навчальних закладів знаходиться на контролі Головного управління освіти і науки, - повідомили в управлінні. - Наказом Головного управління заборонено збирати кошти з батьків учнів та вихованців у навчальних закладах міста Києва".

Разом з тим, батьківські комітети навчальних закладів можуть сприяти поліпшенню матеріальної бази навчальних закладів шляхом акумулювання коштів на рахунках благодійних фондів з обов'язковим звітом про витрати перед батьками, уточнили в управлінні.

Іншими словами, збір коштів з батьків на матеріально-технічне забезпечення шкільних та дошкільних установ залишається.

Батьки, у свою чергу, розповідають, що гроші на потреби нового навчального року почали збирати ще в минулому.

"На літній ремонт ми віддали гроші ще наприкінці навчального року, - каже Андрій, батько четверокласниці. - У нас школа не найдорожча, в середньому витрачаємо близько тисячі гривень на рік".

     

"У нас такі побори на кожному кроці! Спочатку 300-400 гривень на склопакети, потім 120 - на ремонт, 50 - у фонд школи, 40 - у фонд класу. Плюс на охорону, на утримання медкабінету, музичного класу... Накопичується серйозна сума", - каже мама двох дітей-школярів.

При цьому ніяких особливих "звітів" батькам школа не надає, гроші передають з рук у руки, і скільки витрачається на ті чи інші послуги або покупки, батьки не знають.

Проте не всі батьки проти "благодійних внесків" в школах.

"Мені цих грошей не шкода. Я знаю, що витрачаю їх на свою дитину. Він проводить у школі 6-7 годин, і я хочу, щоб йому там було так само зручно, добре і комфортно, як удома", - каже Олена Добровольська , мати п'ятикласника. Однак вона уточнює, що знає, куди витрачаються гроші.

"Всі ці роки ми здавали до фондів близько 100 гривень щомісяця. Куди йдуть ці гроші, я знаю - потім ми отримуємо звіт, в якому детально зазначено, що і на яку суму купили. У списку - миючі засоби, туалетний папір, одноразові стаканчики для кулера, необхідні книжки та інше", - розповіла вона.

Олена Добровольська каже, що, якщо батьки вважають, що їхні гроші йдуть на непередбачені потреби, необхідно взяти покупки під свій контроль.

Мати дошкільника Мілана Дорофєєва висловила думку, що держава має забезпечувати хоча б мінімум.

"Моя сестра живе в Білорусі. Так, вони збирають гроші на подарунок учительці і "солодкий стіл". Але ремонт у школі зроблено за державний рахунок, безкоштовний сніданок отримують всі молодші школярі, про охорону і прибиральницю взагалі промовчу. Я не думаю, що в Україні таке можливо, але вважаю, що соціальний мінімум держава має забеспечити", - вважає вона.

Комсомольская правда
23.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів