Кабмін стимулюватиме відкриття нових дитячих садків

Посадовці мають протягом тижня розробити заходи для відновлення діяльності раніше закритих дошкільних навчальних закладів й будівництва нових дитсадків

Кабмін стимулюватиме відкриття нових дитячих садків

Таке доручення дав прем’єр-міністр України Микола Азаров Міністерству освіти і науки, молоді та спорту разом з Радою міністрів Криму, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.

"Якщо ми хочемо, щоб у нашій економіці працювало більше молодих, енергійних людей, і працювало продуктивно – ми повинні нарощувати кількість дитячих садків. Якщо дитина в садочку під доглядом – обоє батьків можуть працювати спокійно. Можна сказати, що нові робочі місця починаються з нових місць у дитсадках", - зазначив Микола Азаров.

Отже, глава Кабміну наказав доручив тижня надати інформацію про хід підготовки проекту рішення щодо спрощення процедури відкриття дошкільних навчальних закладів, яке має бути внесене на розгляд уряду до 1 серпня.

     

Також, до 1 листопада Міносвіти має розробити зміни до Закону "Про дошкільну освіту" щодо звільнення таких закладів (незалежно від форми власності) від сплати земельного податку та від оподаткування прибутку, отриманого від надання освітніх послуг.

Микола Азаров нагадав, що держава минулого року законодавчо запровадила обов'язкову дошкільну освіту для дітей старшого дошкільного віку, що покликана закріпити урядову програму про розвиток дошкільної освіти у 2010-2014 роках, розроблену для виправлення демографічної ситуації.

"Необхідно повернути дитсадки, які були здані в оренду й використовуються не за призначенням, - зазначив прем’єр-міністр. – Крім того, управлянням освіти й науки місцевих держадміністрацій слід провести повну інвентаризацію усіх приміщень працюючих дитячих садочків комунальної форми власності і скласти плани-графіки ремонтів чи реконструкції".

При цьому, глава уряду підкреслив, що планування має бути реалістичним, спиратися на ресурси – їх доручено передбачити Міністерству фінансів.

Микола Азаров навів за приклад столичну держадміністрацію, де планується найближчим часом повернути до роботи за призначенням 35 колишніх дитсадочків.

"Водночас державним адміністраціям всіх рівнів треба планувати будівництво нових сучасних дитячих садочків, розраховуючи, звичайно, також і на державну допомогу", - підкреслив він.

Освіта.ua
06.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів