Українські школярі починають курити ще у молодшій школі

Внаслідок необмеженої реалізації спиртних, енергетичних напоїв, пива, цигарок, ці вироби стають доступними дітям, що негативно впливає на здоров'я та поведінку підростаючого покоління

Українські школярі починають курити ще у молодшій школі

Про це повідомила Генеральна прокуратура України за результатами комплексних перевірок суб’єктів господарювання. Перевірки проводилися з метою додержання законодавства про запобігання шкідливому впливу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на дітей.

За результатами моніторингу, Генеральна прокуратура України повідомляє, що роздрібну торгівлю вказаними товарами в Україні здійснюють близько 250 тис. суб'єктів господарювання.

Натомість органами виконавчої влади та правоохоронними органами не вжито дієвих заходів щодо запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, притягнення до відповідальності осіб, які реалізують вказані товари дітям, розповсюдження соціальної реклами про шкоду тютюнопаління та зловживання алкоголем, повідомляють у прокуратурі.

Органи ж санітарного контролю та освітяни б’ють на сполох щодо загальнофізичного стану школярів, демонструючи статистику захворюванності.

Так, з 1994 по 2008 рік (за 14 років) кількість серцево-судинних захворювань в українських дітей виросла на 72%. У підлітків (це окрема категорія) – на 149%, а у дорослих – на 17%. Також, у 70% випускників середньої школи фіксують хронічні захворювання. У порівнянні з 2003 роком показник захворюваності дітей у 2009-му збільшився на 15%.

Харків - один з лідерів за кількістю юних курців в Україні. За даними Харківського інституту охорони здоров'я дітей та підлітків, ще у молодшій школі починають курити 12% учнів. Серед учнів 9-11–тих класів загальноосвітніх шкіл Харкова, майже чверть опитаних школярів сказали, що викурюють по дві цигарки на день. І кожен третій харківський підліток, згідно із останнім дослідженням інституту, зізнався, що за останній тиждень викурив хоча б одну цигарку.

"Для населення старше 12 років у 2009 році поширеність була 23,5%, а у 2008 році - 25,6%", - повідомив Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

За даними Держкомстату України, українці займають друге місце в світі за кількістю курців після Греції. За даними 2010 року, серед регіонів лідером серед курців є Донбас, де палить 27,5% населення віком від 12 до 18 років. Половина цих підлітків викурюють за добу від 16 до 20 сигарет. Взагалі в Україні палять 45% юнаків і 35% дівчат.

Освіта.ua
30.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів