Osvita.ua Середня освіта Сучасна освіта Оздоровлення дітей. Хто гарантує безпеку?
Оздоровлення дітей. Хто гарантує безпеку?

Сьогодні є недоліки в роботі санепідемслужби, через що відкриваються табори, які не зовсім готові, бо адміністрації тиснуть, вимагаючи виконувати наказ уряду чи указ Президента України

Оздоровлення дітей. Хто гарантує безпеку?

Про це розповів головний санітарний лікар України Сергій Риженко.

Однак, як запевняє С. Риженко, заклади з порушенням санітарних норм відкриватися не будуть. "Я завжди перевіряю те, що кажу робити. Тому усі до єдиного заклади ми перевіримо, і я обов’язково виїду в кілька областей і подивлюся: як вони готові до оздоровчого сезону?".

За даними, які він навів, наразі повністю готові до відкриття 122 санаторії (70%) і 123 заміські заклади (17%), які вже отримали акт приймання від санітарної служби. Взагалі в розпорядженні держави знаходяться 180 санаторіїв, 689 заміських закладів, 714 таборів праці та відпочинку, 269 спортивно-оздоровчих та майже 15 тисяч закладів з денним перебуванням дітей на базі шкіл.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту, у свою чергу, повідомив, що в цих закладах у 2011 році планується забезпечити відпочинком 54,5% від загальної кількості дітей в країні у віці від 7 до 16 років, а витратити на це 1,5 млрд грн з різних джерел.

За словами головного лікаря, в усіх закладах, персонал, який працюватиме з дітьми, буде безкоштовно проходити обстеження на наявність небезпечних інфекцій.

"Міністр охорони здоров’я Олександр Володимирович Аніщенко підписав відповідний наказ", - підтвердив Риженко.

Усі табори будуть закріплені за обласними та міськими лікарнями. Це дозволить бригадам допомоги швидко доїхати та надати кваліфіковану медичну допомогу.

Контролювати дотримання санітарних норм буде в першу чергу керівництво табору та санітарний лікар цієї території, який буде приїжджати в табір та піклуватися дітьми.

Риженко висловив жаль через те, що в тендерах на організацію харчування в таборах не беруть участі санітарні лікарі.

За його словами, "це дуже велика проблема. Частіше всього, щоб поміститися у ці копійки, які виділяються на оздоровлення, на їжу для дітей, стараються знизити ціни, а за низьку ціну, всі ми знаємо, гарних продуктів купити не можна".

Головний лікар також зауважив, що держава робить все можливе задля забезпечення цивілізованого відпочинку дітей та підлітків, проте, якщо батьки дають згоду на відпочинок дітей у так званих наметових таборах, то вони мають їхати з дітьми та слідкувати за ними.

"Я знаю з досвіду, що майже 50% дітей, які сьогодні відпочивають у наметових таборах, хворіють захворюваннями "брудних рук". Ми не вимагаємо сьогодні чогось надзвичайного. Діти мають право прокинутися у чистому приміщенні, без комах, без бруду, здійснити в першу чергу ранкові процедури, поснідати свіжими стравами, і щоб був нормальний, цивілізований туалет", - зауважив він.

Радио свобода
26.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!