Osvita.ua Середня освіта Сучасна освіта Міністерство оприлюднило результати опитування батьків майбутніх першокласників
Міністерство оприлюднило результати опитування батьків майбутніх першокласників

Більшість батьків майбутніх першокласників вважають обсяги освітньої роботи з дітьми старшого дошкільного віку в дитячому садку достатніми для підготовки до школи і не вбачають необхідності внесення змін до програм розвитку

Міністерство оприлюднило результати опитування батьків майбутніх першокласників

Про це свідчать результати перших Всеукраїнськіх Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників, які було проведено на виконання розпорядження Міносвіти з метою вдосконалення дошкільної освіти шляхом вивчення проблем, з якими стикаються батьки майбутніх першокласників.

Так, в цілому, добре батьки оцінюють дошкільні програми підготовки до школи, інформування батьків щодо програм та наявність дидактичних матеріалів в дошкільних закладах.

Щодо введення уроків з комп’ютерної грамотності у дитячих садках, лише 38% батьків вважають, що це зайве навантаження, яке впливає на стан здоров’я дитини, і що потрібно розпочинати такі уроки тільки з 3 чи 5 класу.

Негативне ставлення до викладання іноземної мови дітям дошкільного віку висловлюють 29% респондентів.

Проте, в окремих повідомленнях відмічено, що батьки водять дитину в спеціальні групи з підготовки дітей до школи при позашкільних навчальних закладах та центрах розвитку або в школу до вчителя, який буде набирати 1 клас.

Зокрема, дописувачів хвилюють вимоги до майбутніх першокласників при прийомі до 1 класу та питання наступності в роботі дошкільного навчального закладу та початкової школи. Забезпечення наступності вони бачать у проведенні спільних заходів школи і дитячого садка за участю дітей, батьків, вихователів та майбутніх вчителів 1 класів.

Окрім питань наступності освіти та навантаження, батьки переймаються тим, що занадто дорого коштує шкільна форма та інше необхідне до школи приладдя (портфель, канцтовари, зошити тощо).

Також, у Міністерстві освіти зазначають, що лише 4% батьків стурбовані недостатнім фінансуванням дитячих садків та збором з батьків коштів на поточні потреби дитячого садка.

Всеукраїнські Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників пройшли з 15 березня по 15 квітня 2011 року. Всього від респондентів було отримано 4978 повідомлень.

Освіта.ua
17.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!