Osvita.ua Середня освіта Сучасна освіта Якого патріотичного виховання потребує українська молодь?
Якого патріотичного виховання потребує українська молодь?

Близько половини молодих українців називають себе патріотами. Про це свідчать дані Інституту Горшеніна, які аналітики отримали за підсумками річної програми міжнародних досліджень "Студенти – образ майбутнього"

Якого патріотичного виховання потребує українська молодь?

Щоб змінити цей показник на краще, в Україні працюють молодіжні патріотичні організації. Так, наприклад, наприкінці цього тижня на Чернігівщині стартує черговий військово-патріотичний збір молоді. У Збройних силах кажуть, що саме на таких зборах хочуть виховувати майбутніх захисників України. Водночас є й такі молодіжні організації, де вважають подібні підходи до виховання патріотичного духу дещо застарілими.

Одним із кроків у вихованні молодих патріотів у Збройних силах України називають військово-патріотичні збори, які вкотре ініціює Всеукраїнський громадський рух «За майбутнє» під патронатом Президента Віктора Януковича і які вп’яте почнуться вже 30 квітня.

Організатори розповідають, що упродовж кількох днів учасники зборів, серед яких понад 300 школярів та студентів із усієї України, братимуть участь у чотирьох блоках змагань: військовому, спортивному, туристичному та культурно-масовому.

"Крім цього, з учасниками військово-патріотичних зборів проводяться бесіди про патріотизм і любов до України, здійснюється екскурс в історію місця, де відбуваються військово-патріотичні збори: розповідають, які там були бої, як відстоювали Україну", – зазначив голова громадського руху "За майбутнє" Денис Олійник.

У Збройних силах України кажуть, що ідеологія такого заходу одна: виховати справжнього патріота, готового захищати свою країну. Начальник департаменту пропаганди та військово-патріотичного виховання Головного управління виховної роботи Збройних сил Олексій Сергієнко висловив переконання, що участь у військово-патріотичних зборах молоді популяризує військову службу в українському суспільстві.

"Близько 20 тисяч заявок, які надійшли цього року від молоді для участі у заходах військово-патріотичних зборів, підтверджують, що молодь зацікавлена в тому, щоб ознайомитися зі специфікою військової служби, побачити її зсередини, дізнатися більше про військову техніку. І це, скажу без перебільшення, значно впливає на популяризацію військової служби в суспільстві, бо ми знаємо, що певні проблеми в цьому напрямку діяльності у нас є", – додав Олексій Сергієнко.

Натомість в Організації української молоді "Спадщина" кажуть, що військово-патріотичні збори як метод виховання багато в чому застарілий. Як зауважує голова організації Тарас Мисько, для молоді важливо згадувати не лише про переможні моменти радянської історії, а й про перемоги українців у всі історичні періоди.

За словами Тараса Миська, нині патріотичному розвитку молодих українців не сприяє й система шкільної освіти. "У школах це все відбувається досить формально. Сказали, видали наказ, що треба провести до якоїсь дати якесь свято, його й організовують, але таким чином, що діти йдуть туди лише тому, що вчитель поставить хорошу оцінку. Ніхто не думає про те, щоб патріотичні заходи були цікаві для дітей", – наголосив Тарас Мисько.

Опитування, проведене Інститутом Горшеніна упродовж останнього року в Україні, Польщі, Казахстані та Росії, засвідчило, що рівень патріотизму серед молодих громадян найгірший саме в Україні. За останніми даними, лише 55,4% української молоді вважають себе патріотами. У Казахстані таких респондентів – 68,2%, у Росії – 66,5%, у Польщі – 61,9%.

Радио свобода
28.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!