Дитсадок для ВІЛ-інфікованих дітей: приклад Німеччини

Упродовж десяти років у Берліні існує дитячий садок для дітей з ВІЛ-позитивним статусом. Раніше сюди потрапляли переважно дітлахи наркозалежних батьків. Нині – здебільшого вихідців зі Східної Європи чи Африки

Дитсадок для ВІЛ-інфікованих дітей: приклад Німеччини

Антє Ліннштед керує садочком Nestwerme, що розташований у берлінському районі Кройцберг. Разом з своєю підопічною Лізою вони щось малюють, сидячи за столом. Ліза – одна з вихованок цього закладу, де загалом перебуває більше сорока дітей. Половина з них – або ВІЛ-інфіковані, або ж ті, що мають ВІЛ-позитивних батьків. Це єдиний заклад такого типу на всю Німеччину. Який статус у Лізи – ніхто крім виховательок не знає.

"Звісно, для дітей тема ВІЛ/СНІДУ є чимось незбагненним. Вони розуміють, коли хтось застудився або поранився. До речі, коли в нас хтось з дітей пораниться, то одразу ж ранку заклеюють пластиром". Дітям навіть подобається, коли їм дають пластир у разі кожної найменшої подряпинки. Це питання турбує лише батьків, у чиїх родинах немає випадків інфікування небезпечним вірусом. Однак їхні острахи швидко розвіюються, запевняє Антє Ліннштед: "Це саме те, що ми собі уявляли. Це не садочок для інфікованих – це маленька модель суспільства, де всі разом. Батьки теж не відчувають себе ізольованими, вони підтримують контакти з іншими родинами".

Якщо десять років тому більшість ВІЛ-позитивних дітей цього садочка походили з родин, де хтось із батьків був наркозалежним, то нині це діти вихідців зі Східної Європи або Африки. У цих країнах досі рівень передачі вірусу від матері до дитини залишається дуже високим.

Педагогічний керівник дитячого садка Мартін Квенте проводить інформаційні вечори для батьків. Він знає багато випадків дискримінації ВІЛ-позитивних на суспільному рівні. За його словами, і нині рівень поінформованості про ВІЛ/СНІД у суспільстві залишає бажати кращого: "Є багато просвітницьких кампаній. Та іноді просто дивуєшся, адже є люди, які досі вважають, що вірус можна отримати через рукостискання або доторк".

У Німеччині, згідно з офіційною статистикою, живуть 70 тисяч ВІЛ-позитивних людей. Найбільшою групою ризику, як і раніше, залишаються гомосексуальні чоловіки.

Deutsche Welle
30.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів