Українські діти навчали толерантності й терпимості один до одного

Понад сто українських дітей стали минулими вихідними учасниками таборів толерантності

Українські діти навчали толерантності й терпимості один до одного

Проект реалізовують рамках програми ЄС "Права жінок та дітей в Україні", за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства молоді і спорту.

Так звані табори толерантності для дітей працювали у Львові, Києві, Хмельницькому, Вінниці та Житомирі, повідомляє Deutsche Welle.

Головна тема проекту терпимість і повага один до одного дітей різних соціальних груп. У кожному з таборів – до 25 дітей. Серед них – сироти, усиновлені, інваліди, біженці, а також активна молодь, учасники дитячих парламентів. Вік учасників – від 14 до 16 років – обраний невипадково, адже саме в цьому віці діти найбільше схильні до агресії і насильства, кажуть експерти.

Гасло семінару-тренінгу: "Ти маєш право на повагу, ким би ти не був", каже координатор проекту у Львові Лілія Гук: "Ми фактично вчимо дітей, як відстоювати свої права, як захищатися. Говоримо про всі форми насильства: торгівлю людьми, насильство у сім'ї, від держави. Розглядаємо всі випадки, де можна зіткнутися з агресією, і як перевести її у русло комунікації".

Театральна методика

За методикою навчання всі табори відрізняються. Особливість львівського табору - методика форум-театр. "В центрі вистави є одна людина з конкретною проблемою. Це коротке театральне дійство до 5 хвилин. Під час кульмінаційного моменту ведучий зупиняє виставу і закликає глядача закінчити її. Ті, у свою чергу, пропонують різні варіанти вирішення проблеми. Таких варіантів може бути десяток", розповіла Лілія Гук.

Згідно з дослідженням групи GfK, зробленим на замовлення ЄС, понад 50 відсотків українців потерпали впродовж свого життя від сімейного насильства. Причому, 30 відсотків зазнавали насильство у дитячому віці. Нині понад 2 тисячі 200 дітей перебувають під соціальним супроводом як жертви насильства. За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає п’яту сходинку в Європі за рівнем насильства серед молоді.

Рівень агресії серед молоді зростає

Українські фахівці погоджуються, що рівень агресії серед молоді дуже сильно зріс. Серед причин називають недолугу молодіжну політику держави впродовж десятиріччя, а ще низький рівень життя, насильство на екрані та в Інтернет мережах.

Як розповідає одна із учасниць табору у Львові школярка Надія, яка є сиротою, до насильства часто вдаються діти заможних батьків, яким не вистачає батьківської любові, бо батьки дбають про матеріальні блага. Зазвичай це психологічне насильство, продовжує Надя. Вона сподівається, що такі тренінги допоможуть їй вирішувати конфліктні ситуації серед однолітків.

«Випадки насильства є дуже поширеними у нашій школі, і в інших теж. Бо є діти з різного середовища і вони не поважають один одного. Тут все залежить від компанії, яку обрав підліток. Ніби дитина творча і інтелігентна, але у компанії вона стає агресивною. Все починається з психологічного насильства, і закінчується фізичним», – каже Тарас, учень з Дрогобича, учасник Молодіжного парламенту.

Як перевести агресії у комунікацію, що таке „Інтернет-насильство” хоче також дізнатися Андрій, студент коледжу з Дрогобича: "У мене був випадок, як у моїй групі в коледжі, побилися дві дівчини, а інші знімали це на відео. Вони вже постраждали психологічно і фізично".

Якщо в сім’ї є насильство, то діти часто проявляють агресію і у товаристві, не рідко це відбувається у стані сп’яніння, зауважує Андрій.

Організатори проекту зняли відео про роботу соціальних таборів та вистави на тему торгівлі людьми, каже Лілія Гук. Відеоматеріал демонструють у Києві з 22 листопада до 5 грудня у рамках Днів толерантності, що проводитиме ЮНІСЕФ.

Автор: Галина Стадник

Освіта.ua
23.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів