Osvita.ua Середня освіта Менеджмент освіти Атестація вчителів Атестація педагогічних працівників відповідно до нового типового положення
Атестація педагогічних працівників відповідно до нового типового положення

Деякі аспекти нових норм атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації

Атестація педагогічних працівників відповідно до нового типового положення

Варто зазначити, що на відміну від норм попереднього, новим Положенням про атестацію педагогічних працівників визначено, що присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

Наприклад, працівника, який відповідає вимогам до категорії "спеціаліст вищої категорії", проте за результатами попередньої атестації йому було присвоєно категорію "спеціаліст другої категорії", за загальним правилом не можна атестувати на категорію "спеціаліст вищої категорії".

Звертаємо вашу увагу також на те, що наразі вчителі, які мають навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється й на педагогічне навантаження з інших предметів, котрі вони викладають і з яких пройшли підвищення кваліфікації.

Атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра.

Особи з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувались вищими навчальними закладами або підготовлені в недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, котрі мають відповідну освіту.

Чергова атестація педагогічних працівників

Чергова атестація педагогічних працівників здійснюється один раз на п’ять років.

Умовою чергової атестації педпрацівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

Вимога щодо підвищення кваліфікації не поширюється на освітян, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу. Для педагогічних працівників вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації підвищення кваліфікації може відбуватись у формі стажування.

Особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення ВНЗ, атестуються не раніше як після двох років роботи на займаній посаді.

На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування в таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.

Нововведенням положення є також норма, згідно з якою за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу системи загальної середньої освіти та системи дошкільної освіти зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) до наступної атестації, педагогічні звання. Ця норма також поширюється на педагогічних працівників професійно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів I–I рівня акредитації, що входять до системи загальної середньої освіти.

У разі поновлення на роботі педагогічного працівника, який раніше виконував цю роботу, незалежно від тривалості перерви у роботі, за ним зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється, як правило, через рік після переходу на посаду методиста, але не пізніше як через два роки.

При виявленні окремих недоліків у роботі педагогічного працівника, які не вплинули на якість навчально-виховного процесу, атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність працівника займаній посаді за умови виконання ним заходів, визначених атестаційною комісією. Кількість членів атестаційної комісії не може бути меншою семи осіб.

Позачергова атестація педагогічних працівників

Позачергова атестація проводиться:

  • за заявою працівників з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду)
  • за поданням керівника чи педради навчального закладу з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та в разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитись не раніше як через три роки після присвоєння попередньої.

О. Сокіл для Освіта.ua

Додатково див.: Типове положення про атестацію педагогічних працівників

Освіта.ua
15.04.2011


Коментарі
Аватар
Введіть ваше ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Введіть код:
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ольга
На момент написання заяви ще не буде виданий диплом (післядипломна освіта), але буде на момент атестації. В березні на період засідання атестаційної комісії буду у відпустці до пологів. Чи маю право я писати заяву на позачергову атестацію в цьому році. Працюю третій рік. Дякую
Марина
в 2014 році я була студенткою вищого педагогоічного закладу(навчалась на денному), але працювала в школі на повну ставку.Цей рік я працюю, але в іншій школі. Чи маю я право проходити атестацію в наступному році?
вчитель
Чи може лауреат конкурсу Учитель року атестуватись без збереження послідовності присвоєння кваліфікаційної категорії? Пункт 4.7 Положення про атестацію ніби це дозволяє.
оксана
ЧИ МОЖУТЬ МЕНЕ ПРОАТЕСТУВАТИ на 2 категорію, (курси підвищення кваліфікації маю, досвід роботи вивчали), але 9 січня йду в декретну відпустку(до пологів, до березня),атестаційна комісія засідатиме в березні.мені відмовляють, кажуть, що на час засідання я не буду вже присутня.на чиєму боці закон?порадьте що робити??
Вилен (МОДЕРАТОР)
Для оксана: 1) ви можете прийти на засідання АК; 2) ви можете написати заяву про розгляд питання за вашої відсутності. Таким чином, перешкод немає.
любов гайтко
чи правомірними є діі фінансових органів відділу освіти до працівника з вищою педагогічною освітою та за результатами останньої атестації якому було присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії"при переході з одного навчального закладу в інший з посади вихователя дошкільного закладу на посаду вихователя-методиста дошкільного закладу при оплаті праці встановити кваліфікаційну категорію "спеціаліст" освіта "дошкільна" вища;стаж роботи 25 років.
Неля
Я працювала вихователем 0,5 ставки ( вища категорія, звання вихователь-методист) і 0,5 ставки вихователя-методиста (вища категорія). Чи поширюється звання вихователь-методист на посаду вихователя-методиста, з 1 вересня працюю на 1 ставку тільки вихователя-методиста.
Неля
Для Неля:
ОЛЕНА
ПРИ ПРИЙОМІ НА РОБОТУ У ПОЗАШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД ПРИНЦИПОВО ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ 8 РОЗРЯД ПЕДАГОГУ ІЗ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ.ЯК ОПРОТЕСТУВАТИ ЦЕ?
Олександр
Чи можу я викладати інформатику в середній школі, якщо за освітою "Соціальний педагог" і працюю в даній школі за спеціальністю?
наталя
який розряд ставити методисту після того як він проатестувався як вихователь на першу категорію (працює вихователь 26год і методист 0,5 ставки)
лідія
Чи можна за новим положенням в один рік атестуватись на вищу категорію і на присвоєння звання "старший вчитель"
Директорка
Для лідія: Да, читайте,каким должен быть стаж работы для получения "высшей категории" и "соответствие квалификационной харектеристике" и званию Для лідія:
Педагог
Працюю 4 роки у школі-інтернаті, на посаді вихователя, закінчила вищу пед. освіту, отримала ступінь магістра, роблю з 4 курсу. Чи маю вже право атестуватись на 2 категорію ??
Анна
Чи має право вихователь із стажем 23 роки роботи зі середньо-спеціальною освітою, маючи 9 розряд отримати при черговій атестації отримати звання "Старший вихователь"????Що потрібно для цього????
Олюня
Я викладач школи мистецтв маю 13 років пед. стажу при чергових атестаціях мені відмовляють в присвоєнні ІІ категорії. Які умови про присвоєння ІІ категорії в школах мистецтв?
надія
Вітаю.Я працюю вчителем математики з 1. 09. 2011 року, моя учениця зайняла 3 місце в другому етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Чи можу я позачергово атестуватися в травні 2013р.?
Оксана
Чи можна атестувати вихователя ДНЗ зі стажем роботи 6 років, який має вищу освіту вчителя початкових класів на присвоєння ІІ кваліфікаційної категорії та присвоєння звання старший вихователь
евгения
Чи можна отримати категорію вихователя ДНЗ зі стажем роботи 8 років, який має вищу освіту вчителя початкових класів.
Васильченко Неля Юріївна
Я працюю в дошкільному закладі вихователем, які вимоги ставляться до вихователя, щоб проатестуватися на звання "вихователь-методист" і коли завідуюча повинна написати наказ на вихователя, що атестується на звання (у рік атестації чи за 2 роки до атестації)
Надежда
Я младший специалист закончила пед училище у 2007 году мне подтверждено квалификационную категорию "специалист" и присвоено педагогическое звание "старший учитель". Какое решение должна принять аттестационная комиссия в 2012 году?
Alla
Працюю практичним психологом в спец. школі-інтернаті, чи маю право отримувати оплату за завідування психологічним кабінетом.
Лиза
Працюю практичним психологом в школі з 2007 року, в 2010-2011 н. р. проходила атестацію на ІІ категорію, в якому році за новим положенням, маю право на атестацію І категорії. Дякую зазделігідь.
Директорка
Для лідія: Да, читайте,каким должен быть стаж работы для получения "высшей категории" и "соответствие квалификационной харектеристике" и званию
Таня
Доброго вечора! Я працюю у ДНЗ, вихователь, стаж 16 років. Освіта вища (організатор дошкільного виховання) зараз атестуюсь на ІІ категорію за кредитно-модульною системою. Коли я можу атестуватись на І категорію? І що саме для цього потрібно?
Любов Романівна
Атестована у 2011 році.Закінчила педучилище ,маю найвищий тарифний розряд. Чи правильно мені присвоїли звання "Старший вихователь"

Щоб отримувати першим
всі новини від «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть
«Подобається»

Дякую,
не показуйте це мені!