Osvita.ua Середня освіта Форум педагогічних ідей Українська мова Правопис префіксів пре-, при-, прі-
Рейтинг
28

Конспект уроку з української мови

Правопис префіксів пре-, при-, прі-

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 2.3 з 5 на основі 12 оцінок.

Мета: поглибити знання учнів про частини слова; удосконалювати навички правильного написання та вимови слів із префіксами пре-, при-, прі-; виховувати любов до рідної мови.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

Обладнання: таблиця, роздавальний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Привітання, перевірка готовності до уроку.

- Доброго дня! Зараз урок української мови.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.

  • Хто не виконав д/з?
  • У кого виникли труднощі з виконанням д/з?

Квітень
День у квітні довше квітне.
Сніг розстав на вигрітій землі.
Малюки на ручаї блакитні
Паперові носять кораблі.
Хоч не має ні дощів, ні зливи,
Квітень-місяць - справжній водолій.
Він вихлюпує річок розливи
Підлива пісок береговий.
Підпливають верби кучеряві,
І синіють луки заливні.
Та на змоклій лісовій галявині
Засиніли проліски дрібні.
І безлиста розцвіла ліщина,
Загляда сережками в потік.
Заквітчатись поспіша вільшина...
Ліс - неначе весняний квітник.
В. Ткаченко

- Випишіть із вірша слова з префіксами роз-, без-, з-, с-. Розкажіть правила написання префіксів роз-, без-, з-, с- в українській мові.

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація.

- Молодці. Я бачу, ви вже знаєте,як пишуться префікси роз-, без-,а сьогодні ми продовжимо працювати з префіксами пре-, при-, прі. Запишіть тему уроку (на дошці).

- Сьогодні на уроці ми познайомимось з правилами написання та вимовою слів з префіксами пре-, при-, прі.

- будемо застосовувати правила правопису у тренувальних вправах.

ІV. Опрацювання нового матеріалу.

Написання слів з префіксами

І варіант

Утворіть від слова летіти за допомогою префіксів нові слова і запишіть їх.

ІІ варіант

За допомогою префікса пре - і даних слів утворіть нові слова і запишіть.

V. Фізкульт хвилинка

Із-за парт всі миттю встали,
Гарно спинки підрівняли.
Вгору тягнемось усі,
Мов трава в дрібній росі.
Потім легко всі присіли,
Наче ноги заболіли.
Потім встали, руки в боки
І зробили два підскоки.
Каблучками цок-цок
І продовжим знов урок

3. Робота з орфографічним словником

Випишіть із словника по 5 слів з префіксами пре-, при-., і складіть по одному реченню.

4. Виконання завдань за картками.

5. гра «Утворіть слова»

Для гри виготовляється кубик, на гранях якого написані префікси роз-, без-, з-, с-, пре-, при-, прі-. Учні по черзі кидають кубик, стежачи за тим, який випаде префікс, і утворюють з ними слова.

V І. Систематизація й узагальнення вивченого.

Прослухайте початок казки. Допишіть казку, використовуючи префікс прі-.

Троє братів Пре-, При-, Прі- йшли гірською стежкою.

  • Я премудрий, прегарний, - вихвалявся перший брат Пре-.
  • А я, - бундючно мовив При - приєднуючись до слова, надаю йому багато значень.

Наймолодший брат Прі- повільно йшов позаду. Він був скромний і не любив вихвалятися, бо вживався всього в трьох словах. Пре- та При- так захопилися хвастощами, що не помітили...

VІІ. Домашнє завдання.

Вивчити правила

Підручник, с. 269 впр. 580

VIІІ. Підсумок уроку

- Про що нове дізналися?

- Що незрозуміле було?

Виставлення оцінок.

Автор: Шуляк Тетяна Миколаївна

Освіта.ua
24.08.2009

Популярні новини
Учні коледжів і училищ складатимуть ДПА у формі ЗНО Учні, які отримують повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА у формі ЗНО
Школи мають надати дані про випускні класи Навчальні заклади мають внести дані про випускні класи старшої школи до бази даних УЦОЯО
МОН: не всі учителі миттєво сприймуть зміни При впровадженні реформи МОН планує зосередитись на підтримці агентів змін
Міносвіти заснувало ще один шкільний конкурс Міносвіти підтримало ініціативу щодо проведення щорічного конкурсу «Стежками Каменяра»

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!