Osvita.ua Середня освіта Форум педагогічних ідей Інформатика Перетворення зображень і їхнє завантаження на сайти
Рейтинг
38

Подано статтю, що може бути корисною всім, хто створює сайти та блоги. Вона містить відповіді на найбільш типові запитання перетворення та завантаження зображень і показує вирішення цих питань на прикладі найбільш відомих порталів із безкоштовною платформою для шкільних сайтів

Перетворення зображень і їхнє завантаження на сайти

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 4.2 з 5 на основі 9 оцінок.

При роботі на шкільних сайтах у початківців виникають типові проблеми, шляхи вирішення яких для них невідомі і далеко не очевидні, при цьому навіть при отриманні консультацій все одно виникають помилки, на виправлення яких витрачається багато часу. Спробую дати деякі детальні пояснення.

Типовими є проблеми із завантаженням зображень, попередньо отриманих комп’ютером від сканування матеріалів сканерами чи отриманими ним з фотоапаратів. При цьому зображення просто не вантажаться через занадто великий розмір. Але є досить прості вирішення проблеми і інструменти для цього. Наводимо курсор миші на мікрозображення в розділі, де зберігається його файл, наприклад, в розділі "Мої малюнки". Тиснемо праву клавішу миші, з’являється вікно, у якому натискаємо лівою клавішею миші на кнопку "Властивості". З’являється інформація, що розмір зображення, скажімо, 1,65 МБ. Це занадто багато для того, щоб зображення потрапило у деякі вікна сайтів uCoz, а якщо навіть і потрапляє, занадто велике і незручне для перегляду на сайті. Закриваємо вікно "Властивості", але що ж робити?

Тиснемо знову на мікрозображення правою клавішею миші, а у вікні лівою клавішею тиснемо "Відкрити за допомогою". Стрілка праворуч вказує деякі програми, вибираємо програму "Microsoft Office Picture Manager" і натискаємо на неї. Відкривається сторінка із вибраним зображенням. У верхньому рядку тиснемо на кнопку "Змінити малюнки…" з відповідною піктограмою. З’являється праворуч вікно "Зміна малюнків" з різними функціями. Внизу колонки під назвою "Зміна розміру малюнка" тиснемо на кнопку "Зміна розміру". З’являється вікно "Параметри зміни розміру". І тут вже починаєте експериментувати з розмірами, особливо якщо наперед не знаєте, який розмір приблизно сприйме вікно вашого сайту. Одне з віконець – "Вписати малюнок в …" "стандартні ширину і висоту" з певним вибором. Інше віконце – "процент від вихідних ширини і висоти", якими я звичайно користуюся. Вибираємо, скажімо, 25% і натискаємо кнопку ОК. Розмір зображення змінюється, але треба закріпити зменшення, натиснувши у верхньому рядку квадратну піктограму "Зберегти" (з віконечком на квадратику).

Відомо, що багато шкільних сайтів розміщено безкоштовно на порталах uCoz i EDUkIT.

Завантаження зображення на сайт порталу EDUkIT досить просте – формат зменшення вибирається прямо при завантаженні.

Натискаємо лівою клавішею миші квадратну піктограму з горами і сонечком. Вискакує вікно "Додати зображення". Вибираємо "Розмір зображення", наприклад, - "середній". Натискаємо квадратну піктограму з горами і зеленим +. Вискакує вікно "Завантажити файл". Вибираємо файл-зображення в комп’ютері. Натискаємо внизу "Завантажити файл". Чекаємо. Далі тиснемо на саме зображення - воно з’являється у відділі "Галереї" зліва. Можна ще внизу підписати. Тиснемо внизу "Вставити". Далі внизу тиснемо "Зберегти". Повідомлення із зображенням готове.

Але виникає інколи проблема при завантаженні зображень формату jpg для логотипу – там вимагається формат gif. Для цього можна використати стандартну програму Paint. net, яка перетворить зображення формату jpg на gif. Відкриваємо зображення за допомогою цієї програми. В лівому верхньому кутку тиснемо на "Файл", а у вікні, що з’явилося, тиснемо "Зберегти як". В самому нижньому довгому віконечку вибираємо формат gif і тиснемо у віконечку вище "Зберегти". До назви jpg, скажімо, jpg008, додається gif, скажімо, - jpg008gif. Для логотипу сайту EDUkIT вимагається також зображення в діапазоні певних пікселів. Для заміни стандартного логотипу в шаблоні сайту на нове зображення, наприклад, герб школи, ми перетворюємо його до потрібних розмірів. До речі, в програмі Paint.net при натисканні на "Файл" і потім на рядок "Створити…" можна також змінити розміри зображення в пікселях і дюймах.

Зменшене зображення завантажуємо на сайт по тій схемі, який він вимагає. Наприклад, повідомлення головної сторінки сайту в системі uCoz вантажаться через стандартне вікно завантаження короткого і повного матеріалів. Після того, як адміністратор сайту на верхній панелі натискає кнопку "Додавання", у обох об’єднаних вікнах нового повідомлення він друкує новий матеріал. Далі необхідно у верхній частині вікна натиснути "Візуальний редактор". На верхній панелі сторінки, що з’явилася з текстом повідомлення, є зелена квадратна кнопка "Повідомлення". Натискаємо її, з’являється вікно "Зображення". Натискаємо в правому кутку вікна кнопку у вигляді жовтої папки навпроти слова "Пуск", з’являється вікно "Файловий менеджер". На ньому тиснемо знизу на кнопку "Вибрати", а потім "Завантажити файл". Назва файлу зображення потрапляє в І колонку. Далі в таблицях короткого і повного матеріалів вантажимо файл зображення. Для цього тиснемо спочатку на його назву в І колонці; відкривається вікно "Зображення", в якому тиснемо знизу кнопку "Вставити". Вставку зберігаємо лівою кнопкою "Зберегти" на верхній панелі. Остаточно завантажуємо повідомлення у його вікні разом зі зображенням командою "Зберегти".

Зменшення зображень можна використати і для пересилки електронної пошти, особливо на поштових скриньках з обмеженими можливостями і навіть на дуже відомих програмах миттєвого зв’язку. Одного разу мені довелося цілу ніч переганяти на другий кінець Землі кілька десятків фотографій через одну із таких програм і я вже не радий був, що почав роботу на ній, бо на іншому кінці адресат змушений був теж тримати половину доби включеним комп’ютер.

Попутно скажу, що із кількох навіть всесвітньовідомих мені порталів, що мають скриньки, дуже потужні можливості, як не дивно, має український портал Мета, - досить великі зображення в ній проходять по пошті без зменшення розмірів, а листи можуть мати великий об’єм. Інша справа, чи сприйме великий лист і великі зображення поштова скринька адресата з меншими можливостями на іншій поштовій службі чи пошті іншого порталу.

Автор: Португальський Олександр Володимирович
Посада: учитель географії.

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»

Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.

Освіта.ua
23.02.2012

Популярні новини
Поділ початкових класів на групи: роз'яснення МОН Поділ здійснюється незалежно від того, як розподілений час між окремими й інтегрованими предметами
МОН офіційно продовжило строки вибору підручників Міносвіти продовжило строки проведення конкурсного відбору проектів підручників для 1 класу
Школи можуть обирати підручники до 23 травня Підручники, які отримають понад 40 тисяч заявок будуть надруковані за кошти бюджету
Учителів просять обрати підручники для 1 класу Ознайомлення з підручниками триває до 17 травня на сайті електронної бібліотеки ІМЗО

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!