Osvita.ua Середня освіта Форум педагогічних ідей Всесвітня історія Візантія в VІ‑XV столітті. План-конспект уроку історії в 7 класі
Рейтинг
32

План-конспект уроку засвоєння нових знань з історії в 7 класі із застосуванням мультимедійних технологій. Мета ‑ розглянути історичний процес розвитку Візантії, особливості пролонгованості збереження центральної влади, відсутністю феодальної ієрархії та рицарського війська, що і призвело до загибелі держави. У додатку – медіапрезентація

Візантія в VІ‑XV столітті. План-конспект уроку історії в 7 класі

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 3.6 з 5 на основі 9 оцінок.

Мета:

  • розглянути історичний процес розвитку Візантії, звертаючи увагу на особливості пролонгованості збереження центральної влади, відсутністю феодальної ієрархії та рицарського війська, що і призвело до загибелі держави;
  • продовжити формувати вміння учнів встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження щодо взаємовпливу культур;
  • удосконалювати навички роботи в групах.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (із застосуванням мультимедійних технологій).

Основні поняття:

  • іконоборство;
  • імперія.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

  • називати час правління Юстиніана, іконоборського руху, дату загибелі Візантійської імперії;
  • визначати історичні постаті (Юстиніан, Теодора);
  • показувати на карті територію Візантійської імперії за часів Юстиніана;
  • пояснювати поняття: іконоборство, імперія;
  • описувати пам’ятки культури Візантії, порівнювати їх з культурними надбаннями нашого народу;
  • висловлювати судження щодо взаємовпливу культур.

Проблемне питання: чим близька ти нам, далека Візантіє?

Структура уроку:

  • організаційний момент;
  • актуалізація опорних знань учні;
  • мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми, мети уроку;
  • вивчення нового матеріалу: народження Візантії, імперія Юстиніана, іконоборство, Візантія в 12–15 ст.; культура Візантії;
  • узагальнення і систематизація набутих знань;
  • підсумки уроку;
  • домашнє завдання.

Автор: Роман І. В., учитель історії, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Завантажити>>>

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»

Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.

Освіта.ua
24.11.2010

Популярні новини
Свобода школи: МОН знає, як школам писати документи Відомство звертає увагу, що документи мають виготовлятись за допомогою комп'ютерної техніки
Вчитель Нової школи матиме свободу творчості, - Гриневич За словами міністра, педагогіка партнерства має бути однією з основ нової школи
Розпочалась друга сесія обговорення програм 5-9 класів Учителів запрошують долучитись до обговорення та удосконалення програм базової школи
МОН надало грифи підручникам для 9-го класу Грифи надані за результатами першого етапу конкурсу підручників для учнів 9-х класів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!