Osvita.ua Середня освіта Форум педагогічних ідей Методика та технологія Шкільна бібліотека як інформаційний центр колегіуму

Матеріали з досвіду роботи шкільного бібліотекаря, де авторка пише, що бібліотека - це той храм, де завжди народжується та зберігається духовність. Пам’ятаємо, що у давнину бібліотеку називали: «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі», - так казав про бібліотеки Василь Сухомлинський

Шкільна бібліотека як інформаційний центр колегіуму

Оцініть публікацію
 

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується зберігається духовність. Пам’ятаємо, що давнину бібліотеку називали: "Дім життя", "Притулок мудрості", "Аптека для душі", - так казав про бібліотеки Василь Сухомлинський.

В наш час, на мою думку, про шкільну бібліотеку можна додати ще, що бібліотека – це інформаційний центр навчального закладу.

Чому я стала працювати над цією темою? Фонд художньої літератури майже всіх шкільних бібліотек закладено у минулому столітті, за моральними принципами та навчальної програмою того часу, а сьогодення від шкільних бібліотек вимагає більшого.

Звичайно, можна покластися на нестачу сучасної дитячої літератури і бути "сірою мишкою" у пожовтілому з десятиліттями книжковим фондом художньої літератури. Але треба поставити собі запитання: "Для чого я працюю?", якщо тільки для того, щоб отримувати заробітну плату – це одне питання, а якщо я працюю, щоб отримувати не тільки заробітну плату, а ще і задоволення від того, що я роблю – то це вже інше питання.

Моє кредо: "Людина – це підсумок прочитаного. Дитина, яка свого часу не зустрілась з доброю книгою, не стане в майбутньому особистістю. "

Я працюю в шкільній бібліотеці колегіуму № 16 м. Дніпродзержинська. Мені не байдуже все, що оточує мене. Так і виникла ідея зробити з шкільної бібліотеки – інформаційний центр, який дасть можливість більш якісно надавати послуги читачам: поповнення відеотеки, випуску інформаційних буклетів, формування тематичних папок тощо.

Сьогодні все більше і більше бібліотек стають електронними, звичні для нас друковані видання переводяться в електронний формат, змінюються функції самих бібліотек. Це вже не просто читальні місця, а простір, де можна разом вчитися, спілкуватися, дружити.

Але Інтернет ще не став культурним майданчиком, тому ми батькам рекомендуємо, щоб їхні діти 6 - 12 років читали з друкованого носія, що б образне мислення дітей розвивалося. Пам’ятаємо: "Люди перестають мислити, коли перестають читати" (Д. Дідро).

Сучасна шкільна бібліотека - це розумна бібліотека, де учні можуть знайти не тільки джерела інформації, а й розкрити свої таланти. Це місце, де вони з користю можуть провести час. Шкільну бібліотеку колегіуму № 16 відвідують всі – від першокласника до випускника, від батьків – до вчителів. На протязі дня нашу бібліотеку відвідує понад 50 учнів і кожен може знайти собі будь – яке заняття.

Тому, основні завдання роботи шкільної бібліотеки колегіуму № 16:

  • розвиток інформаційного центру;
  • розвиток читацького інтересу учнів початкових класів;
  • розвиток інтелектуальних здібностей учнів основної школи;
  • виявлення, підтримка та піар творчих та обдарованих учнів.

Хочу презентувати емблему нашої шкільної бібліотеки, яка розкриває сенс роботи. "Ми зростаємо разом з книгою". Коли дитина бере до рук книгу, вона знайомиться з казковими героями, а коли сонце піднімається і з його промінчиків починають сяяти (тобто дитина росте, доростає до юного віку), вона знайомиться вже з більш серйозними авторами. Так і виходить, що "Ми зростаємо разом з книгою"

Головне на сьогодні завдання для шкільних бібліотек бути цікавими та корисними нашим читачам, так як шкільна бібліотека є першою бібліотекою в житті дитини.

На сьогоднішній день у шкільного бібліотекаря є чудова можливість рекламувати бібліотеку через Інтернет, надавати послуги, висвітлювати свою роботу тощо. Але потрібно направити так нашу роботу, що б книга залишилася важливіше в житті дитини, ніж Інтернет. Ми розуміємо, що це складно в наш сучасний комп'ютеризований час. Тому велика робота у нас з вами по переду. Треба йти в ногу з сучасними технологіями, вивчати нові тенденції. Не можливо залишитися звичайною шкільною бібліотекою, тому у нас з вами великий простір для розвитку. Тому інформаційний центр в навчальному закладі є невід'ємна частина сьогодення.

Я пропоную приєднуватися до нашої групи "Шкільна бібліотека колегіуму № 16" http://vk.com/club52665198. Разом ми зможемо знайти цікаві форми роботи, познайомитися та обмінятися власним досвідом роботи.

У всьому світі шкільні бібліотеки дуже різні: одні передові, інші тільки починають формуватися. Однак, я думаю, що у всіх бібліотек одна мета - допомогти дітям розвиватися, підготувати їх до дорослого життя. Шкільні бібліотеки можуть виглядати по-різному, але вони переслідують однакову мету.

Головна сьогодні проблема змінити ставлення суспільства до професії бібліотекаря, а що важливіше до професії шкільного бібліотекаря, так як шкільна бібліотека є першою бібліотекою в житті дитини.

Шановні шкільні бібліотекарі!!! У нас з Вами дуже чудова, цікава та творча професія. Від нас з Вами залежить багато важливих моментів у житті маленької дитини, яка вперше завітала з цікавістю до шкільної бібліотеки, щоб дізнатися що це за кімната така у школі. І тут у нас є всі шанси виростити справжнього читача.

Автор: Вареник Тетяна Григорівна
Посада: завідуюча бібліотеки.

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»

Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.

Освіта.ua
13.02.2014

Популярні новини
Уряд ухвалив новий держстандарт початкової освіти Документ визначає, чому навчатимуть дітей з першого вересня 2018 року
Гройсман головам областей та міст: платіть вчителям сповна За словами прем’єра, залученість місцевої влади до проблем освітян має бути максимальною
Школам доручили провести «диктант єдності» Інститут модернізації змісту освіти просить школи провести «диктант єдності»
Затверджено нове положення про вибір підручників Документ визначає порядок проведення конкурсного відбору проектів шкільних підручників

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!