Як біженцям отримати оцінку розвитку дитини з ООП

Інструкція для батьків дітей з особливими освітніми потребами, які не мають висновку ІРЦ

Як біженцям отримати оцінку розвитку дитини з ООП

Міністерство освіти надало інструкцію для батьків або інших законних представників дітей, що мають ознаки особливих освітніх потреб, які не мають висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку та перебувають за кордоном.

Якщо батьки з дитиною перебувають за кордоном та потребують висновку інклюзивно-ресурсного центру, їм слід дотримуватись певного алгоритму.

1. Зареєструйтеся онлайн на порталі ircenter.gov.ua та створіть кабінет користувача.

2. Завантажте до кабінету користувача скановані документи (документи, що посвідчують особу заявників; свідоцтво про народження дитини; інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексне оцінювання). У разі відсутності оригіналів можуть бути використані копії документів і документи з сервісу «Дія».

3. Залиште на порталі інформацію щодо доступного способу зв’язку (номер телефону, контакти менеджерів тощо).

4. Дочекайтеся, коли представник інклюзивно-ресурсного центру зв’яжеться з Вами.

5. Проконсультуйтеся з представником центру щодо обстеження дитини.

Ви можете надати інклюзивно-ресурсному центру результати обстеження з використанням діагностичних інструментів для визначення інтелектуального рівня розвитку дитини, WISC-IV або шкала Векслера для дітей – IV видання та методик Leiter-3, шкала продуктивності Лейтера – 3 видання, а також методик для визначення особливостей розвитку дітей із розладами аутистичного спектра – PEP-3 та CASD.

Також Ви можете пройти та надати представникам центру результати діагностичних обстежень рівня інтелекту, особливостей розвитку дітей із розладами аутистичного спектра з використанням інших діагностичних методик.

Окрім того, Ви можете надати результати обстеження, здійснені в закладі освіти чи будь-якому іншому закладі чи установі за кордоном, що надають інформацію про наявність особливих освітніх потреб чи труднощів у дитини.

6. Зв’яжіться з представниками інклюзивно-ресурсного центру онлайн і пройдіть обстеження відповідно до інструкцій.

7. Дочекайтеся повідомлення від центру про готовність висновку.

8. Зайдіть до особистого кабінету на порталі ircenter.gov.ua та збережіть висновок у зручному форматі.

У Міністерстві освіти звернули увагу батьків, що дія висновку, який використовувався у процесі здобуття освіти на попередньому рівні освіти, подовжується на строк дії воєнного стану. Тобто можна використовувати наявний висновок.

Повторне комплексне оцінювання має бути проведене не пізніше ніж через три місяці після припинення чи скасування воєнного стану та повернення дитини з-за кордону.

За матеріалами Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
05.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів