Шведи навчатимуть працювати з дітьми з обмеженими можливостями

З 24 вересня викладачі академії Свефі (Швеція) у партнерстві з Українською спілкою інвалідів продовжать навчання вчителів загальноосвітніх шкіл навичкам роботи з учнями, які мають фізичні обмеження

Шведи навчатимуть працювати з дітьми з обмеженими можливостями

Як повідомляє портал Львівської міської ради, Міжнародний шведсько-український проект «Інклюзивна освіта школярів з обмеженими можливостями» стартував у Львові в квітні 2012 року. Протягом 24 вересня – 06 жовтня триватиме другий етап проекту, який цього разу охопить14 районів Львівщини. Одноденні візити заплановані також на Волинь і у Рівне.

Актуальність впроваджуваного проекту зумовлена тією обставиною, що у вересні 2011 року вперше в Україні сліпонароджена дитина розпочала навчання в умовах масової школи поруч з цілком здоровими дітьми. Оскільки такий випадок є унікальним для нашої держави, він потребував спеціальної підготовки вчителів і, зрештою, батьків усиновленої дівчинки. Поставало також безліч запитань, як працювати з незрячою ученицею у старших класах, наприклад, на уроках хімії чи мови. Відповіді на ці та інші запитання покликаний дати шведсько-український проект.

Мета проекту – навчити викладачів масових шкіл працювати з учнями, які мають глибокі ураження зору. Навчання відбувається шляхом проведення інформаційно-презентаційних семінарів для вчителів, під час яких модератори проекту не лише розповідають про методики навчання незрячих учнів, але й демонструють слухачам найновіше технічне обладнання, яке використовується незрячими учнями у країнах Європи: комп’ютери зі спеціальним програмним забезпеченням, принтери для друку рельєфного тексту і малюнків, плейєри з навігатором для аудіокниг, мобільні збільшувальні системи.

Фінансується проект шведськими партнерами, які після завершення лекційного курсу залишать у дарунок Львову сучасне тифлотехнічне обладнання. Його зосередять у Ресурсному центрі інформаційних технологій для осіб з обмеженими можливостями Національного університету «Львівська політехніка», що напрацював концепцію інклюзивного навчання незрячих учнів в умовах українських реалій.

Освіта.ua
24.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів