Міносвіти друкуватиме підручники шрифтом Брайля

Під час спілкування з представниками ЗМІ Чернігівської області, міністр освіти Дмитро Табачник прокоментував питання впровадження інклюзивної освіти в Україні

Міносвіти друкуватиме підручники шрифтом Брайля

"На сьогоднішній день, за даними обласних і районних управлінь освіти близько 120 тис. дітей в тих чи інших формах в Україні здобувають інклюзивну освіту. Це надзвичайно важливо. Це соціалізація тих, хто її найбільше потребує", - зазначив міністр освіти.

"У наступному році ми вперше повернемося до того, про що раніше лише мріяли. Ми будемо обов’язково друкувати підручники шрифтом Брайля. Там маленькі тиражі і мене КРУ буде перевіряти за те, що вони дорогі. Але це вкрай потрібно для дітей з вадами зору. Ці діти "рвуться" до освіти, можливо ледь не більше ніж всі. Коли бачиш, що діти через дві лупи читають, то просто "серце кров’ю обливається". І тому потрібно робити такі підручники", - вважає міністр освіти.

Міністр освіти зазначив, що інклюзивна освіта – це революційний напрямок і прорив, який вдалося реалізувати лише в цьому році.

"Нам вдалося, по-перше, затвердити програму інклюзивної освіти. По-друге, прийняти постанову Кабінету Міністрів, яка дозволяє кожному навчальному закладу пройти акредитацію, створити певні умови і займатися інклюзивною освітою", - підкреслив Табачник.

Освіта.ua
18.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
O
11 і 10 класи і досі не забезпечені підручниками - Кіровоградська обл
Светлана
Очередная табачниковская брехня! Не могут обычными учебниками обеспечить детей ( нынешние 11-классники шестой год учатся без учебников)!