Вперше створюється українська версія "Індексу інклюзії"

12 травня 2011 року у м. Сімферополь відбулась чергова зустріч з питань обговорення розробленої української версії "Індексу інклюзії"

Вперше створюється українська версія "Індексу інклюзії"

У зустрічі взяли участь представники пілотних дошкільних навчальних та загальноосвітніх закладів, обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти, українсько-канадського проекту "Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні".

Індекс інклюзії – це система внутрішнього моніторингу, яка дозволяє навчальному закладу регулярно здійснювати самооцінку щодо рівня ефективності впровадження інклюзивної освіти та розробляти плани розвитку на основі аналізу результатів самооцінки.

Індекс інклюзії широко використовується у міжнародній практиці та перекладений більш ніж на 20 мов. В Україні модель інклюзивної освіти почала набувати значення переважно за ініціативи громадських організацій.

Так, з 1999 року принципи інклюзивної освіти впроваджувалися в Україні всеукраїнською благодійною організацією "Крок за кроком", заснованою Міжнародним фондом "Відродження" та Міжнародним центром розвитку дитини, який знаходиться у Вашингтоні.

Внаслідок цього в Україні було втілено в життя декілька ідей: розроблено навчально-методичний посібник "Інклюзивна школа: особливості організації та управління", 36- годинний навчальний курс для керівників загальноосвітніх навчальних закладів, вперше в Україні до питань інклюзивної освіти залучено представників психолого–медико–педагогічних консультацій, проведено семінари, презентації та тренінги з питань інклюзивної освіти.

Наразі в Україні проходить проект "Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні", який фінансується Канадською агенцією з міжнародного розвитку – Canadian International Development Agency (CIDA). Проект розрахований на 2008-2013 роки.

Також, у 2011 році Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України підтримано проект щодо пілотної апробації Індексу інклюзії в Україні, а саме у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Львівської, Полтавської, Київської областей, містах Києві та Сімферополі.

Освіта.ua
13.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів