«Мій друг лелека» Михайло Слабошпицький (дуже стислий переказ)

Читати онлайн дуже стислий переказ оповідання Михайла Слабошпицького «Мій друг лелека»

«Мій друг лелека» Михайло Слабошпицький (дуже стислий переказ)

Про Михайла Слабошпицького 

Михайло Слабошпицький (1946–2021) – лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, багатьох літературних і літературно-мистецьких премій, йому вручена українська літературна відзнака «Золоті письменники України». 

Змалку залюблений у рідну природу, письменник передавав своє захоплення юним читачам. Для них він написав чимало казок, повістей, оповідань: «Чи далеко до Африки?», «Славко і жако», «Гілка ялівцю з Сааремаа», «Хлопчик Валь», «Озеро Олдан», «Папуга з осінньої гілки», «Норвезький кіт у намисті». Ці та інші твори для дітей плідно писалися в ті роки, коли підростали його двоє синів і дочка. Бувало, що вони самі подавали батьку теми для написання творів.. 

Тема: розповідь про дружбу хлопчика і лелеки; уважність, співчутливість і доброзичливість людей у ставленні до всього живого.

Ідея: важливість бережливого ставлення до природи й до «братів наших менших»; спорідненість світу людини зі світом тварин.

Розповідь ведеться від першої особи – хлопчика, який подружився з лелекою. 

Ми з татом наловили риби й варили при березі юшку. До нас підійшов лелека з перебитим крилом. Я вибрав кілька рибин і кинув йому. Птах з’їв їх одним ковтком, а потім підійшов ближче. Я знову кинув йому рибу…

Коли ми з татом пішли додому, лелека пішов за нами.. Зайшли у двір, і я зачинив хвіртку. Лелека сполошився, але я лагідно заговорив до нього, і птах заспокоївся, мабуть, повірив, що ми з татом не будемо завдавати йому прикростей. Не пручався й коли ми заливали йодом рану на його крилі, тільки постогнував.

Лелека жив у нас до осені, одужував, брав їжу з рук, не боявся, коли я його гладив. Скоро став злітати на стріху хати. Я дуже хотів, щоб він залишився з нами назавжди, і говорив йому про це. Але птах заперечливо хитав дзьобом.

Одного осіннього дня над нашою хатою з клекотом пролітав гурт лелек. Мій лелека прощально глянув на мене, змахнув крильми і полетів їм навздогін …

А навесні, коли все небо над селом засіялося пташиними голосами, на стріху нашої хати прилетіло двоє лелек. Вони приязно заклекотали до мене, а потім заходилися носити всяке галуззя й мостити собі гніздо. Раніше лелеки ніколи у нас не гніздилися. Я зрозумів, що то повернувся мій друг лелека.

Підготувала Тетяна Дудіна. Копіювання заборонено.

Освіта.ua
15.11.2022