Працівники-сумісники мають право на соціальну відпустку

Законодавством не заборонено надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку

Працівники-сумісники мають право на соціальну відпустку

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпПУ, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Ця норма дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом.

Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено право на відпустки громадян України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на оплачувану щорічну відпустку.

Питання роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 3.04.93р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну України від 28.06.93р. № 43, зареєстрованого в Мін’юсті 30.06.1993 р. за № 76. Пунктом 2 постанови встановлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Згідно з ч. 3 ст. 56 КЗпПУ, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. У зв’язку з цим Мінсоцполітики у листі від 26.06.2019 р. № 751/0/204-19 вказало про те, що законодавством не заборонено надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку.

Міністерство економіки України у відповідь на звернення щодо надання соціальних відпусток у листі від 27.08.2021 р. №4712-06/42842-07 також зазначає, що працівники, які працюють у фізичної особи-підприємця, а також які уклали трудові договори на роботу за сумісництвом, перебувають у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією, фізичною особою і тому мають право на відпустки.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
27.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів