Доплати педпрацівникам за науковий ступінь, вчене звання

Зазначені доплати встановлюються працівникам як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом

Доплати педпрацівникам за науковий ступінь, вчене звання

Відповідно до абзаців «в» та «г» підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 доплата за вчене звання доцента встановлюється у граничному розмірі 25 %, за науковий ступінь кандидата наук – 15 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Зазначені доплати встановлюються працівникам, якщо їхня діяльність за профілем збігається з наявним ученим званням або науковим ступенем.

Зазначені доплати встановлюються працівникам як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Пунктом 4 наказу МОН № 557 передбачено, що відповідність ученого звання та наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником закладу.

Вимога щодо наявності наукового ступеня або вченого звання при заміщенні посад, передбачена частиною 9 статті 55 Закону України «Про вищу освіту», стосується науково-педагогічних працівників.

Відповідно до частини другої статті 59 Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556-VII науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 25 % посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника – 25 % посадового окладу, професора – 33 % посадового окладу. Передбачено також, що заклад вищої освіти може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.

Тобто з набуттям чинності Законом України «Про вищу освіту», а саме з 6.09.2014 року, доплати за наукові ступені та вчені звання встановлюються у фіксованому розмірі 15, 25 та 33 % відповідно.

Згідно з пунктом 6.3.27 Галузевої угоди на 2016-2020 роки керівникам закладів освіти рекомендовано забезпечити встановлення доплати працівникам, які мають наукові ступені та вчені звання, у максимальному розмірі.

Пунктом 1.4 Галузевої угоди передбачено, що положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і є обов’язковими для включення до колективних договорів.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
28.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гени
SOS !! прохання!!! Приберіть дебіла поплавського з усіх підмурок сайту. Тошнить від цього упиря. Тільки хочеш щось сказати, реклама цього дурня вже скаче! Зупиніть!! Цей нардеп руйнує з Співаковським - херсонським все живе!! Сорос володіє освітою України ! Кранти державі.
Іван
Для Гени: Він далеко не дебіл. Він має гроші і вкладає їх в рекламу (чого не роблять ректори більшості ЗВО). Заздріть мовчки. Або перекупіть рекламу на сайті, якщо гроші маєте.
Коментувати
Петро
Непонятно. Именно про педагогических работников непонятно. Например, учитель работает в средней школе, имеет степень кандидата педагогических наук и звание доцента. 15% ему положено, так как канд. пед. наук соответствует педагогической деятельности в школе. А доценство как может соответствовать? Или кандидат технических наук в школе ... . Есть ли соответствие? Кто это решает, директор школы? Какими нормативными документами регулируется соответствие деятельности педагогического работника со званием и степенью? Название статьи не соответствует содержанию.
Леонид
У нас в ВУЗе выплачивают надбавки за звание только если ты входишь 20 первых человек по рейтингу и то эта надбавка действует 2 месяца(ноябрь-декабрь).
Галина
Для Леонид: Що за дурня?! Надбавки за звання та науковий ступінь, так само, як і доплата за вислугу, відноситься до обов’язкових виплат заробітної плати. І вони виплачуються в установленому розмірі (наприклад, не до 33% професору, а саме 33% і не менше) Ось надбавку "за престижність праці" можуть сплачувати у різному розмірі, за рішенням керівницьва та наявністю фонду заробітної плати. Людина, яка має звання не може не розбиратись в цьому. Це ж не прибиральниця, яка може вжагалі не мати середньої освіти і не знати про існування чинної нормативної бази
Степан
Для Галина: Ну приедьте к нам в ХНТУ, - расскажите как должно быть и еще спросите у проректора с какого кармана мы должны платить за аккредитации..
Галина
Для Степан: не хочу навіть слухати людину яка не знає що таке чинна нормативна база. Будб-яка перевірка Державної служби України з питань праці виявить порушення та передасть документи в прокуратуру. Керівництво не може не нараховуватио бов’язкові доплати і набдавки. Вони можуть маніпулювати годинами, надбавкою за престижність, але не обов’язковими виплатами. Які ви до біса науковці, якщо не володієте нормативкою по своїй професії.
Коментувати