Osvita.ua Середня освіта Консультації Пільги для сільських вчителів і педагогів-пенсіонерів
Пільги для сільських вчителів і педагогів-пенсіонерів

Пільги надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням

Пільги для сільських вчителів і педагогів-пенсіонерів

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 657 «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу» внесено зміну до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. № 426, замінивши в абзаці першому слово «четвертої» словом «третьої».

Таким чином, згідно з пунктом 2 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі - пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників і працівників культури, пільги яким передбачаються абзацом першим частини третьої статті 57 Закону України «Про освіту», пунктом  «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною п'ятою статті 29 Закону України «Про культуру» у розмірі грошового еквівалента пільг, визначеного відповідно до цього Порядку. Абзацом третім цього пункту встановлено що пільги педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам і працівникам культури надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням.

Норма про забезпечення державою педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням передбачалася частиною четвертою попередньої редакції Закону України «Про освіту» в редакції від 23.03.1996 № 100/96-ВР з урахуванням унесених змін.

З прийняттям нової редакції Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII норма щодо пільгового безплатного користування житлом з опаленням та освітленням передбачена у частині третій статті 57. Як і в попередньому законі, так і в чинному встановлено, що зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законом мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу (далі - пільговики), щодо знижки плати за користування житлом, паливом та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія тощо), надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу пільговика за попередні шість місяців (далі - середньомісячний дохід) не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, визначеної відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України.

Тобто пільговиками в застосуванні Порядку вважаються лише працівники, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу.

Щодо пенсіонерів з числа педагогічних працівників, то відповідно пункту 2 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини п'ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, що розроблений на виконання пункту 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2002 № 256, право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників.

Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу. Такий сукупний дохід у 2018 році не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2018 року складає 1762 грн, збільшеного в 1,4 рази та заокругленого до 10 гривень, тобто розміру 2470 гривень.

Пенсіонери з числа педагогічних працівників не є пільговиками, для яких застосовується обмеження сукупним доходом для отримання зазначених пільг.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
11.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мирон
Ми двоє вчителі- Салдан Мирон Романович і Салдан Наталія Миколаївна , працювали і працюємо ще у Закарпатті відповідно у Климовицькій ЗОШ І-ІІ ст і Загатській ЗОШ І-ІІІст, працюючі пенсіонери ...Чи маємо ми пільги на "світло"! і "газ" і до кого звертатись у цій беліберді ?
надія дмитрівна
Я вчитель-пенсіонер, живу в селі , позаминулого року я отримувала пільгу на отоплювальний сезон на електроенергію в розмірі1700 квт.минулого року її зменшили до 1300,пояснень ,чому зменшили .я не отримала ,Для мене це суттєво ,бо будинок опалюється електрикою
Люда
Скажіть будь ласка,якщо в будинку двоє вчителів-пенсіонерів,то пільги має кожний чи норма пільги поширюється на двох
алекс
Для Люда: на одного
Коментувати
Педагог
Тобто, замість того, щоб просто платити педагогам достойну зарплату, вони там все що хитрять, все щось ялозять, то запроваджують пільги для частини вчителів, то скасовують. А все аби тільки накрасти собі побільше.
пенсіонер
До цього моменту пільговими (безкоштовними) були 30 кВ електроенергії в місяць протягом року і 170 куб.м газу в місяць під час опалювального сезону. Як буде на цей опалювальний сезон - побачимо.
viktor
все це дурня и ще раз дурня, забудьте и ще раз забудьте: цього немає и не може бути. Радянський Союз закінчився КРАПКА
Педагог
Для viktor: просто подивітья на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат". Прозрієте.
Коментувати
Олексій Дикаленко
Може хтось за пенсіонерів пояснити? Вони мають право не платити за електроенергію?
Вячеслав Петрович
нiхто!!! навiть тi, що писали цю ахiнею, наприклад така фраза: "...право на безплатне користування житлом з опаленням..." де ви бачили житло з опаленням у селi ??
Наталья
Для Вячеслав Петрович: я живу в таком селе, у нас 13 многоквартирных 4-х и 5-тиэтажных домов. До недавнего времени было центральное отопление, и только совсем недавно перевели все дома на индивидуальное, котельную закрыли.
Коментувати
Неук
Хто може рентранслювати цей опус доступною мовою? Цікаво, чи знайдеться серед читачів хоча б один, хто зрозумів суть? Провидці, озовіться!))
Юля
А за проїз хтось отримує компенсацію?,.,. Вчителі.по закону маємо право?.,
Walerij
Незрозуміло..може хто небудь пояснити на прикладі...2дітей, непрацююча дружина, та вчитель 18г.
Людмила
Для Walerij: ніякої пільги немає для працюючих педагогів.2470 це на всіх членів родини разом
Walerij
Тоді про які пільги йде мова????????????
Лора
ЦЕ ВСЕ ДЕМОГОГІЯ-НІХТО НІКОМУ НІЧОГО НІКОЛИ ВИПЛАЧУВАТИ НЕ БУДЕ! Морочать голову та знущаються над освітянами.
Коментувати
ОЛЕНА
Сміх та й годі. Вчитель із зарплатою 2400 плюс пільга. Дайте достойну заробітну плату, а не пільгу.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!