Доплати до зарплатні керівникам гуртків

Розмір зарплатні працівника за повністю виконану норму праці не може бути нижчим мінімальної зарплати

Доплати до зарплатні керівникам гуртків

Запитання від спілчан: «1 вересня 2017 року до позашкільного навчального закладу прийнято на роботу двох керівників гуртків з неповним навчальним навантаженням в обсязі 12 годин на тиждень з оплатою за 10 тарифним розрядом. Стаж педагогічної роботи одного з них 5 років, а в іншого – його немає. Чи здійснюється доплата до мінімальної заробітної плати таким керівникам гуртків»? Подаємо відповідь від фахівців Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Згідно зі статтею 3.1 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Також встановлено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються лише доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Тобто до мінімальної заробітної плати педагогічних працівників включаються заробітна плата, визначена зі ставки заробітної плати чи посадового окладу, надбавки за вислугу років, за «престижність педагогічної праці», різного роду доплати, зокрема за суміщення професій, розширення зони обслуговування, збільшення обсягу робіт, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та інші виплати, окрім визначених вище.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Тому розмір доплати до мінімальної заробітної плати визначається пропорційно виконаній нормі навчального навантаження з урахуванням надбавок за вислугу років, за престижність педагогічної праці та інших надбавок, доплат, індексації тощо.

Норма робочого часу на ставку заробітної плати керівників гуртків складає 18 годин на тиждень.

Відповідно до додатка 8 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» розмір ставки заробітної плати керівника гуртка за 10 тарифним розрядом становить 2912 гривень, що на 288 гривень менше від мінімальної заробітної плати 3200 гривень.

Заробітна плата за 12 годин навантаження становить 1941,33 гривні (2912 /18 год. х 12 год.), а визначена, виходячи з мінімальної заробітної плати пропорційно навчальному навантаженню, мала б становити 2133,33 гривень (3200/18 год. х 12 год.).

Розмір надбавки за вислугу років за педагогічний стаж понад 5 років складає 10% від ставки заробітної плати, що в сумі складає 194,13 грн ( 1941,33 х 10%).

Сума заробітної плати, виходячи з навчального навантаження 12 годин на тиждень та 10 відсоткової надбавки за вислугу років, становить 2135,46 грн.

Сума доплати до мінімальної заробітної плати, виходячи зі ставки заробітної плати, мала б становити 288 гривень, а пропорційно навчальному навантаженню – 192 гривні (288 / 18 год. х 12 год.).

Оскільки сума надбавки за вислугу років 194,13 грн. перевищує суму доплати до мінімальної заробітної плати 192 гривні, то доплата до мінімальної не провадиться. Таким чином доплата до мінімальної зарплати поглинається сумою надбавки за вислугу років.

Іншому керівникові гуртка, який не має права на надбавку за вислугу років, доплата до мінімальної заробітної плати виплачується пропорційно навчальному навантаженню у сумі 192 гривні. Тобто його заробітна плата з урахуванням доплати становитиме 2133,33 грн (1941,33 + 192).

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освіта.ua
18.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альохіна Алла
Тижневе навантаження керівника гуртка встановлюється згідно навчальних планів позашкільного закладу. Звідси і розмір заробітної плати. Тарифний розряд встановлюється залежно від освіти. Плюс до цього доплата за стаж. А от доплата за престижність праці залежить від того, чи є кошти на це в місцевому бюджеті. Така ж ситуація і з щорічною винагородою. Невже державі не потрібна позашкільна освіта? Ті. хто працюють в ПНЗ знають, наскільки важко зацікавити нинішніх дітей. А оплата праці творчого педагога значно нижча, ніж у посереднього вчителя. То може міністерство освіти згадає все ж таки про позашкілля, чи так і будемо на другому чи навіть на третьому плані?!
Сергій
В позашкільний навчальний заклад приймають вчителів тільки на 50% ставки. Зарплата прибиральниці чи сторожа мінімальна. В результаті , вчитель позашкільного навчального закладу отримає значно меньше , ніж прибиральниця. Про який авторитет вчителя може іти мова ?
Галина
чи збільшується погодинне навантаження вихователя вищої категорії після отримання звання методист
Віктор
Тобто попрацюй 5 років і отримай надбавку за стаж аж.... 2 гривні 13 копійок. Якось навіть і не смішно.
олена
я керівник гуртка за сумісництвом, основна робота вчитель, примусили написати заяву, що я за власним бажанням йду у відпустку без збереження зарплатні, інакше взагалі позбавлять права керувати гуртком. сказало керівництво нема грошей, хочеш працюй хочеш гуляй. Такі справи! А як далі?