Правила атестації викладача з науковим ступенем

Викладачу коледжу, який має ступінь кандидата наук, може бути присвоєно вищу кваліфікаційну категорію

Правила атестації викладача з науковим ступенем

Атестація педагогічних працівників здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6.10.2010 № 930.

Пунктом 4.7 Положення передбачено, що присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно. Але для певних категорій педагогічних працівників є винятки стосовно такої послідовності. Зокрема, цим пунктом встановлено, що педагогічні працівники, які мають наукові ступені, вчені або почесні звання, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем, ученим (почесним) званням, атестуються без додержання послідовності в присвоєнні кваліфікаційних категорій та строку проведення позачергової атестації.

Тому викладачеві коледжу, який має науковий ступінь кандидата наук, може бути присвоєно більш високу кваліфікаційну категорію, включаючи «спеціаліст вищої категорії».

Відповідно до пункту 1.7 Положення атестація може бути черговою або позачерговою. Чергова атестація здійснюється один раз на п'ять років.

Педпрацівникові, якому присвоєно найвищий кваліфікацій рівень, наступна чергова атестація можлива не пізніше, ніж через п’ять року з часу присвоєння вищої категорії.

Згідно з пунктом 1.8 Положення, умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації. Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п'ять років після закінчення вищого навчального закладу.

Тож підвищення кваліфікації має передувати наступній черговій атестації.

Відповідно до пункту 1.9 Положення позачергова атестація з метою присвоєння працівнику педагогічного звання проводиться за поданням керівника чи педагогічної ради навчального закладу.

Щодо педагогічних працівників, які мають науковий ступінь, то з метою присвоєння їм педагогічного звання можлива позачергова атестація у будь-який період за поданням керівника чи педагогічної ради навчального закладу без вимог щодо терміну роботи на займаній посаді, що встановлений пунктом 3.18 Положення стосовно працівників, прийнятих на педагогічні посади після закінчення вищих навчальних закладів. Згідно з цим пунктом особи, прийняті на посади педагогічних працівників після закінчення вищих навчальних закладів, атестуються не раніш як після двох років роботи на займаній посаді.

При цьому педагогічний працівник може самостійно звернутися до керівника навчального закладу чи педагогічної ради з заявою про присвоєння педагогічного звання. Але рішення атестаційної комісії приймається на основі поданням керівника чи педагогічної ради навчального закладу.

Відповідно до пункту 5.2 Положення педагогічне звання «викладач-методист» може присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.

Відповідно до пункту 5.3 Положення, педагогічне звання «старший викладач» може присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст першої категорії» та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

При цьому Положенням не встановлено вимоги щодо послідовності присвоєння педагогічних звань, як це передбачено стосовно присвоєння кваліфікаційних категорій.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Освіта.ua
31.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ann Philimonova
Добрий день. Проконсультуйте будь-ласка з такого питання. Я кандидат педагогічних наук з січня 2015 року. Працюючі в 2013 році в технікумі я пройшла атестацію та отримала категорію "спеціаліст першої категорії", зараз я працюю сумісником в Міжшкільному навчально-виробничому об*єднанні та маю там спеціаліста першої категорії (бо в мене є даний атестаційний лист). Для того,щоб мати "вищу категорію" мені сказали необхідно мати відповідний атестаційний лист - і відповідно я повинна атестуватись в цьому році (з 2013 року пройшло 5 років).Чи вірно мені все пояснили?Чи я маю атестуватись у 2020 році (5 років з моменту захисту дисертації)?Дякую за відповідь.
Святослав
Добрий день. Проконсультуйте будьласка з такого питання. В ВНЗ ІV ступеня акредитації зав. кафедри економічного профілю намагається провести власно придуману атестацію по математики в економіці серед працівників кафедри, які мають і вчені ступені і вчені звання, і значний стаж... Згідно з Кодексу Законів про Працю, ст. 40, пп. 23-36, я порозумів, що проводити таку атестацію є незаконним. Це напевно видуманий інструмент для звільнення "неугодних" працівників. Дякую заздалегідь за відповідь.
Val
Для Святослав: а может просто есть некомпетентные преподаватели (а они есть везде) и их надо отсеять?
Коментувати