Osvita.ua Середня освіта Консультації Про доплату за перевірку робіт із мови у коледжі
Про доплату за перевірку робіт із мови у коледжі

Чи правомірною є доплата за перевірку письмових робіт із мови і літератури у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Про доплату за перевірку робіт із мови у коледжі

Оплата праці викладачів вищих навчальних закладів І-ІІ рівні акредитації провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України №102 від 15. 04. 1993.

Абзацом 3 пункту 37 зазначеної Інструкції встановлено, що старшим викладачам та викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, у тому числі заочних відділень, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20 % ставки заробітної плати.

Згідно з пунктом 39 Інструкції додаткова оплата за перевірку письмових робіт викладачам, зазначеним в третьому абзаці п. 37, провадиться з урахуванням встановленої норми навчального навантаження. Тобто у випадках, коли викладач має навантаження з предметів, з яких встановлена додаткова оплата за перевірку письмових робіт, в обсязі більше чи менше 72 годин на місяць, доплата відповідно збільшується чи зменшується.

Норми Інструкції є обов’язковими для виконання керівниками навчальних закладів при обчислені заробітної плати працівникам.

Однак з метою забезпечення права працівника на виплату заробітної плати, складовою якої є додаткова оплата за перевірку зошитів, працівник, керуючись статтями 224, 225 Кодексу законів про працю України, може звернутися до комісії по трудових спорах, яка є обов'язковим первинним органом з розгляду трудових спорів, що виникають в установах, без обмеження будь-яким строком. Заява працівника, що надійшла до комісії, підлягає обов’язковій реєстрації.

Трудовий спір підлягає розгляду в комісії по трудових спорах, якщо працівник самостійно або за участі профспілкової організації, що представляє його інтереси, не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом.

Порядок розгляду трудових спорів, які виникають між працівником і власником або уповноваженим ним органом, у комісіях по трудових спорах, а також у судових органах, визначений статтями 221-233 Кодексу законів про працю України.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освіта.ua
05.01.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Працюю у коледжі зв’язку. Нам уже років 5 не оплачують перевірку зошитів...
Вера
Для Олена: Працюю 11 років і ніколи не оплачували.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!